Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
12. apr 2013

dievcata prosim rafaelo krém mi mozte posunut?

a ake ovocie k nemu? dakujem moccccccccccccccccccccc

artepf
12. apr 2013

@lucula73 jj používám Montanu, už asi rok, nejdřív jsem si vyráběla mléčný marcipán sama, ale tohle je pohodlnější, sice si ho z té směsi taky musím vyrobit, ale přidám jen trochu 100% tuku a vody a ručně ho mám hotový asi za 5 minut 🙂 . Je o něco sladší než ten domácí, ale chutná jinak skoro stejně, nikdo zatím nic nenamítal a každý se po něm může utlouct 😀 . Loni jsem na pár dortů taky zkoušela Smartflex, je fakt, že je to pohoda, vytáhnout z kbelíku, obarvit a potahovat, ale nikomu nechutnal 😝, takže jsem zase přešla na mléčný. Stejně se docela divím, že tady většina holek používá MMF nebo Smartflex, mně teda nechutná ani jeden a ani nikomu, kdo tyhle hmoty ochutnal. A pracuje se mně s ním dobře, řekla bych, že je to něco mezi Smartflexem a doma vyráběným mléčným, je docela pružný, ne sice tak jako Smartflex, ale zase postavičky můžu vyrobit hned celé a nesedají mi tak jako ze SV. No a taky cenově vychází líp, kg asi na 100,-.

pipka
12. apr 2013

@zuul ja som k rafaellu davala ananas a recept je v dvojke teme tusim hned na prvej strane 😉

pipka
12. apr 2013

@zuul tu ho máš 😉 skopirovaný
*RAFAELO KREM* ( mamina1978)
Jedno maslo ( 250 g) vymiesat s 1 Milchmädchen (SALKO)- nevarene!!! , pridat husty vychladeny vanilkovy puding( 2 zlate klasy v 500 ml mlieka) a 5 polievkovych lyzic struhaneho kokosu
K tomu sa hodi z ovocia : ananas, mandarinky a nektarinky.

zuul
12. apr 2013

@pipka dakujem ti velmi velmi moc.

ajka82
12. apr 2013

nestihackujem nic citat, sem tam len opacitkujem co rychlo prejdem, mozno ani nie vsetky torticky, tak sa ospravedlnujem...ale konecne pekne vonku, tak sme radsej boli na vzduchu s babami ;)
tu je dalsi pingu do zbierky 😝

lenjak
12. apr 2013

ahojte nemáte niektorá uložené nejaké lego ninjago? dakujem

sticker
12. apr 2013

@aduskatt Adi Ty si jednoducho poklad!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Balíček je už na pošte!!!!! Neviem kedy a ako to stíhaš, ale klobúk dolu 😎 😎 😎 😎 😎

lucula73
12. apr 2013

@artepf a keď potrebuješ bielu tortu,ako to riešiš?a ďakujem za názor 😉

aduskatt
12. apr 2013

@sticker tak to aka rychlost toto🙂) sa posta vyznamenala tentokrat🙂

aduskatt
12. apr 2013

@lucula73 na vybielenie existuje Wilton Beloba

ajka82
12. apr 2013

@lenjak taketo mam ja 🙂 , prva moja...

lokalistin
12. apr 2013

@florentina ja mam kenwood sice stary typ ale tiez mi na mise ostava musim to rucne davat dole a premiesat,preto som sa pytala ci ma niekto skusenost s tym silikonovym K hakom ,ten sa da dokupit a ide ti po celej mise zbiera to dole. A aj mne idu viacere rezace naraz min ule som napriklad slahala cesto a hned som si aj sekala orechy,to nevypnes-teda aspom na mojom nie,ale je tam kryt,ktorym to zavres a nevidis to

lifinka
12. apr 2013

@lawli vše nejlepšíííí! 😉

sticker
12. apr 2013

@aduskatt No tiež som nechápala, keď som si našla žltý lístok v schránke 🙂 Ešte sa mi poštárka ospravedlňovala, že to bolo ťažké a nechcela to brať 😀 😀 Ona vie, že som doma a nosí mi menšie veci zväčša 🙂 Doobeda by mi to nedali,kým ona nepríde na poštu, tak ak stihnem pôjdem okolo pol šiestej po to.... sa neviem dočkať 😀 😀

aduskatt
12. apr 2013

@sticker no super🙂 mas tam aj tu listicku, dufam, ze nevzala roha zasa🙂

florentina
12. apr 2013

@lokalistin jo, s tím, že jde víc věcí najednou, na co si stěžují u té Ety, mi to přišlo taky jako blbost, poté co jsem to viděla včera v proovzu, tak to logicky dělají všechny tyto šlehače, neb se to točí na stejném závitu, či jak to nazvat....a když máš starší robot, máš na něm už ten planetární způsob míchání, či jak to nazývají? Jo ten silikonový K hak jsem také viděla, to už pak opravdu úplně doléhá. Já to zatím zkusím bez něj a uvidím...každopádně děkuji za názor, ale já už jsem se rozhodla. On podle mě žádný dokonalý nebude a z těch referencí co jsem kde četla pořád tento vychází nejlépe....

lokalistin
12. apr 2013

@florentina ja si tiez myslim,ze bude super. ja mam strasne malu kuchynu,takze som ho na zaciatku skoro vobec nepouzivala lebo ho musim vzdy vytahovat a schovavat,ale potom som si nejak zvykla,ked robim nieco narychlo ako teraz napr.muffiny,tak ho nevytahujem,ale keby som mala velku kuchynu,ze moze stat na linke tak pouzivam len ten

lokalistin
12. apr 2013

@florentina co znamena planetarny sposob miesania?

lokalistin
12. apr 2013

pekny den utekam do roboty,len vyberiem muffiny z truby 😀

lifinka
12. apr 2013

@vlada111 úžasný dort 😉

florentina
12. apr 2013

@lokalistin no včera mi ta paní v prodejně říkala, že to mají ty novější modely...ale popravdě věděla toho tak půlku co já, přišla mi úplně mimo obraz...já jsem z netu pochopila, že to mají všechny, teda všechny modely co jsem na netu našla. V popisu mají, že planetárním pohybem při šlehání dosáhne lopatka ve tvaru K na všechna místa mísy. Nevím jak to přesně popsat, matika mi nikdy moc nešla, ale je to vidět na těch prezentačních videích, kde je graficky znázroněn pohyb té lopatky po vnitřku mísy, prostě se nepohybuje ta lopatka jen dokola, ale jakoby v elipsách či jak to nazvat a postupně, každým pohybem zajede někam jinam v té míse, takže po určité době toho šlehání objede všechna ta místa v té míse.....

florentina
12. apr 2013

@dm1 děkuji za info. No tohle mi dělá při krouhání robot i teď ten co mám a asi to jinak řešit nejde. Ale rozhodla jsem se pro toto struhadlo. Když něco zůstane nevadí, ale hlavně, že funguje ....

lamps
12. apr 2013

pridávam moje dve dnešné, tá s mackom je pre mm k narodkám, nič lepšie ma preňho nenapadlo 😀 a so šípovými ružami bola na želanie, presne som mala určené aj farby aj kvietky ☹

sticker
12. apr 2013

@lamps Ten macko je krásne vymodelovaný 😵

artepf
12. apr 2013

@lucula73 když potřebuju bílý marcipán, vybělím si ho tekutou bělobou od Wiltonu, to je trochu nevýhoda, protože na 1 kg marcipán spotřebuju tak čtvrtku té lahvičky, která je dost drahá 😒

artepf
12. apr 2013

@mariann2 krásné dorty, hlavně ten květinový, musela jsem si ho uložit 🙂
@jakelina úžasný krtkový dortík, taky si ho ukládám 😵

artepf
12. apr 2013

@lamps ten medvídkový je zlatý, taky si s dovolením ukládám 🙂

artepf
12. apr 2013

@ajka82 roztomilý tučňákovský dortík, jen se divím, že ještě někdo chce zimní dort po tak dlouhé zimě 😀

jakelina
12. apr 2013

@artepf jéééééééé děkuji, to mám radost 😉