Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
16. apr 2013

@jakelina Majko, myslím, že ty jsi kdysi psala, že máš zkušenost s tímto eshopem?
http://cukrarske-pomucky.cz/
pokud ano, můžu se zeptat, kdy naposled jsi od nich objednávala?
děkuji 😉

Jinak holky, mám ho doma!!!!!jdu ho rozbalit...já se těším jak malá 😉

jakelina
16. apr 2013

@florentina před dvěma týdny. 😉

jakelina
16. apr 2013

@florentina zaplatím na účet v pondělí a ve středu mám většinou doma.

florentina
16. apr 2013

@jakelina ok. no já nějak nevím, co si myslet. Já od nich také dřív objednávala a jak píšeš, bezproblémové jednání. Pak jsem jednou objednala nějaké spreje a přišlo to až po tom, co jsem už měla hotový dort, tak jsem je už nepotřebovala a ptala se, zda je můžu vrátit...na to už mi nikdo neodpověděl a to jsem psala dvakrát. Tak jsem si je nechala a neřešila to a pak jsem chtěla objednat marcipán, kupuji těch 12kg, tak jsem se ptala, jakou to má trvanlivost. Abych nekoupila 12kg něčeho, co pak neupotřebím. A nikdo mi neodpověděl, tak jsem pak objednávala z Dortisima. Tak nevím, zda to mám do třetice zkusit 😖

zuzana92101
16. apr 2013

@dada78 inspiracie skoro ziadne a aj tie co boli, tak nejako nem pacili 😀
@pipka
@jenie123
@mamina1978
@florentina
Baby, tak ste ma zahanbili 😝 😝 😝 , ja ze nejaka neznama rozpravka 😀. My len Jim Jam vykukavame, kde to chodi, na akej TV? Nech sa vzdelavame aj my 😉 A jasne, ze dakujem za vase pekne slova, veeelka radost na mojej strane 😉 😉.

aduskatt
16. apr 2013

@zuzana92101 ani mne to nic nehovori ta rozpravka🙂 tak sme dve zahanbene 😀

mariann2
16. apr 2013

@pristela ja mam sice len jednu chladničku, ale urobím za jeden deň 5-6 tort, aj ich dám do tej jednej chladničky, ale nesmú byť poschodové a zdobené do výšky, prípadne ich len potiahnem, napíšem meno a postavičky, kvety a ine "vyššie" ozdoby tam položím pre odovzdaním ;)

zuzana92101
16. apr 2013

@mariann2 Maji, uplne ludsky sa ta chcem spytat, ako to stihas? 🙂 Akoze mas moj obdiv... Ja som mala max zatial 4 a mala som dost. Popri tom deti, domacnost...a to do noci robim postavicky a kvietky...spim malo... No asi som zatial neprisla na spravny timing 😉

dagmarmustafa
16. apr 2013

Jedna s klarinetom.Hudobničky nepozerajte na detajly....nedostatok času🙂))

pristela
16. apr 2013

@mariann2 Dakovalaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dadka212
16. apr 2013

@pristela no ja mám jednu chladničku na torty do druhej nedávam nič....a zvládnem tam dať 6 toriet dávam na velké podnosy a mám 6 poličiek....keby som to nechala na nejakých malých táckach tak určite tam narvem zo 10 toriet

lucula73
16. apr 2013

@dm1 Danka,idem ten hríbik predsa robiť,aj za cenu dovolenky,lebo im je úplne jedno,koľko bude vážiť a čo bude vnútri,len nech je 😀 chcem sa ešte opýtať,že to kakao si v čom mam rozpustiť,aby som to mohla ponatierať?ty si aj tie klobásky mala tak krásne nafarbené 🙂

dadka212
16. apr 2013

@pristela a presne ako
@mariann2 dávam postavičky a vyššie ozdoby pred odovzdaním na tortu....inak by som tam ani tých 6 nenacpala...

pristela
16. apr 2013

@dadka212 jo jo budem musiet aj ja tak , vsak uvidim , musim vsetko co sa da dopredu, mooc dakujem holky 😵 😵 😵

dada2007
16. apr 2013

@pristela a kolko máš tort na jeden den?

pristela
16. apr 2013

@dada2007 😅 vela 😅 vsetko su to kamarati, cudzích odmietam , vyjadrene číslom : vela 😀 😀 😀 😝 😝 😝 už mi je to až smiesne ked mi zvoní mobil , prve co poviem : torta na 26-27 ???

dadka212
16. apr 2013

@pristela och to ja poznám, teraz ako keby sa všetci zbláznili...tento víkend prisambohu ani spať nebudem tolko toho mám 😝 a budúci tak isto....ja som fakt taká blbá až to dvermi trieska, každému poviem že ok urobím a teraz čumím do notesu a je mi do plaču 😀 😅

pristela
16. apr 2013

@dadka212 no ja praveze nemam na tento vikend nič 😕 čo je ale super, bo musim robiť iné zakazky 🙄
toho 26 mam narodky ja 😀 😀 a nemozem si urobit oslavu , tak sme to presunuli ze na 1.5 bo pubertak chudak este stale nemal oslavu s tortou ☹ ☹ no hanbim sa , ale nieje kedy ☹
Prosím ťa vymontuj všetky dvere ako u mna doma a más pokoj s "blbosťou " 😀 😀 😀 😀 len rob velaaaaa, aspon ma to ukludni 😵 😵 😵 a oko potešííííí

dadka212
16. apr 2013

@pristela no to ja poznám, ale moj malý sa hned rozreve, že nemá tortu tak musím aj keby som na hubu padala 😅 ale ja sebe asi nikdy nespravím 😝 ....oooch moja zlatá my dvere nemáme 😅 teda len vchodové na ostatné šetríme 😅 ale aj tie trieskajú pri dvoch deťoch až až a pri mojej blbosti ani nehovorím 😀 ako stačí ti, že poviem ano na 15kopčekovú húsenicu a dalšie ako policajné auto, policajný odznak atď...och 😅 😝

florentina
16. apr 2013

@zuzana92101 Nickelodeon ráno v 10.00 😉 ...možná to jde i jindy, ale to nevím...

alexandrakocikova
16. apr 2013

prosííííííííím!!!!Babulky,minule som sem písala o radu, ale ešte mi nikto neodpísal. Prosííím , ked chcem robiť tortu, trojposchodovú, a z toho bude jedno poschodie na antických stĺpoch, čo mám dať pod tie stĺpy na spodok? aby sa mi nepreborili? a akú podložky mám dať pod jednotlivé tortičky? mám sololitové, ale to asi nie je dobrý nápad, čo?

mariann2
16. apr 2013

@zuzana92101 moja, no čo ti poviem, veľa toho nenaspím, s malým mi pomáhajú rodičia a muž, dvaja starší sú už samostatní a v podstate už robím celkom rýchlo, takže to nejako ide 🙂

pipka
16. apr 2013

@zuzana92101 zuzi, my to na youtube kukavame, nieco mam stiahnute a nieco im priamo z kompu pustam 😀 😎

pipka
16. apr 2013

@dadka212 Dani ideeeeeš 😀 😀 😀 tu 15 kopcekovu husenku si rada pozriem 😉 to ako narves do chladnicky? sak to sa ani na jednu tacku nezmesti...budes mat na dvoch tackach a spojis..ci ako? 😕 😅

pipka
16. apr 2013

ja mam teraz na 26. maja super objednavku...dve velke (rozumej tazke) 😀 detske torty 😎 😎 😎 poschodky, obe, sice postaviciek do aleluja, ale tak ak uz nevezmem nic ine, tak to nejako zvladnem 😉
ale teda hlava v smutku, ze ako to ja dam do chladnicky ☹ sak ja mam len jednu ☹ aj to taku, ze dole mrazak a hore len taka nie moc vysoka chladnicka 😒 tak asi to tiez tak ako ty budem musiet, ze postavicky tam bachnem az pred odovzdanim...teda tie, co maju byt navrchu...lebo inak neviem 😅 😝

ale zas kooonecne zakazka, kde si povedali, ze na detoch setrit nebudeme a je nam jedno aka bude vaha, a teda aj cena, hlavne aby boli dobre a deti mali radost 🙂 🙂 🙂

zuul
16. apr 2013

dievcata ktora sikulka ste tu robili toho t-rexa? myslim, ze ajka82?

teodorie
16. apr 2013

Holky chci se zeptat, nemáte některá postup na tulipány, ale bez drátků? Jo a taky takové ty rolované růžičky z pásků? Dělala jste některá? ☹ Děkuji.

pipka
16. apr 2013

davam vam sem moju dnešnú a idem potom aj opisat vsetky tie "zapisky" co k nej mam 😀 😎

pipka
16. apr 2013

jaaaj sak foto 😀 😀