Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
18. apr 2013

@rapunzel1 áno na pečiaci papier som to robila. Čokoládu rozpustím s troškou cery (dávam ju od oka) a potom som písala čokoládou na papier, dala som to do chladničky a keď to bolo také napoly stuhnuté, že to ani netieklo a ani to nebolo ešte celkom stuhnuté pricapla som to na tortu a opatrne som dala dolu papier. Išlo to ľahko, nemusíš sa toho báť. S bielou čoko som to ešte nerobila.

mamina1978
18. apr 2013

@blcha nadherna je 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ........ super sa ti podarila. Nic nemen 😉 🙂 je super tak ako je 😵 😵 😵

luciahromadkova
18. apr 2013

dnesna zajtra rano si pridu po nu, zadanie futbalova s loptou a dresom takze moc som nemenila, kedze sa im taka pacila... 😉

pipka
18. apr 2013

@pristela pristelinka moja, farby uz k tebe putuju, 1. triedou 😉 😎 😎

janula.h
18. apr 2013

baby neviem či ste niektorá dávali ale Salko v Kaufe je za 1 e

katarina51
18. apr 2013

Dnes sa mi podarila jedna narodeninová. Zadanie bolo lemúr Mort z Madagaskaru. Hľadala som na nete obrázky a podľa nich vymodelovala v reliéfe. Šlo to celkom rýchlo, robila som to prvý krát.

blcha
18. apr 2013

@mamina1978 dakujem pekne snad sa bude pacit inak ma 7kg spodok cokokorpus rafaelo krem banany cucoriedky ,vrch mramorak parizska slahacka s mascarpone a maliny banaby 😉
baby co myslite dokedy ta torta vydrzi aby bola este dobra panicka ju chcela na piatok rano takze vlastne som ju robila v stredu a dnes len zdobila svadba je v sobotu ale podla mna ju budu jest najskor tak v nedelu pondelok co myslite vydrzi? 😕 😕

blcha
18. apr 2013

@katarina51 super je to paradne sa ti to podarilo 😉

pristela
18. apr 2013

@pipka si uzasnaa, som nesmierne rada, že si moja 😀 😀 😀 kujeeeem 😵

blcha
18. apr 2013

ahojte babulky ak mate neake inspiracie na torticku farmu musim zajtra nieco zbudchnut pre dcernku dnes mala dva roky a koli tej svadobnej neako nestiham a dostala som z nej ze tam chce zvieratka prasa ovcu rybu kacku a morca tak neviem ako to vymysli ak mate neake inspiracie budem rada 😉

lussy23
18. apr 2013

@luciahromadkova krásna
@katarina51 parádna je tá veverička

lussy23
18. apr 2013

@zklimekova
@blcha
@mia114 @dajna11
@lamps
@aduskatt

baby nádherné tortičky

katarina51
18. apr 2013

@blcha niečo som našla

artepf
18. apr 2013

@maya30 já mramorák dělám tak, že šlehám celá vejce s cukrem, potom přidám olej, vodu a mouku s práškem do pečiva. A do mixéru dávám dávku max. z 8 vajec, dneska jsem dělala ze 6 světlé těsto a z 5 vajec kakaové a z toho jsem pak vyráběla ten mramorový korpus 😉 . Vím, že se mají nejdřív vyšlehat žloutky s cukrem a potom na závěr přidat vyšlehané bílky, ale já to takhle dělám už dlouho a není tam žádný rozdíl, tak proč si to neulehčit, že 🙂 ?

pristela
18. apr 2013

holky ja maaam radooost , mne ide koonecne druha rura 😵 😵 😵 😵 som donutila brasku 😅 kuknut to a zatial cely den drží a ide , parada , ja toho dvadsiateho siedmeho snaď aj dám 😀 😀 len aby vydržala 😕 juj , to sa bude piect v dvoch rurach 😵 😵

@katarina51 😀 😀 😀 😀 😀 tie kravky maju aj ceculky 😀 😀 😀 ja umrem 😀 😀 , som si musela uloziť 😀 😀

jenie123
19. apr 2013

@blcha ja mam tieto, snad pomozu.. posledna je moja

sticker
19. apr 2013

Baby chcem sa opýtať, ten pribináčkový krém z 2 šľahačiek a 500g tvarohu je to formy o priemere 23? Neviem či mám pridať, alebo mi to bude stačiť do obdĺžnikovej, prekrojenej raz..... 😒

blcha
19. apr 2013

@sticker urcite ti to bude stacit ja do 23formy som robila aj tak ze dve slahacky a tvarohu 250a prekrajujem dva krat a stacilo uplne v pohode ale davam aj ovocie vzdy 😉

sticker
19. apr 2013

@blcha Ďakujem 🙂 Ovocie dám isto, maliny a ešte neviem či aj banány, nejako netuším, či sa to hodí.... 🙂

blcha
19. apr 2013

@sticker ja davam vacinou banany lebo to kazdemu najviac chuti a kombinujem bud maliny alebo cucoriedky 😉

mizulienka
19. apr 2013

ahojte dievcata, zacala som uz pracovat, vobec nestiham sledovat 😕 chcem sa iba spytat, neviete, ci je niekde v akcii maslo? dikes

jakelina
19. apr 2013

@mizulienka a jak to jde, myslím práce??

aduskatt
19. apr 2013

@mizulienka kauf je 1,15 EUR, inak asi nic. Ako v praci?

mariann2
19. apr 2013

špeciálne pre @pristela moja piatková chladnička 😝

pristela
19. apr 2013

@mariann2 jeej , baby ja milujem taketo "ekšn" fotky 😀 😀 😀 Si si inak mááákla , sa teším na fotoškyyy

katuskad
19. apr 2013

Baby, ked robíte 3poschodovú tortu, tak kolko asi vážia? potrebujem na svadbu, bude v nej čoko plnka, mandlová plnka a tvarohová s ovocím. len tak približne dakujem 😉

pristela
19. apr 2013

@katuskad juj, to musis bližšie špecifikovat 😀 ja som robila trojposchodacku aj 6kg a aj 17kg 😀

katuskad
19. apr 2013

@pristela no napr. keby som robila okrúhlu, a rozmery 26, 21 a 16? zmestila by som sa so 8kg?

janula.h
19. apr 2013

@mariann2 WAAAAAAAAAAAAAAAAW!!! šikulkaaaaaaaaa

jakelina
19. apr 2013

@katuskad to asi ne, já mám z průměru 24 cm naplněnou v lednici pribiňákem a váží přes čtyři kila.