Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
20. apr 2013

@lawli no preeesne vystihnute 😅 😝

nika1985
20. apr 2013

@lamps
@pristelka baby kedy dame tu spominanu kavicku ja som uz zufala s tych pismenok kupila som si funny abecedu a ten vas sposob buchania o stol mi vobec nefunguje asi by som ho skor rozbila ako by mi vypadlo skusala som aj smart aj mmf bud ich jemne vypichujem von kosticou alebo robim cez sacek 😠

lokalistin
20. apr 2013

@jakelina no este jeden rozdiel bol medzi nimi ta jedna bola nemka a ta druha bola odniekial z byvalej juhoslavie presne neviem odkial-nemci za tortu nedaju,to su magori

lawli
20. apr 2013

@lokalistin no vidíš, nechápem tych ľudí...daju si niečo spravť a potom to bachnu do kufra... 😠 joooj by som vraždila ,keď to vidím 🤐

pipka
20. apr 2013

@lokalistin pat a mat 😅 😅 😅 😀 ale co chces...sak posluchli..prisli dvaja 😀 😀 😀 😀

lokalistin
20. apr 2013

@lawli no presne a este som extra povedala,aby boli dvaja,aby ju jeden drzal,ja ked len zakusok idem zaniest do roboty,idem s tym 2km a idem jak pos.ata,len aby sa nic nestalo

lawli
20. apr 2013

@lokalistin to aj ja, dokonca niekedy nesiem už z nakrojenej tortičky kôsok a aj ten mám po dozorom... to bude asi pracovná deformácia 😀 😀 😀 😀

daducha
20. apr 2013

@nika1985 ja si hmotu nakrajam na kocky podla velkosti pismen, necham aspon pol hodinu preschnut a potom polozim potravinovu foliu,na to kusok hmoty,prikryjem foliou a pritlasim sablonu a jazdim s nou chvilku po stole.Ide to uplne lahko, pismenka sa nedeformuju, len zaklad je nechat to preschnut 🙂)

lokalistin
20. apr 2013

Baby mam na Vas veliku prosbu,zase sa hra o Kitchen Aid dajte mi tam hlas prosim
https://www.facebook.com/TortenDekorieren/app_5...

Dakujem za kazdy jeden

nika1985
20. apr 2013

@daducha ok vyskusam 😉 je pravda ze ja necham hmotu iba chvilku na vzduchu a robim dakujem velmi pekne

levandulka3
20. apr 2013

Rýchlo pridám a utekám von, je tam tak krásne: krstinová so sloníkom, pre parádnicu, svadobná s monogramom,lienková, Mickey Maus - tu ďakujem Pristelke, že mi dovolila inšpirovať sa u nej 😉 a ešte jedna pre mladú cestovateľku

nika1985
20. apr 2013

tak konecne som sa dozvedela ci im ten moj pokus o coko-jogurtovu plnku chutil zevraj dali vediet uz v pondelok po svokre 😠 ze im strasne chutila banuju ze si nedali aj vacsiu vsetky zakusky im ostali a torta sa zjedla az do poslednej omrvinky 😉 jaj hned mam lepsi ked aj ked ma prist svokra nic mi ho nepokazi.

lokalistin
20. apr 2013

@levandulka3 krasne tortule

lokalistin
20. apr 2013

Baby tu je strasne zima 6°C ja mam vsetky radiatory vypnute a to trva 3 dni kym sa ohreju mna porazi ja mrznem 😝

pristela
20. apr 2013

@nika1985 andelicka ja vykrajujem z cerstvej bez sacku ide to uuplne v pohode asi treba vazne vidiet , a neda sa ti skocit ku mne ? 😀 aj cafiiičko urobím 😀 😀

@lawli no mne vela ludi opisuje potahovku ako "to umelé" na vrch , a oni si myslia ze to umele je asi fakt z umeliny tvrdé a pevne že to vydrží všetko aj padnutie, ked im vysvetlujem ako ju skladovat v chladnicke tak híkajú , že to aka veda, vsak to obycajna umelina co by sa jej mohlo v chladnicke asi tak stat, že radsej ju teda daju na balkon, vsak mrzne 😀 alebo ju nechaju cez noc v kufri auta .....atd atd 😀 😀 😀

nika1985
20. apr 2013

@pristela jasne da uvidim kedy mi necha polovicka auto doma spravime si s malou vylet.Ked sa s polovickou konecne stretnem dam Ti vediet kedy mozem ak budes mat cas a budem ta moct vytrhnut na chvilku z prace budem rada 😉

pristela
20. apr 2013

@nika1985 och ja sa rada nechávam trhať od práce 😀 😀 😀 😀 len nepríd prosim ta toho 26-27 😀 😀 😀 ale kludne cez týžden mozes kedykolvek aj doobeda 😉 aj v noci 😉

lamps
20. apr 2013

@nika1985 a nechala si si rozvaľkanú hmotu trošičku obschnúť? Ja to nechám obschnúť a až potom vykrajujem písmenká a kávičku môžeme dať, len musíme nájsť nejaký vhodný termín 😅

lamps
20. apr 2013

@nika1985 ak sa chystáš do Pe, kľudne cinkni, keď budem doma dáme kávičku a aj písmenká ti ukážem ako ich robím ja

nika1985
20. apr 2013

@pristela neboj to mam aj ja tortu este to na nej vyskusam tak ako mi napisala @daducha ak nie tak pridem urcite 😉
@lamps tak chvilku som to nechala co ja viem 5min. a vykrajovala. S tym terminom to bude asi horsie este stale sme v PE neboli mm teraz pracuje aj nedele a s malou sama na taku cestu si netrufnem ona huka aj do TO ale hadam sa mu podari niektoru nedelu uvolnit na poobedie aspon na zmrzku by sme vybehli spolu s detmi ked uz budeme u starkych byvaju teraz este blizsie k Vam

artepf
20. apr 2013

ahoj holky, moc chválím úplně všechny dortíky, jen se mi nechce vyjmenovávat jednotlivě 😀 , zase mám další inspirace od vás, já tento týden jen jeden 🙂
a teda ta přidaná inspirace - postavičky od @dm1 - luxus 😵 🤐 , jsem teď asi půl hodiny prohlížela na FB ty nádhery, nechápu, jak to někdo může až tak detailně vytvořit. A řekla jsem, že příště taky zkusím podobný obličej, já se vždycky snažím o reálný, ale tyhle jsou tak roztomilé a vypadají i jednodušeji než když se já půl hodiny dělám jen s lícníma kostma atd 😀 😀

zklimekova
20. apr 2013

moja nočná.... pre babku - kuchárku 🙂...ramorová korpus..pribináčiková plnka a jahody 🙂

jakelina
20. apr 2013

@artepf nádherná, ty konvalinky, pivo, prostě všechno 😉

zuzana124
20. apr 2013

Ahojte, tak ja som sa po veeelmi dlhom case dostala znova ku peceniu, kedze som mala rizikove tehotenstvo a musela som sa vzdat svojho konicka, ale tak pevne dufam ze sa ku tomu znovu vratim ak sa to bude dat pri detickach 🙂

lokalistin
20. apr 2013

@zuzana124 wow ta je krasna

Inak baby ja za 10 minut zacinam robit a este som neni ani oblecena jak sa mi nechce 😝 😝 😝 ☹ ☹ ☹

nefertiti7
20. apr 2013

baby, vy ste teda šikovné....ja by som potrebovala niekoho z okolia Malaciek, aby mi na október urobil tortu Mašinka Tomáš, ja viem, že je to ďaleko, ale nikoho nepoznám a preto zháňam už teraz, ozvite sa vďaka Ada

aduskatt
20. apr 2013
aduskatt
20. apr 2013

@zuzana124 gratulka k mrnuskovi🙂

maya30
20. apr 2013

@zuzana124 wow 😲 😲 😲 nadherna...to je stencils ?

jakelina
20. apr 2013

@zuzana124 gratuluji k miminku 😉