Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evitkamalicka
14. sep 2010

@zdenallicka neexistuje, ze mas taky nizky korpus zo 7 vajec podla toho receptu, ja mam zo 6 vajec forma priemer 25cm korpus 6cm

anibas
14. sep 2010

@zdenallicka ja mám rada ten lyžicový recept, ale je pravda, že sa nedá prerezať - mramorový je zase ako bábovka a je ťažší 😉

evitkamalicka
14. sep 2010

ja korpusy prerezavam nitou a ide to aj super na tenko

boldy
14. sep 2010

mne sa najviac prave osvedcil korpus od alionusky, ine my splasnu su male ☹ baby velmi zalezi aj od rury

bianca
14. sep 2010

no mne mramorovy nikdy pekne nenabehol.Mala som ho tak 4 cm a este k tomu sopku takze...laka ma skusit ten jednoduchy....idem asi vystrachat formu z krabice a otukame sa z rurou.Uz som sa jej dnes vyhrazala ze zajtra sa pecie

bianca
14. sep 2010

decka este by ste mohli skusit napisat na kolko a ako dlho peciete korpusky ze vam tak pekne nabehnu

zdenallicka
14. sep 2010

NO já jsem zklamaná... ☹ Pekla jsem na 150st. A vůbec se mi to nelíbí...☹

Odložila jsem další aktivity (žehlení, úklid bytu a sběr a skládání prádla) na noc a šla jsem si kpupit dalších 20 vajec... z 8 udělám mramor a proložím to... snad to nebude nakonec taková hrůza, ale pěkně se mi to prodraží... 😝 😝 😝

mrka2
14. sep 2010

ahojte, neviem,ci tu niekto pisal hrncekovy recept na korpus,ale ja robim len ten a nijaky iny,takze ak niektora chcete tak:
3-4 vajcia (mozete aj viac,ale toto by malo stacit)
1 hrncek krystaloveho cukru
2 hrnceky polohrubej muky
1 PDP
1 vanilk.cukor
1 hrncek mlieka
0,5 hrnceka oleja
Vyslaham si cele vajcia s cukrom, pridam ostatne suroviny a vylejem na vymesteny plech,alebo formu. A vyrastie mi stale. Neviem,na kolko cm,nikdy som to nemerala, ale v pohode rozkrojim na 3 casti. 🙂

alionuska
14. sep 2010

@zdenallicka jak je to mozne??? Nechapem..ja tak peciem stale.a normalne niekedy prekrajujem aj na 5 dielov tortu.... 😕 😕
@bzucinka2 normalne..nemam problem s tym vobec..najskor peciem na 200stupnov,asi 10minut a potom stisim ruru na 150 a dopekam niekedy aj hodinu.... podla toho aka je velka....
@zdenallicka mna to hrozne mrzi,ze ti to nevyslo... niekde sa musela stat chyba.... 😕 😕 😔

zdenallicka
14. sep 2010

@bianca Já mramor peču na 150st. a krátery už nemám... když jsem pekla na 175st., mívala jsem je...

zdenallicka
14. sep 2010

@alionuska Ale nakonec je to fuk, prostě se nepovedlo..☹ Těsto bylo i hrozně řídké... jakou mám mít konzistenci? Ať jsem šlehala vajíčka s cukrem, jak jsem chtěla, měla jsem to řídké a po přidání mouky to zhoustlo jen nepatrně...

alionuska
14. sep 2010

@boldy asi je to aj rurou..ale neviem ako sa toto nemoze niekomu podarit...ved to je najstarsi najosvedcenejsi recept..a najjednoduchsí.... 😅

zdenallicka
14. sep 2010

A je fakt, že vajíčka jsem měla domácí, velké... možná jsem měla přidat cukr i mouku...

Když se na ty svoje korpusy podívám, mohla bych s nima zabíjet..😀

alionuska
14. sep 2010

@zdenallicka musi byt z toho normalne pena..ono je to riedke,ale nakoniec to pekne narastie..pomaly s tou mukou,nie dlho slahat,len tak zlahka ,alebo gumennou stoerkou premiesat a sup do rury... 😉

zdenallicka
14. sep 2010

@alionuska No nevím... aspoň rok tomu teda šanci nedám, ale možná mě ještě přemluvíte...🙂

boldy
14. sep 2010

baby nechajte vajicka pred mixovanim vonku aspon pol hod,ak su studene to velmi nevybehne

hejdita
14. sep 2010

aj ja robim korpuse tak ako pise alionuska na jedno vajicko jedna lizica cukru a pol.muky a niekedy neda ani prasek do peciva ked potrebujem aby to bolo nizsie a je dobry...ja teda robievam tak aby bol korpus vysoky ci prerezany alebo upeceny aspon 3cm ale niekedy je aj vyssi a niekedy nizsi myslim ze je to vsetkym moznym mukou aj vajcami a aj rurou 🙂

anibas
14. sep 2010

@zdenallicka - ja ked mám veľké vajíčka tak pridám aj cukor, aj múku

bianca
14. sep 2010

tak vypalujem ruru a idem piect.Fuj to je smrad.Dufam ze sa neotravime

bianca
14. sep 2010

no ja uz tomu nechapem.Zasa sa mi sopka dvihla do neba.Nemastim nic a aj tak sa to robi a to som aj formu zmenila

sloniiicek
14. sep 2010

@lussy23, @nikanika28, @benjik, dakujem krasne za pochvalu torticky 😀

dm1
14. sep 2010

ja som prave piekla mramorovy a prvy krat som nedala 180 stupnov ale len 150-160 a nemam vobec sopku vstrede 😵 . Ale bolo to o hubu piect postupne mramorak z 20 vajec uz ma to mramorovanie teda vobec nebavi. piekla som este orechovy z 8 vajec a mam dost teda. nechapem ako to @alionuska stiha 😝

@zdenallicka ja som tiez kedysi tento lyzicovy recept skusala a tiez to bol otras pouzit sa dal iba kakaovy ☹

sisa.b
14. sep 2010

citam diskusiu o korpuse - ja uz som tiez vyskusala vselijake 😝 mramorovy sa dvihne vzdy do zavratnej vysky a je pravda, ze staci malo vajicok, ale je dost tazky, husty a chuti ako babovka - jednoducho na piskotu chutovo nema. robim ho len ako rychlovku, ked nestiham piect na 2x piskotovy.
este som alenkin neskusala, ale urcite skusim 🙂 chcem vyskusat aj mliecny marcipan, tak mozem rovno jedno s druhym a deti sa aspon vysantia pri zdobeni 😵
ja pouzivam klasiku - kolko vajec, tolko lyzic muky, vody, cukru + trochu pdp. ale bielky slaham zvlast a po novom pridavam do nich tretinu z cukru - potom mam penu velmi tuhu a aj cesto je tym tuhsie, tak lahko mi nesplasne. a chut teda pre nas neporovnatelna - lahucky, jemnucky, nadychany a velmi dobre sa s nim manipuluje, vobec sa nelame. len mam problem prerezavat taky jemny korpus, to je lepsie aspon den vopred si upiect
ale urcite vyskusam aj tu zrychlenu verziu, elbo ma slaktriafa z toho mnozstva riadov, co vyrobim, kym napeciem 😝

evitkamalicka
14. sep 2010

ja peciem korpusy vzdy na 150 stupnov, vtedy su pekne rovne, ziadna sopka 😉

winona24
14. sep 2010

@evitkamalicka a ako dlho treba piecť na takejto teplote???

evitkamalicka
14. sep 2010

@winona24 fuha to si ma zaskocila, ja cas nejako nesledujem, len kuknem cez okienko na rure aku ma farbu a ak je zlatista, pichnem sparatkom ci je uz dobra, ak nie peciem dalej

winona24
14. sep 2010

@evitkamalicka 😀 😀 😀 čakala som takúto odpoveď...ale ďakujem.... 😉 😉 😉

evitkamalicka
14. sep 2010

@winona24 😀

evitkamalicka
14. sep 2010

@winona24 co ides piect?

dm1
14. sep 2010

ja som prave ten nepodareny korpus mala ten co robi sisa.b ja asi potrebujem radsej presne gramy lebo lyzica moze byt aj kopcom aj normalne... proste to bolo divne

a mne mramorak tiez pripomina babovku ale kupodivu nam to chuti v torte a aj ludia si chvalia. napr. teraz tu 3-posch.chceli mramorak aj ked som im robila tortu orechovu jednu / klasika piskota/ a druhu mramorovu a chcela teraz znova mramorovu. fakt kazdemu ine chuti