Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
25. apr 2013

@pipka
@lamps dievcence no pekny trapas...ani vlasy neumyte, nenamalovana..och..no asi bol na mna pohlad 😀 😀 😀
Janka dobra historka, vdakabohu za nohavice, ale sak aspon sa clovek zasmeje aj ked na vlastny ucet xixi. 😉 😀

amadora
25. apr 2013

ahojte dievčence, chcem vás poprosiť o radu, kúpila som si takúto formu silikónovú a raz som ju už skúšala a robila som perličky, trochu som pocukrila formu, napchala hmotu, dala na chvíľu do mraziaku a krásne mi išli von. teraz chcem skúsiť tú druhú obrubu a tie srdiečka tam ale nijako sa mi nedarí dostať ich von, skúšala som ten istý postup ako na perličky ale nejde to, láme sa to, trhá, nevyberiem to z formy v celku ☹ čo robiť, máte skúsenosť?

aadulik2110
25. apr 2013

@eliska22 zabudla som ešte foto toho panáčika 🙂 aspoň s niečím sa pochváliť, aj keď to veľmi na chválu nie je, keď vidím tie nádhery tu :D

lamps
25. apr 2013

@bambula1307 moja kamoška mala tiež príhodu, mne skoro cvrklo, keď som bola pri nej. Boli sme spolu v parku kočíkovať svoje ratolesti. Malý jej plakal, tak ho nakojila, cicík nechala vonku 😀 😀 😀 😀 malého dala odgrgnúť, šupla ho do kočiara a uspávala ho taká odhalená 😀 😀 😀 😀 keď som to zbadala .... fakt som sa skoro od smiechu pocikala 😀 😀 😀. A ja som nejaký mesiac dozadu išla odovzdať tortu a neuvedomila som si, že tesne pred tým, ako mi pani zazvonila, že už je pri činžiaku som bola u mojej osobnej "kaderníčky", teda u mojej Veronky, tá mi podávala do vlasov všetky ich pukačky a nahodila mi teda parádny účes 😀 😀 😀 😀, našťastie pani mala tiež deti, tak to chápala, teda aspoň sa tak tvárila 😀 😀 😀 😀

aduskatt
25. apr 2013

@amadora dam do mrazakum vyberiem to tak, ze formu otocim hore dnom a roztiahnem, prenesiem na karton, necham vysusit, potom malujem, alebo lepim, hned po vybrati je to makke. Usko na salke je tak robene

aduskatt
25. apr 2013

@lamps u mna bola vcera @pralinka25 a ja som si tiez nejak neuvedomila, ze natacky na hlave🙂

katarina51
25. apr 2013

Poraďte mi pls. Potrebujem tortu cca35-40 ludí, a bude tam veľa detských postavičiek . Deti v MŠ. namáte nejaký jednoduchý postup na postavičky, Stačí aj foto. Dobré je aj to v predchádzajúcom príspevku, no to je asi forma, 😖 😖 Aká by mala byť veľkosť?

lifinka
25. apr 2013

Ahojky, tak po 14 dnech opět dortík a pozor jo! Jede až k sósedům na Slovensko-Trnava, holky snad to zvádne dortík můj 😲

Chtěla jsem se zeptat na vanilkový krém, máte někdo recept, aby šel i pod potah, já dělala kasiku pudinky a máslo, existuje ještě jiný chutnější? Mám dělat na sobotu...

amadora
25. apr 2013

@aduskatt a formu niečím vysypeš alebo vymažeš? a ako dlho to v mraziaku necháš? ďakujem

aduskatt
25. apr 2013

@amadora nevymazavam a v mrazaku tak 10 minut

aduskatt
25. apr 2013

babenky, ktora mate zvladnutu temu Harry Potter...ta kuzelna palicka ma nejake specifika, alebo mozem uplacat hocijaku kuzelnu palicku? kujeeeem

pipka
25. apr 2013

@aduskatt myslis ten carodejny prutik?

aduskatt
25. apr 2013

@pipka nooo🙂) no som dobra, ked este aj inak to nazvem🙂) poslali mi nejake torty ako inspiraciu a tvari sa to ako kuzelna hul🙂) tak asi to bude prutik🙂

aduskatt
25. apr 2013

@pipka toto tu🙂 napriklad

pipka
25. apr 2013

@aduskatt podla mna moze byt hocijaka drevena 😉

aduskatt
25. apr 2013

@pipka super, vdaka🙂) ja som vyrastala na Tolkienovi a tento moderny styl ma teda vobec nechytil, tak sa nevyznam🙂

pipka
25. apr 2013

@aduskatt vidis a mna zas harry chytil viac 😉 ako pan prstenov...to mi nic nehovori 😅 😝

bambula1307
25. apr 2013

@lamps jaaaaj no dobra prihoda v parku a aj s tym ucesom ..xixi deti su zlate 😀 😉

aduskatt
25. apr 2013

@pipka pre mna dobre🙂 aspon mi mozes poradit s tou palicou, ci co to je🙂.Co sa tyka Pana prstenov, tak toho som citala hooodne davno pred tym, ako natocili film a ten filma sa mi paciol podstatne menej ako kniha, podla mna tam chybalo vela podstatnych veci, ale co uz...

pipka
25. apr 2013

@aduskatt no tak to je mozne 😉 😒 vacsinou je to tak, ze kniha uzasna a film nic moc 😅

ja som videla len film, knihu som necitala a teda po 30 minutach som chcela zdrhnut z kina 😝 😀 ale vtedy este z lasky k vtedajsiemu frajerovi som to usedela az do konca 😝 😅 😀 😀

amadora
25. apr 2013

@aduskatt ďakujem ešte raz

aduskatt
25. apr 2013

@pipka tak to bude tym.....ja som bola sklamana z filmu..........
a tu palicu teda mozem usulat ako scem?🙂 jedno, ci cierna, ci hneda?

pipka
25. apr 2013

@aduskatt podla mna hneda lepsia ..ale asi jedno 😉 skratka prutik 😀 a urob mu aj Hedviguuuuu 😅 🙂 🙂

aduskatt
25. apr 2013

@pipka nezmestim, nezaplatia😝 ma byt trojkilova a na nej: okuliare, palicka, meno, napis harry Potter, vek, Expecto patronum - to dufam, ze je len napis.....a to som ich ukecala z dva a pol kg

mojmacik
25. apr 2013

@elienka dakujeeeeem 🙂

florentina
25. apr 2013

@pipka
@aduskatt

tak já holky miluji jak Pána prstenů, tak Harryho Pottera a to jak v knižní, tak ve filmové podobě 😉 ...běhá mi to doma jako kulisa poměrně často.... a ta hůlka, jako specifika má v tom, že každý ji má z něčeho jiného, ale na vzhledu to tedy není poznat, můžeš udělat jakoukoli dřevěnou, tu zlatou co je výše bych teda nedělala. Nejvíc se mi zdá ta prostřední...

lussy23
25. apr 2013

@lamps prekrásna
@petkaa28 krásna
@pipka -krásnučké
@sanym nádherné tortičky @dajna11 nádherne kvietka

@ajka82 krásna @aadulik2110 zlatý je
@lifinka krásna

aduskatt
25. apr 2013

@florentina super, dakujem🙂
pomohli ste mi🙂

lussy23
25. apr 2013

@sanym daju sa normálne v cukrárskom obchode kúpiť farbivá a aj modelovaciu hmotu..Napriklad farby wilton sú skvelé, krásne sýte. . Alebo je aj možnosť kúpiť už hotové postavičky alebo tam dať hračky.

pristela
25. apr 2013

@aduskatt si im mala povedat ze im bude stacit ked im vymodelujes tu carovnu palickta bude mat pár gramov / a tortu uz pak zvladnu aj sami 😉