• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@pipka
@lamps dievcence no pekny trapas...ani vlasy neumyte, nenamalovana..och..no asi bol na mna pohlad :grinning: :grinning: :grinning:
Janka dobra historka, vdakabohu za nohavice, ale sak aspon sa clovek zasmeje aj ked na vlastny ucet xixi. :wink: :grinning:
25. apr 2013 o 19:24  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
ahojte dievčence, chcem vás poprosiť o radu, kúpila som si takúto formu silikónovú a raz som ju už skúšala a robila som perličky, trochu som pocukrila formu, napchala hmotu, dala na chvíľu do mraziaku a krásne mi išli von. teraz chcem skúsiť tú druhú obrubu a tie srdiečka tam ale nijako sa mi nedarí dostať ich von, skúšala som ten istý postup ako na perličky ale nejde to, láme sa to, trhá, nevyberiem to z formy v celku :frowning2: čo robiť, máte skúsenosť?
25. apr 2013 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 zabudla som ešte foto toho panáčika :slight_smile: aspoň s niečím sa pochváliť, aj keď to veľmi na chválu nie je, keď vidím tie nádhery tu :D
25. apr 2013 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (16)
@bambula1307 moja kamoška mala tiež príhodu, mne skoro cvrklo, keď som bola pri nej. Boli sme spolu v parku kočíkovať svoje ratolesti. Malý jej plakal, tak ho nakojila, cicík nechala vonku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: malého dala odgrgnúť, šupla ho do kočiara a uspávala ho taká odhalená :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: keď som to zbadala .... fakt som sa skoro od smiechu pocikala :grinning: :grinning: :grinning:. A ja som nejaký mesiac dozadu išla odovzdať tortu a neuvedomila som si, že tesne pred tým, ako mi pani zazvonila, že už je pri činžiaku som bola u mojej osobnej "kaderníčky", teda u mojej Veronky, tá mi podávala do vlasov všetky ich pukačky a nahodila mi teda parádny účes :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:, našťastie pani mala tiež deti, tak to chápala, teda aspoň sa tak tvárila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. apr 2013 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (16)
@amadora dam do mrazakum vyberiem to tak, ze formu otocim hore dnom a roztiahnem, prenesiem na karton, necham vysusit, potom malujem, alebo lepim, hned po vybrati je to makke. Usko na salke je tak robene
25. apr 2013 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lamps u mna bola vcera @pralinka25 a ja som si tiez nejak neuvedomila, ze natacky na hlave:slight_smile:
25. apr 2013 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Poraďte mi pls. Potrebujem tortu cca35-40 ludí, a bude tam veľa detských postavičiek . Deti v MŠ. namáte nejaký jednoduchý postup na postavičky, Stačí aj foto. Dobré je aj to v predchádzajúcom príspevku, no to je asi forma, :confounded: :confounded: Aká by mala byť veľkosť?
25. apr 2013 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, tak po 14 dnech opět dortík a pozor jo! Jede až k sósedům na Slovensko-Trnava, holky snad to zvádne dortík můj :astonished:

Chtěla jsem se zeptat na vanilkový krém, máte někdo recept, aby šel i pod potah, já dělala kasiku pudinky a máslo, existuje ještě jiný chutnější? Mám dělat na sobotu...
25. apr 2013 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@aduskatt a formu niečím vysypeš alebo vymažeš? a ako dlho to v mraziaku necháš? ďakujem
25. apr 2013 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amadora nevymazavam a v mrazaku tak 10 minut
25. apr 2013 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky, ktora mate zvladnutu temu Harry Potter...ta kuzelna palicka ma nejake specifika, alebo mozem uplacat hocijaku kuzelnu palicku? kujeeeem
25. apr 2013 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt myslis ten carodejny prutik?
25. apr 2013 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka nooo:slight_smile:) no som dobra, ked este aj inak to nazvem:slight_smile:) poslali mi nejake torty ako inspiraciu a tvari sa to ako kuzelna hul:slight_smile:) tak asi to bude prutik:slight_smile:
25. apr 2013 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka toto tu:slight_smile: napriklad
25. apr 2013 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt podla mna moze byt hocijaka drevena :wink:
25. apr 2013 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pipka super, vdaka:slight_smile:) ja som vyrastala na Tolkienovi a tento moderny styl ma teda vobec nechytil, tak sa nevyznam:slight_smile:
25. apr 2013 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt vidis a mna zas harry chytil viac :wink: ako pan prstenov...to mi nic nehovori :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. apr 2013 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps jaaaaj no dobra prihoda v parku a aj s tym ucesom ..xixi deti su zlate :grinning: :wink:
25. apr 2013 o 20:09  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka pre mna dobre:slight_smile: aspon mi mozes poradit s tou palicou, ci co to je:slight_smile:.Co sa tyka Pana prstenov, tak toho som citala hooodne davno pred tym, ako natocili film a ten filma sa mi paciol podstatne menej ako kniha, podla mna tam chybalo vela podstatnych veci, ale co uz...
25. apr 2013 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no tak to je mozne :wink: :unamused: vacsinou je to tak, ze kniha uzasna a film nic moc :sweat_smile:

ja som videla len film, knihu som necitala a teda po 30 minutach som chcela zdrhnut z kina :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ale vtedy este z lasky k vtedajsiemu frajerovi som to usedela az do konca :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :grinning: :grinning:
25. apr 2013 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt ďakujem ešte raz
25. apr 2013 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka tak to bude tym.....ja som bola sklamana z filmu..........
a tu palicu teda mozem usulat ako scem?:slight_smile: jedno, ci cierna, ci hneda?
25. apr 2013 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt podla mna hneda lepsia ..ale asi jedno :wink: skratka prutik :grinning: a urob mu aj Hedviguuuuu :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. apr 2013 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka nezmestim, nezaplatia:stuck_out_tongue_closed_eyes: ma byt trojkilova a na nej: okuliare, palicka, meno, napis harry Potter, vek, Expecto patronum - to dufam, ze je len napis.....a to som ich ukecala z dva a pol kg
25. apr 2013 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@elienka dakujeeeeem :slight_smile:
25. apr 2013 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka
@aduskatt

tak já holky miluji jak Pána prstenů, tak Harryho Pottera a to jak v knižní, tak ve filmové podobě :wink: ...běhá mi to doma jako kulisa poměrně často.... a ta hůlka, jako specifika má v tom, že každý ji má z něčeho jiného, ale na vzhledu to tedy není poznat, můžeš udělat jakoukoli dřevěnou, tu zlatou co je výše bych teda nedělala. Nejvíc se mi zdá ta prostřední...
25. apr 2013 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps prekrásna
@petkaa28 krásna
@pipka -krásnučké
@sanym nádherné tortičky @dajna11 nádherne kvietka

@ajka82 krásna @aadulik2110 zlatý je
@lifinka krásna
25. apr 2013 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@florentina super, dakujem:slight_smile:
pomohli ste mi:slight_smile:
25. apr 2013 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sanym daju sa normálne v cukrárskom obchode kúpiť farbivá a aj modelovaciu hmotu..Napriklad farby wilton sú skvelé, krásne sýte. . Alebo je aj možnosť kúpiť už hotové postavičky alebo tam dať hračky.
25. apr 2013 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt si im mala povedat ze im bude stacit ked im vymodelujes tu carovnu palickta bude mat pár gramov / a tortu uz pak zvladnu aj sami :wink:
25. apr 2013 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok