Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
25. apr 2013

@pristela ze ma to nenapadlo🙂

dm1
25. apr 2013

@ajka82 neviem ktoru myslis dalo mi celkovo len novinky

lamps
25. apr 2013

a dievčence moje, zabudla som sa vám pochváliť akú peknú objednávku som dostala. Mám robiť tortušu na 60-tku pre ženu a vraj má byť taká v "mojom štýle" teda jednoduchá len s jedným kvetom - gerberou, tak som skúšala gerberu a tu je výsledok. Myslím, že sa celkom aj podobá

zuul
25. apr 2013

@lamps prekrasna, nadherna.

dievcata nemate nieco dinosaurove? na inspiraciu. d.

lucula73
25. apr 2013

@lamps krásna,ja mám robiť gerbery o mesiac a mám z nej bobky 😀
to je základ z vykrajovačky?

lamps
25. apr 2013

@zuul ja som robila takéto

lamps
25. apr 2013

@lucula73 áno z vykrajovačky na margatérky, a ten stred, tie malé lupienky mi vyskúšali moju trpezlivosť 😀 😀 😀 😀, ale inak to išlo šup-šup

zuul
25. apr 2013

@lamps andrejka dakujem ti. no maju byt strasidelne 😀

lamps
25. apr 2013

@zuul no pekne, také som nerobila a ani nemám nič uložené, mne to naháňa hrôzu a moji chalani sú z dinov celý paf 😀

lucula73
25. apr 2013

@lamps a z čoho si robila tie malé stredové lupienky?lebo vyzerajú ako zmenšenina tých vačších..no to ja neurobím ani keby čo bolo.....ešte presne neviem,to len sms som dostala,že s gerberami 😀 ,tak uvidím,čo to nakoniec bude 🙂

lamps
25. apr 2013

@lucula73 ani sa nepýtaj 😀 je to zmenšenina tých veľkých vykrajovačiek, taká malinká sedomkráska. Každú som vykrojila, vytvarovala špáratkom lupienky a potom po jednom - dvoch lepila dookola 😠 a urobíš to určite, nie je ťažká len trochu trpezlivosti pri nej treba

lucula73
25. apr 2013

@lamps ozaj,...teraz ma niečo napadlo............Adka ty máš tuším aj oválnu formu,že?a nevieš mi prosím poradiť,akú oválnu formu by som si mala kupiť ,aby mala torta okolo 3kg??som pozerala že 17x27cm??či tak nejak..........ale neviem vobec odhadnúť veľkosť 😕

lamps
25. apr 2013

@lucula73 áno mám, idem ti ju odmerať

lamps
25. apr 2013

@lucula73 moja má 36 x 24 cm a keď urobím 3-krát korpus a 2-krát plnka má tak 4 - 4,5 kg

lucula73
25. apr 2013

@lamps fúha,to máš takú riadnu...z toho asi 3kg torta nebude 😀

lucula73
25. apr 2013

@lamps vďaka za rozmery.........som to teraz dočítala celé 🙂 🙂
tak idem menšiu pozrieť 😉

lamps
25. apr 2013

@lucula73 ja ju mám z Topoľčian z cukr. potrieb, myslím, že tam majú viac veľkostí

lucula73
25. apr 2013

@lamps ano aj u nás majú v pd...len som nevedela ktorú 😉

lamps
25. apr 2013

ozaj dievčence, tak ma napadlo, prečo nemáte profilové foto, veď všetky ste kočky a takéto fotky tu máte 😅 😅 😅 😅

bambula1307
25. apr 2013

@lamps jaaaaj ta je nadhernaaaa..uzasnaaaa 😉

bambula1307
25. apr 2013

@lamps ja som inkognito, nechem aby ma spoznali ludia z okolia 😀 😉

lamps
25. apr 2013

@bambula1307 😀 😀 😀 😀 a čo plníš nejakú tajnú misiu? 😀 😀 😀 😀
ja si tu sedím a mala by som ísť hortenzie robiť

bambula1307
25. apr 2013

@lamps nie vobec nie 😀 , len nemam dobru skusennost s verejnym forom..vies napises aj co by si nemala a ak ta niekto spozna, kto na na teba spadeno..raz sa mi to stalo, na mojej svadbe ma nasla bratova byvala a velmi ju zaujimalo co som pisala....potom mi bracho nadaval, ze co pisem zo sukromia aj na jeho margo..tak som radsej tajnaa 😉 ..ale ak chces tebe sa odtajnim na FB 😉

pipka
25. apr 2013

@lamps kraaasna, ako si ju robila, teda tie malinke lupienky okolo toho stredu ? 😉

blcha
25. apr 2013

@lamps krasna je ako ziva 😉

pipka
25. apr 2013

@lamps aha, uz som si pecitala 😅 😀 😝

lamps
25. apr 2013

@pipka to je dobre, aspoň nemusím znovu písať 😀 😀 😀 ty, počuj a čo ma ty štucháš na fb?
@blcha ďakujem
@bambula1307 plne chápem, ak chceš pošli mi na fb žiadosť, potvrdím ti ju 😉 😉 😉

pipka
25. apr 2013

@lamps jaaaaa? sak uz som ta aspon tyzden nešťuchla 😝 vidiiiiš, dobre ze si pripomenula, uz aj to idem napraviť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
25. apr 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 a ja šťuchnem späť len teba, iných ignorujem 😀

aduskatt
25. apr 2013

@lamps a ja som si stuchanie vyplaaa🙂