Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
27. apr 2013

@jakelina - juuuj, ešte náhodou nevieš mi poradiť, pre tých cca 30-40 ľudí (asi skôr 40), akú veľkú tortňu robiť? Myslela som že urobím teda dres, veľkosť 30x40, len nemám odhad, či bude stačiť dvojitá dávka, robím recept klasika tá marlenka bez vaľkania....

jakelina
27. apr 2013

@mia1111 juj to moc neporadím. Já jsem ještě nikdy marlenku nedělala. Ale pro tolik lidí určitě dort kolem těch 8 kilo i víc. 😲 😲

mia1111
27. apr 2013

@jakelina - aj tak ďakujem 😉

maya30
27. apr 2013

caute baby, padam na hubu, 2 nocne za sebou a dnes zrejme tretia, poslednykrat co som si toho tolko zobrala 🙄 hlavne ked je torta ktora vas vobec nebavi ako napr. minercraft 😝 samozrejme ze sa nedari ked najmenej treba...mesec som musela komplet prerabat, lebo som zistila ze sa mi nezmesti na tortu 🙂 korunka sa mi zlomila ked som ju davala na tortu, o pol tretej rano som si rezala podlozku lebo na tu povodnu sa mi nevosiel vlacik...no proste srandy kopec 😝 😀 Rybar, srdce a mesec boli podla predlohy co mi poslali 😉

mia1111
27. apr 2013

@jakelina - urobím pre istotu z 2,5 dávky, možno aj z trojitej by bodlo, ale tak bude im to musieť stačiť, mám len 5 pudingov doma 😀

vlada111
27. apr 2013

@dm1 krásnunká, jemná. Až tak, že ani Kitty nemusí byť fúzatá 😉

mia1111
27. apr 2013

@maya30 - kráááááááááááásne všetky 😵 😵 😵 😵 😵 , máš môj obdiv, na toto by mňa nikdy neukecali, toľko toriet na víkend... ja som strašne pomaláááá 😅

halienka
27. apr 2013

@maya30 ty spravíš 7 tort na víkend??? 😕 😅 škoda, že tu nie je smajlík čo padá na zadok 😀 akeby len také dáke hocijaké, ale každá mi pripadá, že si mala na nej deň roboty 😀 ja dve a aj to som hotová 😅 😀 babky ako to robíte, ja nechápem 😀 asi sa s tým moc páram 😀 😀

vlada111
27. apr 2013

@mia1111 jéééééj gratulujem. Termín máš len o tri dni skôr ako som mala ja 😉

vlada111
27. apr 2013

@maya30 klobúk dolu, krásne ich máš. To musela byť makačina.

mizulienka
27. apr 2013

@maya30 neskutocne vstky, uplna nadhera 😉

@aduskatt dakujem 😉

maya30
27. apr 2013

@halienka tento vikend ich mam 9 😉 a robim to tak ze nespim 😀

mia1111
27. apr 2013

@vlada111 - to fakt? Sranda :D. Ešte sa mi termín môže posunúť, uvidíme podľa UZV, ale november je u nás zjavne silný mesiac, narodky mám ja aj Miško a ak to stihneme, tak aj mimi v brušku bude novembrové 😵 . A ďakujem 😉

maya30
27. apr 2013

baby prave sa mi zrazili 3 slahacky a 4 biele cokolady 😠 😠 😠 robila som vsetko tak ako vzdy...co teraz, vyhodit ???

mnamuela_aduskatt
27. apr 2013

@maya30 nemam to oskusane, ale vraj znova roztopit nad parou, pridat trochu masla a vyslahat..ale skor Ti aso poradi @pristela Zanetka

mia1111
27. apr 2013

@maya30 - nevyhadzuj, mne sa toto stalo tiež, normálne som to nahriala nad parou, miešala, kým to nebolo hladké, dala potom na hodinu aj pol do mrazáku a potom som to vyšľahala bez problémov. Neviem,čím to bolo, ale bola som happy, že som nemusela šľahačku vyhadzovať...

sisix
27. apr 2013

@mia1111 Dekujeme

sisix
27. apr 2013

TAk jeste jedno dratkovani ......... myslite, ze muze byt?

zuzinka2312
27. apr 2013

Ahoj holky. Chci se zeptat, zda si myslíte, že cena za jeden dort 2.000,- / 10kg je vysoká? Dííky 😉

sisix
27. apr 2013

@zuzinka2312 podle me ne

halienka
27. apr 2013

@maya30 😀 😀 😀 to sa nedivím, lebo ja tie dve robím 2 dni od rána do pol noci 😀 😀

Babky, ešte sa vás spýtam, vy to dávate zákazníkom do nejakých škatúľ alebo im poviete, že nech si prinesú? Bo ja som zatiaľ dávala, pokiaľ som doma nejaké mala, akurát už sa mi minuli a neviem, či to vôbec riešiť a zháňať dakde, alebo len ľuďom povedať, nech si dačo donesú...

bambula1307
27. apr 2013

@lamps mas pravdu Andrejka. Ked ti chlapi si myslia, ze doma netreba robit, vsetko beru ako samozrejmost, navarene upratane..dokonca ani prispiet financne bracho ..nic.. a manzel tak max raz do mesiaca nakup spravi, aj to place, ze vela pisem.. No, ale z coho mam ja kupovat, ze?
Manzel mi s kosenim pomahal kym bol tu,ale teraz ho to uz malo trapi.

Je mi ale luto mojej mamy..ona ma 70 a nevladze uz take prace robit...a ja zase zahradku ako relax..teda zeleninku....ale fakt uplne vsetko sa neda.. ☹
Prepacte, ze tu takto o takych veciach pisem,ale uz som sa vykecala, a uz nebudem take pisat 😉

bambula1307
27. apr 2013

@maya30 ja by som prevarila a znova dobre vychladila..a znova slahala

bambula1307
27. apr 2013

@woman04 Katuska bola som na otocku , len si daco v tescku nutne kupit a na preventivke u zubarky, naspat som sa viezla autom , kolegyna si sla pre tortu..baletku.
Jaj vies ked to je take tazke nezasadit zeleninku. No ale keby to kosenie nebolo..sak to ze 8 hod s kosackou..to uy je na mna moc...
Ale slubujem ze na buduci rok nezasadim nic..fakt ...uz sa pripravujem vnutorne, ze odidem za Palinom a bude ako bude.

Vies co, tie nase lekarky ti nespravia ziadne vysetrenie, len atb daju, mne to bolo trocha podozrive bo ja som strasne kaslala..a deti vobec nic..ale ich chrani ockovanie. No, prizanaky sedia..aj mama to chytila, aj brat. Zuzkinej kamosky babka u nas bola a bola chora, tak sme pochytali. Ona bola na vyteroch a tam jej potvrdili..takze sme to mali asi vsetci, ked sme bol v kontakte. No to, ze bola chora nepriznala a u nas moc nekaslala..povedala mi to az ked bolo po vsetkom.. Tak snad uz teraz mame imunitu aj my starci 😉

bambula1307
27. apr 2013

@maya30 no veru mala si toho pozehnane, ale torticky krasne si porobila..sikovna si dievcina 😉

aduskatt
27. apr 2013

@bambula1307 kludne pis, sak na to su kamosky🙂

bambula1307
27. apr 2013

@pristela juj moja to ste mali narodeniny, ze ruka zlomena, no mladi maju krehke hnatiky..rastu, ale isto bude rychlo zase v poriaku...torska si odychne od cvicenia.. Hlane ze sa horsie nestalo.

aduskatt
27. apr 2013

@halienka ja im vzdy poviem, nech si donesu🙂

bambula1307
27. apr 2013

@aduskatt Andrejka ano, stee zlate, ale zase nechccem to tu az tak prehanat, nech mi niekto este neznada 😉 ..predsa je to o peceni.....ale dakujem

aduskatt
27. apr 2013

@bambula1307 a kto z nas by ti uz len nadaval, ved vies, ze tu sa nevadime.ja som sa tu tiez vcera vytesovlaa, ze drahy spravil statnice🙂