Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
29. apr 2013

@lawli noooooo to máš riadne kúsky.........ale lamps písala,že jej mala okolo 4,5kg.......tak som chcela porovnať......ale asi predsa len tú menšiu kupim 🙂

dm1
29. apr 2013

juuuj kocky taketo milucke miminkovske postavicky som objavila na FB https://www.facebook.com/dana.kasjarovamalichov...

lawli
29. apr 2013

@lucula73 😀 😀 😀 😀 tak to hej ja som brala väčšiu ,lebo som to chcela na veľké torty ,nie poschodové...vieš ako keď je niekto zvyknutý na klasika tortu z plechu ,ale ten oval ,je predsa len krajši ako stará klasika...a koľko ma ta menšia rozmer ?

jakelina
29. apr 2013

@artepf díky moc, chápu, ale mně by se to polámalo, já se znám 😀 😀 😀

lucula73
29. apr 2013

@lawli v našom obchodíku som ju merala a mala cca 27x18cm??tak nejak. 🙂

lawli
29. apr 2013

to sa asi môže rovnať kruhu 23 ...to by som dala tak 4kg tortičku z toho...tiež fajn ,asi si ešte kúpim ten menší 😀 😀 😀 ja kupujem tuto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/rafiky/

lucula73
29. apr 2013

@lawli no som pozrela,veru v našom obchode sú drahšie tie formy,ale ak mám zaplatiť pošotvné,tak sa mi to z eshopu neoplatí 😉

adrika202
29. apr 2013

Pu pre malú slečnu k prvým narodeninkám 🙂 čoko-banány🙂

lawli
29. apr 2013

@lucula73 ja odtiaľ objednávam bežne...do 3 dní mám tovar vždy doma ,a do kila kurierom je to 2,59€ ...lacnejší ešop nepoznám, myslím čo sa dopravy týka.... 🙂

lucula73
29. apr 2013

@lawli ano ano,čo do rýchlosti,je super ten shop a vačšinou všetko majú hne´d....ale toto mi neponáhľa,len uvažujem,veľmi sa mi páči ten ovál 🙂

luciahromadkova
29. apr 2013

@lawli 🙂 dakujem pisem vsetky poznamky k receptu 😀 , nech na buduce viem

lokalistin
29. apr 2013

Baby ja som mala vcera zrazu volno a nevedela som co s nacatym dnom,tak som sa hrajkala. Prosim velkost 39,zial vykrajovala som len tak a mam na nej velku chybu,preco by ju zenska nemohla nosit,ale som ju zbadala az na fotkach 😀 😀 😀 😉 😉 😉

denuschka7
30. apr 2013

@lokalistin waw, ta je ako skutocna 🙂

jana497
30. apr 2013

neuveritelne..fakt ako skutocna..krasa

dm1
30. apr 2013

@lucula73 nejdes ty do ludanic? to by som ti mohla odtial z toho shopu doviest formy osobne mam to tu 😉

dm1
30. apr 2013

@lokalistin je krasna aj ked asi nenositelna ako si napisala kvoli tej pate podla mnaaaaa by neviem ako musela byt taa nozka. Ale inak je dokonala

katuskad
30. apr 2013

ahojte. je potrebné oblátku na torte potrieť tým gelom aj z vrchu? nebude sa mi obrázok rozmazávať? dakujem...

nika222
30. apr 2013

@katuskad ano je to potrebne, uvidis ako pekne vystupia farby 🙂 farby sa nezvyknu rozmazat, 🙂 len rychlo potret a je to 🙂

pipka
30. apr 2013

@lokalistin nadhernaaaa 😎 ja by som si aj z päty ufaklila, aby som ju obula 😅 😀 😀 😀 😎

nika222
30. apr 2013

Babenky kráásne ste zase popiekli, idem poukladat do inšpiračiek 🙂 Pridávam aj ja svoje posledné, total nic nestiham, zacala sezona v zahradeeee 🙂 A vcera nam prisiel neskutocny nedoplatok za elektrinuu, jaj musim zacat odkladat z kazdej torty nieco na energie :D Ale tesim sa na leto, som si stanovila jul august pauzu nech nevykurujem dom trubou 🙂

gumidekmomo
30. apr 2013

@monikad1 no ved tak som si to nejako aj myslela velmi pekne dakujem za pomoc ste sikulka 😉 😀

tamianati
30. apr 2013

Dobre rano dievcata, mozem sa Vas spytat, ako riesite a ci vobec pecenie tort popri MD? ja peciem znamym 1 max 2 tyzdenne, ale mam tu velmi "prajnych" susedov, tak iba pre pripad, ze by ma udali z nedovoleneho podnikania, ako predist problemom ... dakujem pekne za vsetky rady sikulky

vlada111
30. apr 2013

@marcikova juj ďakujem za tvoje hodnotenie. Si veľmi milá 😉

vlada111
30. apr 2013

@lokalistin škoda, lebo je krásna

vlada111
30. apr 2013

@aduskatt jéééj, vy ste taká chutná rodinka 😉 Som si myslela, že len môj Peťo je taký dobrý mužík 😀

aduskatt
30. apr 2013

@tamianati ved Ty pecies iba kamaratom z lasky, suroviny si dodavaju, za pracu neberies nic 🙂

tamianati
30. apr 2013

@aduskatt staci takyto argument??? dakujem ...

aduskatt
30. apr 2013

@tamianati pokial ti nedokazu opak, tak staci.ved zadarmo mozes piect predsa kamaratom a rodine komu len chces🙂 snad nepovies mame, ze sorry, neupeciem, lebo sa to nesmie🙂

florentina
30. apr 2013

@zuzana92101 ahoj, barvit se dá bez problémů. A práci s ním zvládneš v pohodě. On je takový víc strukturovanější než Smartflex, dělá se s ním podobně jako s mléčňákem /jestli máš zkušenost/. Já ho na modelování používám raději než Smartflex, dá se i po nějaké době tvarovat, ale přitom od začátku celkem drží tvar. Jen na kytky apod. ho nepoužívám. Při potahování, tak tím, že není tak kompaktní, tak se mi zpočátku měl tendenci trhat, ale teď už se mi to nedělá. Je to jen o tom, když dáš hmotu na dort, rychle přitlačit a ořezat...když se natahuje vlastní vahou, tak se právě začne trhat. Ale zase výhoda je, že pokud se ti někde trhlinka udělá, stačí jen lehounce přetřít navlhčenou rukou a uhladit a zase se ti to spojí a není to vidět... A kupuji normálně v cukrářských potřebách, na slovensku nevím, ale já kupuji tady tento:
http://dortisimo.cz/eshop/3433-marcipán-3kg.html

florentina
30. apr 2013

@maya30 super, děkuji 😉, ukládám. Mě se ty silnice moc líbí, taky to jednou určitě vyzkouším...