Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
30. apr 2013

@jakelina tak na novou kuchyni se už těšíš, co? Takže teď budem o tvé vkádání dortů ošizené 😒

holky, prosím o inspirci na dvoupatrový čvercový dort, -dárek s mašlí, nějak mi došla fantazie a na netě nic moc...Dnes mi volala neteř chce to na pátek...

blcha
30. apr 2013

babulky aky mam dat dzem do puncovej torty ? aky tam bude najlepsi? co mi poradite? a ten recept na puncaovu tort nemate???

aduskatt
30. apr 2013

@blcha ja davam do puncovej marhulovy

svetlo55
30. apr 2013

@zuzana92101 str. 4941 😉 pani chcela málo poťahovky, tak mi vidno obpátku ☹

gabina275s
30. apr 2013

moja dnešná, síce s autom som sa mohla lepšie pohrať, ale čo už, ked som tortu robila včera večer, 😝 a ako na just, nenašla som nikde auto požiarnícke súce, a pritom pred týždňom som kukala krásne desi na nete ,s každej strany vyfotené, no čo už, ked si to ukladám a neviem kde to mám, des, ja antytalent 😀

zuzana92101
30. apr 2013

@svetlo55 super sa ti podaril....dufam, ze aj mne to pojde, stvrtok ma to caka
😎

sisix
30. apr 2013

Holky, piskotova z kolika vajec do 30cm formy???? Jeste jsem nedelala ... dik.

jakelina
30. apr 2013

@lifinka těším se, ale když si to představím, ten binec. Ach jo, nejraději bych se nechala na dva měsíce uspat a pak se vzbudila do hotového. 😀

glee
30. apr 2013

Ahojte baby, idem si k vam po radu. Caka ma pecenie torty na oslavu 85. narodenin mojej starej mamy. Mala by byt aspon 2 poschodova (na oslave bude cca 17 ludi).
Nemate ulozene nejake pekne torticky vhodne na takuto prilezitost? Ja osobne preferujem skor elegantnejsie zdobenie, nie prilis vela kvetov alebo inych dekoracii.
A aku plnku by ste tam dali vy?
Dakujem za nazory 🙂

sisix
30. apr 2013

@glee u nas frci cokoladova a krem hrk hrk s mandarinkou.

jakelina
30. apr 2013

Náš nejmenší se v tom marcipánovém tvoření vyžívá. Musí mít svoji podložku, svůj váleček a když já něco vyrábím on taky. Dvě fotky, jak mu to jde. 😀 😀
Vždy potřebuje přesně tu kostici, kterou já mám v ruce, za chvíli mu budu muset koupit vlastní výbavu. 😀 😀

svetlo55
30. apr 2013

@zuzana92101 určite pôjdev 😉 ja som začiatočníčka, ruky ľavé 😀 a nemám zákazky ako vy žienky 😉

lifinka
30. apr 2013

@jakelina Eliášek je šikulka, Ivošek také tvoří 🙂 .Co se týká práce kolem kuchyně to ti nezávidím, ale pak to pečení, vaření, jéééé to bude super 😵

glee
30. apr 2013

@sisix hrk hrk je akoze traseny krem? 🙂

teodorie
30. apr 2013

@artepf Dočetla jsem se, že používáš Montanu. Já dosud jen mléčný marcipán. Mohla bys mi prosím říct, jaká je Montana chuťově? A jakou používáš, jestli jsou různé příchutě? A ještě jedna otázka, jak dobře se zabarvuje, zda chytá dobře i syté barvy? Vím, že jsem tě zasypala otázkami.... ☹ Díky. 😀

sisix
30. apr 2013

@glee ano

florentina
30. apr 2013

@teodorie já myslím, že je to to samé...teda aspoň já bych řekla. Montanu jsem měla, chutná stejně, jen je tam o něco více cukru, než když si dělám doma, tak je trošku sladší. Barví se dobře. A příchutě podle mě nejsou http://cukrarske-pomucky.cz/1kg-mlecny-marcipan...

zz134
30. apr 2013

Babule ahojte, tak moj karaterista teda nakoniec nejako "prezil"...urobila som aj druheho z burizonky, ale ten vyzeral akoby zral megamas... akurat ze ja som si tortusu neodfotila, tak dufam ze niekto urobil foto ...

Ale opat sa vyskytli problemy ktore chcem s Vami rieist 🙂
preco moje torty maju celulitiiidu?:((((((((((( obcapala som ju aj maslom , vyrovnala podla najlepsieho vedomia a svedomia ale aj tak mala celulitku...tak som musela dve potahovky dat :(
A pls tie tacky pod torty tir kde kupujete? alebo len obalite nejaky los kartonos?
dakujeeeeeeeeeeeem

teodorie
30. apr 2013

@florentina No to je pro mne právě novinka. Zdá se super, že bych při příští objednávce věcí vzala i Montanu na zkoušku. S mléčňákem se mi blbě potahuje, ale chutná nám nejvíc. 😠 A ještě hloupá otázka, z 1kg balení je asi kolik hmoty? 😖 😀 Asi jen na jeden dortík že. 😅

dajna11
30. apr 2013

@lokalistin ale je krásna i tak 😀

teodorie
30. apr 2013

@dajna11 Prosím, mám tak matně v hlavě, nedělala jsi Pata a Mata v dívčí verzi? 😖

dajna11
30. apr 2013

@teodorie myslíš túto??

teodorie
30. apr 2013

@dajna11 Joooooooooooo to je ona, díky moc. 😀

dajna11
30. apr 2013

@teodorie za málo:_)

dada2007
30. apr 2013

zabudla som pridať moje víkendovky........pri vzhliadnutí pristelkiných diel 😅 😵 😵 😵 Žanetka moja........kráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááásneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee............úúúúúúúúúžasnéééééééééééééé.............tiež som mala z toho depku......že či vôbec mám ešte pokračovať.......ty moja kúzelnica.........

jakelina
30. apr 2013

@dada2007 krása a kvítek se ti hezky povedl 😉

florentina
30. apr 2013

@teodorie ano. No a k tomu, že se ti s mléčňákem špatně potahuje, nejsem si jistá, že tímto se ti bude potahovat o tolik lépe. Ty hmoty mají podle mě podobné vlastnosti. Ale určitě za vyzkoušení stojí. Já právě na doma chtěla potahovat mléčňákem, (MMF jsem zavrhla pro chuť), pak tou Montanou, že je s tím méně práce, ale když jsem pak vzala do úvahy ty ceny, tak jsem si řekla, že se s tím nebudu dělat a i nám doma budu dělat s pravým marcipánem, neb kupuji po 12kg a to mě pak vyjde levněji než ta Montana...

wera.g
30. apr 2013

ahojte baby, pridávam svoje najnovšie a idem makať na kvietkoch, dnes ma čakajú lupienky na 10 pivoní, cca 20 tulipánov, kopéééééc hortenzií, pukov a neviem čoho, tak mám čo robiť 😀

luciahromadkova
30. apr 2013

@wera.g nadherne torty, ta kvetinkova 😵

wera.g
30. apr 2013

Ďakujem moc moc Luci 😉 @luciahromadkova