Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
15. sep 2010

@winona24 moja nemozes mi poslat dobry decept na sachra?Ten co si robila mas odksusany?

bianca
15. sep 2010

@winona24 gelovku daj rovno do toho ak chces a praskovu v kvapke alkoholu rozpustit

winona24
15. sep 2010

@bianca http://varecha.pravda.sk/recepty/sacherova-tort...

poslala mi ho lenka.pav.....vychválila ho,tak som ho skúsila...ale dnes ho pečiem prvý krát 😅

winona24
15. sep 2010

☹ ☹ ☹ ☹ to je katastrofaaaaaa......praskla a vydula sa.....vysoká teplota čo??? v recepte je na 180st....hlavne že ste tu na koľko tri strany písali skúsenosti s pečením korpusov ....a ja aj tak dám podľa receptu teplotu???? pomooooc..... ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢

bianca
15. sep 2010

@winona24 no neviem ci je to teplotou lebo ja som bezne piekla na 180 tke a nikdy mi nic neprasklo ☹ juj moja.Skoda ...mozno sa to bude dat zlepit dokopy ci to cele strelilo?

winona24
15. sep 2010

@bianca hej celé..... ☹ ☹ ☹ pri mramore sa mi to nestalo ešte...iný som zatiaľ nepiekla ☹ ☹

bianca
15. sep 2010

@winona24 uf mozno to pojde dajako zrezat.Na kedy potrebujes?Na zajtra?

winona24
15. sep 2010

@bianca ale tak toto som len skúšku chcela spraviť...seriem na to (pardon) a upečiem ja zajtra ten mramorový.... 😔

winona24
15. sep 2010

@bianca potrebujem to na piatok...no v podstet na sobotu,ale v piatok už ideme do BB

no vyzerá to takto

bianca
15. sep 2010

@winona24 no tak pohodka.Tento spapkate pekne doma a bude.Ja som mala dakde na MMB ulozeny recept na Gateau au chocolat je uzasne cokoladovy.Pohladam.Ja toto budem skusat nabuduce

bianca
15. sep 2010

@winona24 no tak pohodka.Tento spapkate pekne doma a bude.Ja som mala dakde na MMB ulozeny recept na Gateau au chocolat je uzasne cokoladovy.Pohladam.Ja toto budem skusat nabuduce potahovat

bianca
15. sep 2010

@winona24 inak uzasna pracovna doska.Taku sme zhanali a nezohnali

winona24
15. sep 2010

@bianca 😀 😀 😀 to je doska na vaľkanie

bianca
15. sep 2010

@winona24 jaj.Aspon ti nemam co zavidiet 😀

winona24
15. sep 2010

@bianca 😀 😀 😀 😀 jáááj ...kuchyňu bohužiaľ zariaďovala podla svojich predstáv bývalá žena môjho chlapa....nie je zlá,ale ja chcem neskôr určite inú.....úplne vypudiť jej pach....

winona24
15. sep 2010

@bianca fuuuu ten recept mám uložený aj ja....tiež ho chcem niekedy vyskúšať.... 😉

winona24
15. sep 2010

ináč skúsila som ten korpus rozrezať niťozu ako písala evitka....supeeeeeeer....ľahúčko a presne...pajáááda

ivkaa1
15. sep 2010

Dobrý večer, viete mi poradiť dobrú cukrárku na ovovcnú tortu Vráble a okolie? Ďakujem 🙂

winona24
15. sep 2010

tááák...môj prvý pokus o postavičku.....ehm...mno....takto to napíšem....ja som nemehlo na takéto veci a je to po prvý krát,tak to aj tak vyzerá....

rybca
15. sep 2010

@winona24 no ako, si myslim, ze je pekny, sa mi pacia tie detaily na packach a ze si uska vytvarovala, vobec sa zan nemusis hanbit...🙂))

winona24
15. sep 2010

@rybca ďakujeem 😉 😉 😉

vinka
15. sep 2010

@winona24 ved je krásny.Len do tých očiek by som dala čierne gulky.Lebo vyzerá ako slepý 😕 😀 😀 Ale ináč je prenádherný.Bože ja budem zajtra robiť dvoch mackov ako nevestu a ženícha neviem ako budú vyzerať.len dobre asi nie 😒

winona24
15. sep 2010

@vinka máš pravdu...je ako slepec....toto bol len na skúšku macko....zajtra sa pokúsim o takého macka,aby sa podobal na Macka Uška....

apropo na koľko stupňov pečiete mramorkorpus???

zdenallicka
15. sep 2010

@winona24 Já ho peču na 150st. A moc hezký méďa..🙂

daducha
15. sep 2010

Ahojte,
prosim, piekli ste uz niektora poziarnika Sama, pripadne lucneho konika, jastericu,alebo korytnacku? To su sny o torte môjho syna a ja zhanam niekoho kto by mi to upiekol.Hlavne nech je z okolia KE.
Dakujem

nadulici
16. sep 2010

@daducha ja som poziarnika Sama robila, ale nie som z KE ☹

sloniiicek
16. sep 2010

caute kocky, tak tu su moje vytvory posledne. torticka pre dcerku k meninam. vybrala si koniky v ikei. a tie chcela spravit na torticku. a druha je na zakazku. obidve su karamelove plnky. ihrisko - tak branky som vyrabala sama.

sonnya
16. sep 2010

@sloniiicek krásne tortičky 😵

sloniiicek
16. sep 2010

@sonnya - dakujeeem. 😀