Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
lamps
1. máj 2013
@pipka ja som odmietla tortušu pre dievčatko k jednému roku 😞 😞 😞 a chceli na ňu kravičku vraj tá malá je zbláznená do kravičiek.
bambula1307
1. máj 2013
@wera.g pocuvaj sikovnica, som ti poslala ziadost na FB..tak bud kamoska 😃 ..tak som kukla sak my sme susedky..zo susednej dediny 😃 😃 😉
bambula1307
1. máj 2013
@lamps Andrejka aj moja mala miluje kravicky...mame ich na flaskach na mlieko 😃 ..tieto

http://www.abdomacnost.sk/katalog/flase-na-mlie...
vzdy krici " kavic aaa" 😉 😃
lamps
1. máj 2013
@bambula1307 sranda ako si deti vyberú, čo sa im páči, mne je to ľúto, že som im ju nemohla urobiť, ale to by bolo o hubu, treba aj deti učiť na krúžky ich vodiť a to sa nedá stíhať alebo ak tak vo veľkom zhone :-p
bambula1307
1. máj 2013
@lamps Andrejka jasne netrap sa koli tomu, iste nasli niekoho kto im spravi torticku..ved ja robim to iste..odmietam. Treba hlavne na svoje deticky pozerat, co je pre nich najlepsie.... 😉 🙂
lamps
1. máj 2013
@bambula1307 ja sa netrápim len by som rada takú tortičku urobila x-)
bambula1307
1. máj 2013
@lamps ved ano od teba by bola nadhernaaaa 😉 😉 urcite a kravicka..to by som rada videla v tvojom prevedeni. 😉 Ale ozaj mas svoje moznosti a kapacitu..na hubu padat nemozes...aj tak mas toho dost..urcite.
gumidekmomo
1. máj 2013
@vlasta80 dakujem tak skusim teda 🙂
gumidekmomo
1. máj 2013
@pipka teda s tym sackom by ma to vobec nenapadlo 😉 velmi pekne dakujem som rada ze ste mi pomohli 🙂 😃
lawli
1. máj 2013
@zuzka7512 tiež som sa bála ,ale skúsila som a nedám ne ráfik dopustiť...jednoducho si na plech dám papier na pečenie o cca 2cm väčší na každú stranu ako ráfik (u srdc ,kruhu a in.ale neorezávam) ,a potom len klasika nalejem cesto...ráfik ma viac výhod ako forma ,aspoň u mňa ...je vysoký ,pekne krajom orežem a rafik iba nadvihnem....kdežto s formou s dnom sa pracuje horšie...priznám sa ti (len tak medzi nami) začala som s jedným a mám ich teraz doma 13 😃 😃 😃
lawli
1. máj 2013
@anibas ďakujem x-)
mariann2
1. máj 2013
kočkýýýý, zadanie, že torta EURÓPA, ale obdĺžnik s touto tematikou, nemáte nejaké nápady?
zuzka7512
1. máj 2013
@lawli ďakujem...a ten papier tam len položím,alebo ho mám aj ohnúť dohora???
lawli
1. máj 2013
@zuzka7512 len ho položím 😉
florentina
1. máj 2013
Holčičky, prosím, nevíte někdo číslo lukoprenu použitelného na "domácí výrobu formiček"? Měla jsem uložené ve strarém PC a teď mám nový a jsem nahraná... děkuji moc.
zuzka7512
1. máj 2013
@lawli a mám ráfik aj vymastiť???
florentina
1. máj 2013
@mariann2 hm, tak jedině mě napadá mapa Evropy...záleží jak velké, ale myslím, že by bylo vtipné udělat jen obrysy států - jako slepou mapu - a do některých států by se hodilo udělat malé předměty symbolizující danou zem...jako do Holandska tulipán a do Švýcarska čokoládu nebo hodinky a do Maďarska papriku aj...
wera.g
1. máj 2013
@bambula1307 uz ame kamosky 😃 a z ktorejze dediny si susedka moja? 😃
lawli
1. máj 2013
@zuzka7512 ja nemasím...po upečení si pekne umelým nožíkom oddelím od kraja ,proste prejdem dokola...potom iba ráfik dvihnem 🙂
florentina
1. máj 2013
Tak už jsem našla na Dortomanii, děkuji x-) N1522 kdyby zajímalo někoho dalšího 😃
pipka
1. máj 2013
@lamps to je skodaaaaa, lebo kravicka v tvojom podani by bola rozkosnaaaaaaaaa :-N 🙂 🙂
maca77
1. máj 2013
po dlhej dobe konečne aj foto dnes :-N
mysiatkoo
1. máj 2013
@dm1 tak uz vieeeem akoooo.... az tu stranku najdes, tak sa hlasim na zoznam zaujemcov 😃 😃 aj ked.... teraz ma prave v maji cakaju 3 take, kde si to viem zivo predstavit,tak neviem neviem ci budem mat tolko trpezlivosti 😎 ....
@lamps a tuzobne cakam na tu tvoju gerberovu, lebo presne to je moje buducovikendove zadanie ... oranzove gerbery a tiez by sa mi tam taka krajka pacila 😛 (snad to dovtedy sem pridas a dovolis sa inspirovat 😉
@rapunzel1 ak neodolas skor ako ja, tak hod prosim info ako sa s tym pracuje 😉
nellynka
1. máj 2013
@florentina a to z toho si chces urobit formicky? teraz som si to trosku studovala, no neviem ako by sa s tym robilo.

poznas niekho kto pouziva take formicky?
jorsulova
1. máj 2013
ahojte idem sa pochvalit na inspiraciu mojim amaterskym marcipanovym spidermanom 🙂
lamps
1. máj 2013
@mysiatkoo :-N :-N :-N ja tú gerberovú robím na 11-teho mája. Neviem, či bude poschodová alebo nie, to by som sa mala dozvedieť tento týždeň, ale určite bude ladená len v bielo-oranžovej farbe a viem si predstaviť na nej tú krajku 😃 😃 😃 😃 s mm mi dokonca povedal, aby som ju objednala x-) x-) x-) x-) len ešte váham, že ktorú =-)
jakelina
1. máj 2013
@florentina zlato ty jsi dělala popelník, pamatuji se ten dort a mám na Tebe dotaz, jak jsi udělala ten popel uvnitř???Děkuji. 😉
luciahromadkova
1. máj 2013
@zuzka7512 ja som zacinala v rafiku na spodku s alobalom, na stranach dlhsie a zahnem smerom von a nic nevytieklo, teraz uz peciem aj len na papieri 😉
mysiatkoo
1. máj 2013
@lamps aaaaaa tak ja to mam na 12teho, to uz sa moc inspirovat nestihnem :-S ale predstavu nejaku mam, tak to dokopem podla seba a potom uz len budem fnukat do vankusa, ze mali par dni pockat :-p 😎