• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@lucula73 jak psala @jakelina, to je úplně v pohodě, že je montana po odležení tvrdá. Já si ji vždycky připravuju den dopředu, po zadělání je tak měkká, že by s ní nešlo dobře potahovat, ale když se pár hodin odleží a potom rozehřeje v mikrovlnce, tak ji rozpracuju a teprve barvím. Potom se dá i krásně potahovat, modelovat atd :wink: . Já už asi rok používám jen montanu, protože když jsem na zkoušku použila na pár dortů smartflex, tak zákazníci chtěli jen mléčný, který předtím vyzkoušeli a mně osobně taky žádný jiný nechutná :slight_smile: .
2. máj 2013 o 23:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps no hruza a to este budem musiet aj zhanat ten stojan :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,tak dufam,ze si to rozmysli a jak som sa tesila na svadobku :frowning2: :frowning2: :frowning2:
2. máj 2013 o 23:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 a ničím nepodsypávám, jde to v pohodě vyválet na silikonové podložce bez cukru nebo solamylu, jen si to při vyvalování sem tam trochu nadzvednu :wink:
2. máj 2013 o 23:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lokalistin na svadobky sa nesmieš tešiť :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: lebo dopadneš ako ja :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: vždy sa poteším a potom ma patrične schladia svojimi požiadavkami :grinning: :grinning: :grinning:
2. máj 2013 o 23:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lamps no len ja uz asi tak lahko nedostanem objednavku na svadobku,preto som sa tesila,ale no tak toto :frowning2: :frowning2: :angry: :angry:
3. máj 2013 o 00:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lokalistin prečo?
3. máj 2013 o 00:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps no lebo ja tu nepoznam vela ludi,a ti co odomna beru torty su uz väcsinou v manzelstve a maju deti a ako hovorim,tu skoro nikto neobjednava torty :stuck_out_tongue_closed_eyes: akurat som nasla inzerat do cukrarne hladaju vypomoc,ale je to 20 km odomna a to by sa mi moc neoplatilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. máj 2013 o 00:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps uuuplne uuuzasne tortusky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: vsetky :dizzy_face: :dizzy_face:
K tym svadobnym , tak mne objednavaju hlavné svadobky len čisto biele alebo bielo fialove :frowning2: iná farba neexistuje :frowning2: jedno lepsie nez druhe :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
3. máj 2013 o 00:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tu je ta moja chuderka :( nestihla som si nafotit tak iba taketo chudacke foto
3. máj 2013 o 01:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
@mamina1978 nádherná je :slight_smile: :slight_smile: krásne postavičky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. máj 2013 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@79zuzana prekrásna, elegantná, čo za krajku to máš po bokoch? a tie levandulky sú z kráľovskej glazúry idem totiž robiť svadobku z lúčnych kvetov :wink: a stále obdivujem tie tvoje krabičky na muffiny, videla som niečo podobnú už aj v našich e-shopoch, ale je to veľmi predražené :frowning2:
3. máj 2013 o 08:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dobré ránko :slight_smile: idem vás poprosiť o radu ...aký má byť pomer puding:maslo,aby som touto plnkou mohla potrieť aj tortu pred potiahnutím marcipánom
....a úplne super by bolo keby ste mi poradili,nejakú dobrú pistáciovú plnku ,asi z pudingov :slight_smile: ...ďakujem
3. máj 2013 o 08:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lokalistin ale dostatneš, neboj :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: všetci v tvojom okolí ešte určite nie sú po svadbe
3. máj 2013 o 08:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela Žanetka, ďakujem. Máme to my údel, asi vymažem krémovo-biele torty z albumu, aby ich ani nevideli :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. máj 2013 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bodka13 na obtretie vždy musí byť určite viac masla ako pudingu, ja to robievam tak, ak robím pudingovo maslovú plnku, tak na 500ml mlieka 2 pudingy+ cca 300-400g masla, toto natriem medzi pláty a ak mi niečo ostane, tak k tomu pridám ešte maslo od oka podľa potreby 50-100g, vtedy vznikne hmota, ktorá je isto viac maslová a tou už obtriem tortu. Pistáciovú plnku nepoznám, ale asi len s pudingov pistáciových veru, poprípade do toho ešte nasekať oriešky pistáciové :slight_smile:
3. máj 2013 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka ďakujem ...skúsim,hádam to bude jedlé :wink: :grinning:
3. máj 2013 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Babky, aký je najbežnejší rozmer okrúhlej torty, taký najpoužívanejší, 26 cm? Či 28? :sweat_smile:
3. máj 2013 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka najcastejsie robim 24cm, hotova vazi cca 3kg
3. máj 2013 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 ja mám 23 cm formu a fakt len málokedy sa dohrabem na tie 3 kg :grinning: z koľkých vajíčok robievaš cesto ? :sweat_smile:
3. máj 2013 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps :grinning: .aký honosný názov má ta wiltonka.....no to už asi dnes nezoženiem.....mám klaskckú hnedú.tak skúsim menej dať :slight_smile:
@artepf ďakujem.........ráno som ju pozerala,teda ako kameň :confused: ,ale verím,že to v tej mikrovlnke pojde..večer sa s tým budem hrať :slight_smile: :slight_smile:
3. máj 2013 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@maya30 ja mam 26 - 3 kg už komplet :grinning:
3. máj 2013 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moja dnešná tortička...trochu nie je na môj štýl...rada robievam vysoké tortičky ,ale prianie zákaznika bolo 3x korpus 2x plnka...tak teda nech :slight_smile:
3. máj 2013 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (57)
babuľky mám super objednávku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: sa tešíííííííííím - torta pre 3-ročného chlapčeka s hasičským autom :slight_smile: . Nemáte niečo uložené, hlavne o to auto mi ide :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:. A včera som odmietla tortušu so zadaním, že prsia alebo zadok :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. máj 2013 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@maya30 @halienka @patrikmisko dievčatá ako to robíte???,...ja z 23cm nikdy nedám menej ako 4kg a z 26cm majú moje tortičky 5kg :sweat_smile: :confused: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. máj 2013 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moje včerajšie,moc sa mi nedarilo tak som mala nervy :angry: Dovolila som si odkukať od @pristela na tej poschodovej ten lem okolo torty,dúfam že to nevadí.
3. máj 2013 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (50)
@lawli ty sa máš.také obr torty :grinning: .................ale ty dávaš tri krát krém,nie,? :wink:
3. máj 2013 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@salonka1981 krásna........a tie ružičky s ako robia?vyzerajú jednoducho :slight_smile:
3. máj 2013 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. máj 2013 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucula73 áno stále ,iba ak si zákaznici povedia že chcu iba 2x plnenú tak vtedy spravím...
3. máj 2013 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariann2 ďakujem :slight_smile:
3. máj 2013 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok