Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
5. máj 2013

@1zaza ty mas tie kyticky vzdy tak bohate - viazes ich spolu a zapichnes len na jednom mieste ? Ci zapichnes kazdy kvietok zvlast ?

marecek4
5. máj 2013

@dada2007 ale jak ji vykrojíš?vždyť to jen jako naznačovač,není nijak dvojitá,jen na zapíchnutí,jediný co proleze je ten střed lístků,asi jsem blbá,ale nějak ten mechanismus nepobírám ☹

dada2007
5. máj 2013

@marecek4 ahaaaaaa......teraz pozerám, ja mám doma toto http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/16-1...
takže to máš len na vykrojenie ....

aduskatt
5. máj 2013

@marecek4 ja mam to iste ako ty:-&)) vypijes plechovicove pivo, plechovku vyplachnes, odstrihnes si z nej 2 cm siroky pas, urobis slzu v zodpovedajucej velkosti, zopnes zosivackou🙂) a mas aj na vykrojenie vnutra 🙂

1zaza
5. máj 2013

@maya30 väčšinou viažem

sisix
5. máj 2013

Cokoladovy pro manzu. Patrovy pro dceru... chtela na dort sve oblibene plysaky. Spodek orech, vrsek ananasovy hrk hrk krem. (mohu jen doporucit) barvy jsem pouzila bez ecek (silver spoon)a celkem se barvy povedly.

marecek4
5. máj 2013

@aduskatt ??? nepobírám,asi bych to musela vidět

marecek4
5. máj 2013

@dada2007 asi jo,takže budu koukat po jiné formičce ☹

aduskatt
5. máj 2013

@marecek4 z pasika plechovky si vyrobis vykrajovacku na stred.....skusim to niekde pohladat...

zz134
5. máj 2013

@luciahromadkova
@lucula73
dakujem, tak skusim ten karton ...a to z akejkolvek krabice? asi musi byt nejaka hruba...

maca77
5. máj 2013

@wera.g ja sa na tie tvoje posledné torty neviem vynadívať 😅 ešte sa chcem opýtať s ktorou vykrajovačkou si robila pivoňku a tulipány?
@lucula73 krásne tortičky 😉 a tie čokoládové perličky si ako robila?
@pristela nádherná je 😵

vecernicci
5. máj 2013

@aduskatt dobrý návod, vypiješ pivo 😀 😀 😀

aduskatt
5. máj 2013

@vecernicci dalo sa napisat aj colu v plechovke, ale to by stratilo to caro🙂

nikinkals
5. máj 2013

@dada2007 prosim ako robis pribinacka?

aduskatt
5. máj 2013

@marecek4 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2053012... tu je naviod, ale Ty si urob slzicku, ktora sa Ti vojde do stredu lupena, aby si si mohla vykrojit vnutro

eliska22
5. máj 2013

@1zaza krásne tortičky, ale mám aj otázočku, zaujal ma ten kalich čo normálne stojí, to ako? idem aj ja robiť na nedeľu 4 torty na prijímanie, tak by som sa inšpirovala 😉

adrika202
5. máj 2013

..skúška jogurotovo tvarohoveho kremu 🙂 len tak pre nás 🙂

luciahromadkova
5. máj 2013

@zz134 no ked mas hrubsiu fajn, mne sa osvedcili aj skatule z pampers

pralinka25
5. máj 2013

@aduskatt tak keby si zohnala zlate do 1.juna zobrala by som. hej viem ze to ma len v tom mixe. mam tu doma ten mix len teda musela by som ich kupit na tu tortu tych mixov aspon 4 a so pre boha budem robit s tymi dalsimi troma vecami co v tom zostanu :D
drzi to dobre tou vodou? ale asi ano snad im to nepopada. dik

luciahromadkova
5. máj 2013

@marianabila vlozila som do tej temy 2 aj dalsie fotopostupy na kvety 😉 aj na ine, lebo ked to ukladam v pocitaci, aj tak hladam a toto je istota, ze to tam zostane 😉

luciahromadkova
5. máj 2013

@nikinkals odpovedam ja, najdes recept tu pribinacikový krem
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
creme ole je puding bez varenia dr. oetker vanilka, len tam prisypes do vymiesaneho, nezarabas podla navodu, sluzi ako stužovač
http://www.oetker.sk/oetker_sk/file/debi-7q2cwx...

aduskatt
5. máj 2013

@pralinka25 nepopadalo to mne, nepopada ani tebe🙂 Ak mi potvrdia v pondelok ze ich maju na sklade, tak v utorok, stredu ich budem mat

lucula73
5. máj 2013

@artepf ďakujem.......aj ty máš nádherné tortičky.a tá čokoládová to bolo robené boky na pečiacom papieri a potom som naliala ten vrch.......tak ako to tu robia skúsenejšie šikulky...........len som mala trošku nerovné boky torty,tak som ten spoj musela guličkami maskovať 🙂
A tú montanu ešte vyskúšam,dala som tuku 50gr a vody veru 170gr....ale studenej.neviem,či je lepšia teplá?a ty to robíš ručne či v robote?či aj tam nie je chyba,ja robot nemám........ale veľmi si chcem kúpiť 😉

jakelina
5. máj 2013

@lucula73 už si recept píšu a vařím brambory. Jsem ráda, že se ti roláda podařila. 😉

jakelina
5. máj 2013

@viera6 uložila jsem si recept a někdy taky zkusím. 😉

ajka82
5. máj 2013

baby prosim poradte, ktora uz ste robili s platkovou zelatinou... potrebujem urobit okuliare, ale take co nemaju ram okolo celych sklicok, bude mi to drzat ci nie, ked budu oprete o te zelatinove sklicka? 😕 alebo radsej urobit sklicka z folie? aj ked moc som nechcela davat nejedle veci...

jakelina
5. máj 2013

@lucula73 já míchala ručně, jde to rychle. 😉

ajka82
5. máj 2013

@viera6 skus popozerat http://www.google.sk/search?q=red+riding+hood+b... priamo nejake ulozene nemam

marecek4
5. máj 2013

@aduskatt tak to si fakt nedovedu představit ☹,protože to by muselo být nějak napřesno,ta nová formička bude jistější,navíc pivo nepiju(i když plechovka od coca coly vyjde nastejno 😀)

aduskatt
5. máj 2013

@marecek4 ako chces, ja som si urobila a stalo ma to asi 20 sekund casu🙂.zobrala som si tu kvetinovu vykrajovacku, chytila pasik, ten je makky, stocila do slzicky podla potreby a scvakla🙂 ale ked si netrufas, samozrejme potom nove formicky🙂.....