Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
5. máj 2013

@jakelina ty ich ešte dnes ideš robkať?nech sa vydaria.....inak ešte som tam nenapísala,že zvyknem trochu posoliť aj tie zemiaky,keď ich nastruham,je to chutnejšie.... 😉 😉
a roládka mňa,mňam 🙂

jakelina
5. máj 2013

@lucula73 asi udělám až zítra, už se mi moc nechce a mám tu dost pečiva. Zítra jede nejstarší na koleje, tak si vezme čerstvé sebou. Však těm bramborům se nic do zítřka nestane. 😀

jakelina
5. máj 2013

@aduskatt ty máš přehled, neviděla jsi nějakou formičku na holubice?? Myslím jako 3D nějakou silikonku??

aduskatt
5. máj 2013

@jakelina mari sa mi, ze ano, idem prelozit nejake shopy, ci nenajdem..

zsuzsu
5. máj 2013

Baby blba otazka, ale ako robite na tortach to "lemovanie"? Myslim ked je prikl. kruh a zvrchu pokrajoch nieco ako vlnite. 😒 😀 Robi to skora kazda z vas, a ja som na to este nedosla :D lebo nemam doma nic podobne. 😒 Dakujem za odpoved ked ste ma pochopili 😀

marecek4
5. máj 2013

@jakelina já našla onehdá tohle http://www.formy-mydlo.cz/

marecek4
5. máj 2013

@zsuzsu krimplovací kleštičky 🙂

aduskatt
5. máj 2013
aduskatt
5. máj 2013

@zsuzsu Krimpovacie klieste

zuul
5. máj 2013

dievcata co mate doma srdce formu stredne ako je velke? ako stredna forma gulata? 26? d.

jakelina
5. máj 2013

@marecek4
@aduskatt kočky děkuji. Já bych tak něco do 200,- korun. Je to na svatební dort a nějak nevím jak ty holubice vymodelovat, aby to bylo trochu podobné.
Jste zlaté. 😉

jakelina
5. máj 2013

@aduskatt oni právě chtějí aby ty holubičky stály na dortu, já nevím mi se to nějak nelíbí, připadá mi to jak na pomníku na hřbitově, ale nechtějí se nechat přemluvit na nic jiného. Nejdřív chtěli kupovanou figurku ženich a nevěsta, pak asi se jim to zdálo drahé, tak raději holubičky z marcipánu. 😝 😝

aduskatt
5. máj 2013

@jakelina prehovor ich na labute🙂

zsuzsu
5. máj 2013

@marecek4 @aduskatt dakujem idem to hladat nech objednam :D

aduskatt
5. máj 2013

@jakelina http://www.fler.cz/zbozi/silikonova-forma-3d-ho... spoj sa s tymito, ci je nedosptupna na dobro, alebo ci vedia zabezpecit

1zaza
5. máj 2013

@eliska22 kalich spravíš jednoducho 🙂, len ho nerob na poslednú chvíľu ako ja 😀. obalila som si loptičku potr. foliou nahladko a na tom dala vysušiť vrch, nohu a spodok spojila hneď, ale do nohy som pre istotu dala špáradlo, keby som mala viac času, tak aj bez špáradla sa dá, ale neriskovala som, no a potom som to spojila, dozdobila a natrela

jakelina
5. máj 2013

@marecek4 prošla jsem ty formičky, je jich tam spousta krásných, jako fakt nádhera. 😉

jakelina
5. máj 2013

@aduskatt díky, nějak to asi nechám uzrát, možná si to sami rozmyslí a zase vyberou něco jiného. 😀 😀

aduskatt
5. máj 2013

@jakelina 🙂 ja som si ista, ze som to niekde videla, ale neviem to vyhrabat....

jakelina
5. máj 2013

@aduskatt neztrácej s tím čas, jenom jsi mě tak napadla, že určitě projíždíš shopy a třeba jsi to někde viděla. 😉

aduskatt
5. máj 2013

@jakelina sak to, ze videla, ale neviem, kde......

marecek4
5. máj 2013

@jakelina http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=374914 tady je trošku jiná cenová relace,jen jestli má holubičky nevím

luciasek07
5. máj 2013

hojky holky..potřebovala bych poradit...budu dělat manželovi dorta potahovaného marcipánem( teda falešným ze sušeného mléka,cukru,bílku a aroma..) jen když si ho udělám,asi ho chce hned zpracovat co?? mám malého caparta a s ním bych to asi vkuse nezvládla..nebo jde dát třeba do ledničky a pak nějaký fígl jak marcipán pak zpracovat,aby byl jak čerstvě udělaný??moc kuju

jakelina
5. máj 2013

@luciasek07 asi bych tam nedávala syrový bílek, nemáš strach ze salmonely. Takový recept neznám. Jinak můžeš udělat dopředu, nic se tomu nestane.

luciasek07
5. máj 2013

@jakelina mám domácí vajíčka a už to mám odzkoušené a je to recept od jedné paní,co amatérsky peče na zakázku..bohužel s ní nejsm v konaktu - budu dělat auto,tak mě napadlo,celé ho potáhnout a pak až bude zas chvilka,tak jakoby dodělat detaily se zbytkem marcipánu...jen mám strach,aby třeba neztvrdnul a nešel pak blbě zpracovat

luciasek07
5. máj 2013

@jakelina a můžu se zeptat,jak děláš marcipán ty? nechci z mandlí...díky moc...

jakelina
5. máj 2013

@luciasek07 já kupuju hotovou směs Montana a nebo dělám MMF co je recept na první straně této diskuse. A nejvíc používám Smartflex velvet.

jakelina
5. máj 2013

@luciasek07 když ztvrdne, dej do mikrovlnky a chvilku ohřej.

1katuska73
5. máj 2013

dievčata potrebujem vyrobit vlciaka na tortu nemate postup a inšpiracie DAKUJEM.