Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
6. máj 2013

@dm1 a nevíš tu stránku na to lego?? Děkuji krásně

jakelina
6. máj 2013

@mnamuela_aduskatt no už o tom začínám pochybovat, malý si po těch cihlách jezdí autem a je úplně jak prase od toho prachu a začíná se to nosit po celém bytě. Vrrrrrrrrrrrr 😒

aduskatt
6. máj 2013

@jakelina mamma mia........... no to iste potesi🙂

jakelina
6. máj 2013

@aduskatt hlavně aby bylo venku hezky a mohla jsem je poslat na zahradu. 😀 😀

dm1
6. máj 2013

@jakelina skusim pozriet vecer doma to mam niekde napisane

dm1
6. máj 2013

@viera6 pagaciky vyzeraju super mozem poprosit recept?

mnamuela_aduskatt
6. máj 2013

@jakelina no aspon to🙂 zahrada je niekedy fajn vec🙂

levandulka3
6. máj 2013

@1zaza krásne sú , môžem sa spýtať ako si robila ten kalich?

jakelina
6. máj 2013

@dm1 děkuji 😉

danica77
6. máj 2013

Ahojte dievčata neviete mi poradiť kde nájdem postup na Mickey mausa z marcipanu?

aduskatt
6. máj 2013

@danica77 tu v druhej teme fotopostupov je niekde zo zaciatku postup

petka28
6. máj 2013

asi blbý dotaz ale co je v češtině CERA??:D 100% tuk? děkuji

jakelina
6. máj 2013

@petka28 ano

viera6
6. máj 2013

@dm1 ano tu je mame ho tu od...lucula73 ..kopírujem stranu 5009 😉
ja nemám recept z mimibazáru,ale ešte od mojej babky,ktorá ich robievala emoticon .Tu je:
600gr. hladkej múky,300gr.uvarených a ošúpaných zemiakov,2 celé vajíčka,2dcl oleja,2 čl soli,kvasnice alebo kľudne aj sušené kvasnice,mlieko podľa potreby,1 Cera /alebo Omega/,sezam,rasca na posypanie.
Múku, zarobený kvások /v mlieku s troškou cukru/,olej,vajíčka a soľ vymiešame na hustejšie cesto,necháme vykysnúť.Potom vyvaľkáme,postruhame 1/3 cery,1,3 zemiakov a poprekladáme,necháme 10-15 minut a potom postup ešte dva krát zopakujeme.....Nakoniec vyvaľkáme a vykrajujeme pagáčiky,potrieme rozšľahaným vajíčkom a posypeme.......
Tieto pagáčiky sú ešte na tretí deň úplne makkučké,ale málokedy tak dlho ostanú emoticon

florentina
6. máj 2013

@alexandrakocikova jé, děkuji moc🙂. Vytiskla jsem si nápis Honzík, vystřihla písmenka a vyřezala. A pak jsem dala na černý podklad a obřezala obrys, pak na ten žlutý a to samé. Jako Honzík trval na tom, že to musí být stejné, jako je nápis lega, takže stejný font. No tak asi úplně stejné to není. Já si našla obrázek s nápisem Lego na netu a pak jsem si napsala to slovo Honzík a měnila písmo a vybrala jsem co se mi zdálo nejvíc podobné. ALe stejně to nemělo ty zaoblené rohy, tak to jsem si upravila tím vystřihnutím. Obřezat z hmoty to pak už bylo jednoduché.

florentina
6. máj 2013

@dm1 Ano Dani, podařila 😉. Udělat tu formičku bylo opravdu jednoduché, tak jsem ráda, že jsem se o této možnosti tady vůbec dozvěděla a jsem přesvědčená, že jsem to tady kdysi četla od tebe, takže děkuji ještě jednou! Akorát pro příště budu asi moudřejší. Nevím, zda jsem si to udělala víc silné, než bylo třeba, nebo zda je prostě ta hmota taková, ale je to prostě pevnější a tak vyloupnout jen tak rukou mi to z toho moc nešlo. Ale v pohodě to šlo ven, když jsem s tím bouchla o stůl, takže jsem si tady tak pěkně u toho i vybila přebytečnou energii🙂. Odlila jsem si do jedné formičky malé lego a do dvou velkých lego duplo, to jsem tady ani nepoužila a ty formičky jsem si udělala né moc šikovně, nechala jsem si malý okraj a jsou poměrně silné, takže nejdou moc "prolomit", ale taky se to z nich dá bouchnutím dostat. Ale zase jsou dost pevné, takové nezničitelné. Už přemýšlím, co zkusím vyrobit dál🙂

@jakelina Majko, ty jsi říkala, že jsi měla nějakou jinou hmotu..jaká to byla a jaké jsou ty výsledné formičky, jsou dostatečně ohebné?

florentina
6. máj 2013

@dm1 hm, tak koukám, co se zase nedozvím...jsem si mohla ušetřit práci...nevíš, kde ji najít /stránku na lego písmo/?

florentina
6. máj 2013

@petka28 ano 100%tuk, u nás Omega 😉

blcha
6. máj 2013

@lucula73 ja mam toto ulozene

lifinka
6. máj 2013

@jakelina Tak a mám další obj. Náhodou nevíš, jak udělat písek? Vzít krystal. cukr a nabarvit ho Ivory nebo hnědou a nechat do druhého dne vyschnout, nezkoušela jsi to?Je to pro chlapečka ročního a chcou písek, s kyblíkem, protože dostane pískoviště.....

aduskatt
6. máj 2013

@lifinka neda sa u vas kupit trstinovy cukor?🙂 ten je hnedy

adka_praha
6. máj 2013

ahojte... padam na hubu z vas... 😵 ja som chcela zacat konecne skusat kvietky, ale kedy sa k nim dohrabem, netusim... teraz ma caka prekreslovanie obrazka na hmotu... som zvedava, ako dlho to budem robit... 😖 este ani neviem ako... napadlo ma nacrtnut si to zivocisnym uhlim, ale...?

viera6
6. máj 2013

@blcha ...@lucula73 .... ..ta druha pre polovnika/včelára je moja moja 🙂

lifinka
6. máj 2013

@aduskatt dá 🙂 díky, už jsem si našla, že dávají mletý piškoty, nebo ořechy....co mysíš to by se taky dalo.

aduskatt
6. máj 2013

@lifinka mlete orechy urcite ano🙂

florentina
6. máj 2013

@lifinka
@aduskatt
já jsem na tom greenu udělala písek z třtinového cukru a moc se mi to nelíbilo, bylo to takové lesklé, prostě neevokovalo mi to písek tak, jak jsem chtěla.
Neměla jsem pak čas to řešit, ale jak to píšeš, myslím, že ty rozemleté piškoty by mohly být ok a pro ročního chlapečka, pokud to bude jíst taky, asi i víc než ty ořechy.

jakelina
6. máj 2013

@lifinka já ještě nedělala, ale asi bych nastrouhala piškoty, to je takové podobné písku. 😉

lucula73
6. máj 2013

@blcha ďakujem..idem ich presvedčiť,že ak chcú,tak len s tým klobúkom,ja pušku robiť nemienim,ešte pokukám večer doma dáke fofo,to som sa len doobeda dozvedela,tak som nemala čas nič hľadať 😝 🙂 🙂

lucula73
6. máj 2013

@blcha a na tej pvej foto, tie boky také pokrčené,to by si ako robila?