Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evala777
7. máj 2013

@chavierka ahoj, tie kvietky je čokotransfer 😉

eliska22
7. máj 2013

nemáte náhodou niekto takúto zlatú? ako farbí? potrebujem na kalich k prijímaniu kúpiť 😝
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/prachova-...
tú čo som používala doteraz sa mi minula a takú nemajú 😖

dm1
7. máj 2013

@ajka82 sak ma akurat vecer napadlo ze uz by mi aj vyrobca mohol dat proviziu :D

levandulka3
7. máj 2013

@ajka82 a čo tak odliať si tie sklíčka z isomaltu?

adka_praha
7. máj 2013

@lussy23 moc dakujem...
vsetkym dakujem za likes, od vas to vzdy tak strasne potesi 😵

ajka82
7. máj 2013

@levandulka3 nemam a ani cas zohnat, kedze musim byt doma zavreta, vecer musi byt hotovka...a vobec neviem ci by som potom este potrebovala nieco take 😒

levandulka3
7. máj 2013

dievčatá musím sa vám ísť hneď pochváliť, práve som sa dozvedela, že som vyhrala 7. miesto v súťaži Torty snov, je to moja prvá tortičková súťaž a hneď výhra 🙂 🙂 🙂 hned mám krajší deň 😀 😀 😀

mariann2
7. máj 2013

@levandulka3 blahoželám 🙂

aduskatt
7. máj 2013

@levandulka3 gratulkaa🙂

jakelina
7. máj 2013

@levandulka3 super a který to byl dort, hoď sem fotečku 😉

jakelina
7. máj 2013

@79zuzana jestli se může mrazit netuším. Ale vyzkoušíš a dej vědět, jestli to pak šlo použít. 😉

lamps
7. máj 2013

@levandulka3 juuuj, to je super, gratulujem 😅 😅 😅 😅 😅 a ďakujem za rady 😅

mamina1978
7. máj 2013

@levandulka3 Gratulujem 😵 😵 😵 😵

svetlo55
7. máj 2013

Žienky, mám zastavu srdca... mám 3. objednávku od manželovho kolegu 😝 a zadanie je obdlžníková - bazén a plavec. ☹ Máte niečo také uložené?

mnamuela_aduskatt
7. máj 2013

Sladké žienky, nový recept na muffiny, kto chce🙂 nájdete tu http://www.mnamuela.sk/p/1169

patrikmisko
7. máj 2013

@levandulka3 blahoželám 🙂

mamina1978
7. máj 2013

@pristela viem ,ze ty si robila uz viacere topsy turvy , mohla by si mi prosim ta napisat , ake rozmery korpusov si mala? 😕 Moze byt spodok 26 cm a vrch 20 cm , ci radsej väcsi rozdiel ? 😕 😕 😕

blcha
7. máj 2013

ahojte babulky mne sa vobec nedaria tie kvety od rana sa s tym piplem a nic poriadne som nevytvorila potrebuejm kvety na dve svadobne a nedari sa mi pomooc neviem a chcela som robit tu pivonku neviem ako to nakoniec dozdobim ☹ ☹ ☹ ☹

z.junasova
7. máj 2013

Objavila som túto tému, pomaličky čítam vaše príspevky a zbieram inšpirácie, ktorých je tu neúrekom 😀 Ja som zatiaľ spravila len dve tortičky len pre rodinu, prvý krát som piekla a ozdobovala tortu ako takú. Zatiaľ ma čakajú ešte asi dve tortičky na rodinné oslavy. Takže pridávam zatiaľ moje prvé dva výtvory 🙂

mamina1978
7. máj 2013

@blcha aj ja sa na nu chystam, ani ma nestras, ze je tazka 😕 😕 😕 😒 😒 ............ odfot tu ,co si skusala a urcite sa tu najde skusenejsia zienka , ktora ti poradi, kde robis chybu, alebo , co by si mohla upravit........ ty si sikula, ucis sa rychlo, urcite ju zvladnes.... 😉 🙂

mamina1978
7. máj 2013

@z.junasova vitaj v klube tortomaniacok 😉 🙂 Torticky mas peknucke 😵 len tak dalej, tesime sa na tvoje dalsie dielka 😉 🙂

z.junasova
7. máj 2013

@mamina1978 Ďakujem, musím povedať, že obdivujem žienky, ktoré to robia profesionálne, resp. na objednávku 🙂 Keď v telke pozerám všetky tie relácie o tortách, tak sa to nezdá, ale je to fakt zložitá a zdĺhavá robota, pri ktorej treba veľa trpezlivosti. Veľmi by som sa chcela naučiť robiť kvietky ako ruže, pivonky, orchidee a pod. 🙂

mirinecka
7. máj 2013

@lussy23 @sisix ďakujem vám z predu minnie ušla ale z boku hrôza 😅 všetkým vám ďakujem za páčitka. Stale vás čítam a učím sa od vás a tak blbnem pri tom že len objednávam pomôcky 😀 snáď to raz všetko využijem 😀

svetlo55
7. máj 2013

@zuzana92101 vidím, že sa laptop podaril 😉

aduskatt
7. máj 2013

@z.junasova vitaj🙂

eeffka
7. máj 2013

@maya30 jaaaaaj si zabila s tou Rapunzel, ako je super ja neusulam ani taku ale vyzera ako 45+ pred liftingom 😀

blcha
7. máj 2013

@mamina1978 ja som ju skusala z takeho male srdiecka vrubkovaneho a je mala a skareda nepodoba sa ani na pivonku idem to este inak vyskusat len ja si to vsetko musim neako sama povyrezavat z marcipanu lebo nemam ziadne take formicky chcela som ju taku ostrapkanu peknu ale neviem ci sa podari ale aspon ze hortenzie mi drzia na drotikoch co je uspech lebo s drotikmi robim druhy krat 😉
este by som chcela poradit teda baby nemate niekde taku svadobnu tortu kde boli nakreslene take srdiecka dve vedla seba atak pekne do seba zapadali mne sa dnes tak nedari ze ani srdiecko neviem nakreslit 😉 hladam taky obrazok ze tie srdiecka niesu cez seba ale vedla seba 😉

mamina1978
7. máj 2013

@blcha Tu su dve inspiracie na,, svadobne srdiecka`` ........ Obe torticky nie su moje ! su od dievcat tu z MK ...... 🙂

svetlo55
7. máj 2013

Žienky, viete mi poradiť ako spravímvodu v bazéne splavcom?

aduskatt
7. máj 2013

@svetlo55 jasne, piping gel