Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
7. máj 2013

@ajka82 Ali dakujem za ponuku, no zial my zajtra odchadzame na dovolenku a vratim sa az 19. maja, takze mne by bol nanic 😒 😉 skus ponuknut dalej 😉 pripadne sprav detom vecer tvarohovu penu alebo len tak s cukrom a s jahodami spapajte 😉

maya30
7. máj 2013

@eeffka no super

zsuzsu
7. máj 2013

@nika1985 ze ma to nenapdlo :D dakujem. Uz sa len modlit aby tu v UK mali aspon v slovenskom obchode :D :D

viera6
7. máj 2013

prosim o fotopostup na mačku a psa,ale nie pre deti potrebujem to na 45 /50rokov na tortu..dakujem

zsuzsu
7. máj 2013

Dalsia sms, oni chcu na tortu klasika gulata 26 priemer 7 postaviciek 😲 Najprv chceli |Spidermana, Optimusa a Hulka. Uz ta kombinacia je pre mna divna ale uz som tak ako spravila obraz ako to spravit. v tom zasa sms ze okrem tych 3 este tam chcu toho zlteho z transformera, Iron man, Batman,a Supermana 😨 😠 🤐 😀 a to pre 5 rocneho chlapceka. Co by ste robili???? Ved toho tam bude strasne moc. Snazim sa ich prehovorit na tie 3 co prvy krat zadali, ale neviem ci budem mat uspech. 😒

aduskatt
7. máj 2013

@zsuzsu uplne tematicky spolu suvisia tie postavy🙂

zsuzsu
7. máj 2013

@viera6 sice to nie je fotopostup ale jedine normalne co som nasla 😀

zsuzsu
7. máj 2013

@aduskatt ano su to superhrdinovia, ale dala by si vsetkych 7 na tu jednu tortu???? ked ano ako to kombinovat? Lebo pri tych prvych 3 postaviciek som myslela ze dam Optimusa a do stredu poleziacky spidermana s tym ze z ruky mu idu tie pavuciny a na druhu stranu Hulka ako rozbija stenu a naboky torty dole pod spidermanom tie domy ze ide liezt. ale zo 7mi to neviem ako spravit. ☹

pristela
7. máj 2013

@zsuzsu odo mna ked chcu postavicky na "malu " tortu tak im poviem , že jedna postavicka v cene a dalsie sa priplacaju od 3do 10€ za jednu podla toho ci su to realne alebo rozpravkove postavicky a aj aku velkost maju atd . , ako im toto napisem kazdemu staci jedna postavicka

aduskatt
7. máj 2013

@zsuzsu na 26 ku by som to asi nenaplacala...

aduskatt
7. máj 2013

@zsuzsu ja viem, kto su to a taky transformers so supermanom mi dokopy nejak nejdu🙂 asi by som sa snazila ich ukecat na menej kusov

zsuzsu
7. máj 2013

@aduskatt @pristela dakujem :D asi napisem tiez taku cenu a hotovo. ved snad nebudem robit za 30 vsetko no,ne???

79zuzana
7. máj 2013

@jakelina tak to vam napisem v sobotu, ked dojdeme z vyletu 😉 v najhorsom pripade bude torta len so slahackou a jahodami ;)

ajka82
7. máj 2013

@pipka tak nist...ked my uz sme 500g zjedli s palacinkami dnes 😅 tak neviem ci budu chciet este tvaroh vidiet tento tyzden 😀

aktaka
7. máj 2013

ahoj holky, asi blbý dotaz, ale třeba mi někdo poradí. když vyndám potažený dort z ledničky, tak v tom teple místnosti se začne samozřejmě rosit. co mám ale dělat, když s ním potřebuju pracovat, sotva na něj sáhnu, tak zůstávají otisky? 😠 a čekat až to oschne, to trvá hrozně dlouho, když je celý prochlazený.

eliska22
7. máj 2013

@aktaka no to už máš tak, len vydržať a bojovať, ja som takto minulý rok v lete nič iné nerobila, len dávala tortu do ladničky, von z ladničky a tak dokola 😝

aktaka
7. máj 2013

@eliska22 děkuju, já si myslela, že s tím asi nic dělat nejde. Dnes jsem na takový oroseny patlala brush embroidery a samo mi to trochu teklo, naštěstí fakt jen trochu 🙄

lucula73
7. máj 2013

Tak kočky,idem sa pochváliť.......................neodolala som 😀
@lamps @dm1
Adka,teba sa chcem spýtať,ty máš ten veľký ovál 34 cm?ak si dobre pamatám...............dnes mi prišiel a ako tak naň kukám,vobec neviem,z koľkých vajec mramorák doňho urobiť?

cvikla969
7. máj 2013

ahojte vedeli by ste mi poradit?svagrina chce slahackovu plnku do torty(potahovanej)vsade pisu ze rastlinna slahacka.dasa to bezne kupit,ako to mam hladat?

mariann2
7. máj 2013

@cvikla969 šľahačkových plniek je veľa, skús pozrieť do https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ napr. pribináčik, mascarpone, jogurtová, alebo parížska čokoládová.... nemusíš vobec používať rastlinnú šľahačku, ja na všetky tieto používam 33% živočíšnu, len pozor, tieto plnky sa nesmú dávať pod poťah, tam len maslo, cukor, odrezky 😉

sisix
7. máj 2013

@cvikla969 ja pouzivam jen zivocisnou. Ale pry se da koupit v tescu.

aduskatt
7. máj 2013

@cvikla969 osobne by som nepouzivala rastlinnu, zisti, ci im to vobec chuti, ja ju priam neznasam, pouzivam zivocisnu, dnu do torty mozes dat hocijaku plnku a na zaver obtries tortu rozslahanym maslom s praskovym cukrom a mozes potahovat veselo

lamps
7. máj 2013

@lucula73 jééj, to je tá istá, čo mám ja. Dnes mi prišla 😅 😅 😅. Do oválnej formy robím mramorák z 8 vajíčok, prekrojím ho na trikrát, teda dvakrát plním

cvikla969
7. máj 2013

dakujem sa rady 🙂 netusim ako chuti rastlinna takze ked moze ist pod potahovku(nepriamo🙂 tak spravim tuto,len ta smotana co tam je pisana jedna to je kysla hej ? 😝
Pribináčikový krém
2 slahacky vyslahat, pridat 500g makkeho tvarohu, 1 smotanu, 2 lyzice praskoveho cukru, 2 vanilkove creme ole.
a este budem taka drza a opytam sa-cerstve ovocie ked do nej poukladam nerobi ziadny problem?ako ci velmi nepusta stavu a ci sa nezkazi hned na druhy den...

lamps
7. máj 2013

@leonesse mám uložené takéto

lucula73
7. máj 2013

@lamps nebola som si istá,či je to tá krajka..............mali len túto a ešte jednu,táto sa mi viac páčila,a ešte mali za 45 eur,no to zatiaľ nie 😀
a teda dám 8 vajíčok,uvidím,ako mi to narastie 🙂

lucula73
7. máj 2013

@cvikla969 5 dní ti určite vydrží tá plnka,ale za podmienok,že nebude každý deň pol dňa na stole 😀
a tú smotanu mysleli kyslú.......ale nemusí ísť,ja ju nedávam......ak to budeš mať moc husté,tak ju potom pridaj...........a riadne obmaž hlavne boky tým maslom,ako ti tu poradili 😉

jachin
7. máj 2013

@cvikla969 aj šľahačka v prášku dr.oetker je rastlinná, bežne k dostaniu, a chutí veľmi dobre....

cvikla969
7. máj 2013

@lucula73 super 🙂

aduskatt
7. máj 2013

@pralinka25 Zlaté perličky dorazili🙂 a mozno Ta potesim, oni su fakt zlate, nie take zlte praskove ako tie od Oetkera........a mas stastie, mali jedni jedine posledne, tak som ich uchmatla🙂) potom mam uz len strieborne, modre a ruzove🙂