Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

svetlo55
8. máj 2013

@pipka Ďakujem 🙂 dúfam, že si nespravím hanbu... chlapík chce pre syna vraj veľkosť A4, z ovocím, sviežu... ja amatér, že 3kg? On: "Ta nie až takú". Premýšľam A4 - plnka pribinák + ovocie= raz plnená? Nespravím ju pod 3kg aj keby som sa ...

woman04
8. máj 2013

@pipka krásnu dovolenku Jani 🙂

svetlo55
8. máj 2013

@dm1 moja dcéra tiež mala 30.4. 4 roky 🙂

nika1985
8. máj 2013

ahojte prosim nemate niekto ulozene nieco s motorkou ale len takou 2d co vyrezem z hmoty?Dakujem

dada2007
8. máj 2013

@pipka jéééééééééjo........a ty kam na dovolenúúúúúú? že až 18 mája.....

mnamuela_aduskatt
8. máj 2013

@svetlo55 no ja teda neviem, ale moja velkosť A4 mala 6 kg, bola puncova, takze ak urobis s ovocim, tak taka velkost bude min 4 kg, myslim, ze na 4A bude mat minimalne len korpus skoro 2 a pol kila, dalsieho min pol kila plnka a to este nemas ovocie, maslovy krem kolo torty a potah...........

janula.h
8. máj 2013

@pipka jeeeeeej ja mám 19.5 😉 krásnu dovču 🙂

jenie123
8. máj 2013

@nika1985 neviem ci ti to pomoze.. neni to presne vyrezavane, ale mozno pomoze..

dada2007
8. máj 2013

@svetlo55 moja 20*30cm....korpus z 10vajce, 500g muky a 500g cukru atd......pribináčiková plnka z 2 šlahačiek.....plus ovocie....cca 4 až 4,3kg....

teodorie
8. máj 2013

Holky můžu se zeptat, budu dělat čokoládový mascarpone krém do čokoládového korpusu, které ovoce se k tomu hodí kromě broskví? Ananas, mandarinky? Děkuji za rady. 😀

jenie123
8. máj 2013

@teodorie mne sa tam hodia maliny, jahody, banany, visne..

aduskatt
8. máj 2013

@teodorie k cokoladovemu isto jahody, banany, višne🙂

ajka82
8. máj 2013

tak moja dnesna pre sesternicu... ze ich ucitel grectiny pozval na grilovacku akurat na jeho 50tku a nevedeli mu nic vymysliet, tak sa ma pytala, ci by som im neupiekla 😅 😉 ...bledy k. coko+visne ...tak hadam budu spokojni, ze ich knihu a pre neho ipicke polozene brilky na stole... a este mi vysnorili jeho macku, tak som to nejak takto porobila, ked nic ine nevedeli

ajka82
8. máj 2013

okuliare sa mi 3x rozpadli, este aj teraz jak som ich davala na podlozku 🙄 , tak dufam, ze vydrzia cestu odomna, som ich vselijak poopierala 😅 😝

aduskatt
8. máj 2013

@ajka82 ako si to vyriesila s tou zelatinou?🙂

ajka82
8. máj 2013

@pipka peknu dovolenku zelam, uzite si 😉

aduskatt
8. máj 2013

@ajka82 aha, zvacsila som fotku, uz vidim🙂

ajka82
8. máj 2013

@aduskatt hahaaa, na foto neni vidiet ta mriezka... ale zostala tam 🤐

aduskatt
8. máj 2013

@ajka82 jj vidim, zvacsila som si🙂 ale vobec to nevadi..perfisna je ta tortucha🙂

mamina1978
8. máj 2013

@pristela Jeeeej dakujem, takto som nezmyslala, ved to ked sa zrezava aj dole, tak sa tam ten rozdiel sam vytvori 😵 😵 😵 Dakujeeeeeeem krasne za super popis 😵 😵 😵 😵 😵 A tie tvoje tanierove velke vrsky sa mi praveze pacia, viac 🙂 este raz vdakaaaaa ...... 😉

adrika202
8. máj 2013

Dievčatá otázočka 🙂 čím prekvapkávate korpusy,napr.mramorák aby nebol suchý ? 🙂

dada2007
8. máj 2013

@adrika202 ak si zakazník želá rum, dám ten....ak chce ovocné poliate-dám také(hustý sirup, čaj, štava zo zavaraniny/konzervy) ak si neželá nič......resp. nič nepovie, nedávam nič.

ajka82
8. máj 2013

@adrika202 mramorak vacsinou ani nie, ten mne suchy nepride, hlavne ked chcu este nieco ovocne...ja som raz pre nas poliala a sa mi to rozpadavalo od stavy aj ovocia 😅 ....takze mramorak podla plnenia ...ale piskoty bud rumom s dzemom ak si zelaju ten, alebo kompotova stava...aj teraz som so stavou z visni polievala korpus

ajka82
8. máj 2013

baby ja kukam na tu moju foto a ta kniha je taka kriva na fotke ako ked som to tam len polozila tu modru cast...inak je uhladena a vobec to tak neni vidiet 🙄 😖

adrika202
8. máj 2013

@dada2007 @ajka82 dakujem 🙂 mramorák som tiež nezvykla,ide tam pribinačkova plnka a lesne ovocie ale minule mi zákaznička povedala na tuto kombinaciu že korpus by prijala vlacnejsi,tak neviem 🙂 títo ludia 🙂 100 ludi 100 chuti 🙂

florentina
8. máj 2013

Dobré ranko, jdu si pro váš názor...myslíte, že se dá udělat svatební dort, tak aby vypadal elegantní a fakt pěkný, ale s tím, že zdoben by měl být čtyřlístky? Musí to být pouze zelenobílá kombinace a ty čtyřlístky...můžu k tomu dát i jiné, ale jen v té barvené kombinaci...ostatní je na mě. Já našla jen jeden dort na netu a ten mě tedy neoslovil. Mě se ten čtyřlístek zdá sice symbolikou pěkný, ale takový nevýrazný, nezajímavý, když je z hmoty...sedím tu nad tím už nějakou dobu a zatím jsem bez vize jak na to....nemáte někdo nějaký nápad? Prosím? A děkujiiiiiiiiiiiiii!

mamina1978
8. máj 2013

@aduskatt gartulujem k 100. torticke 😵 😵 😵 😵 uz mas na konte viac torticiek ako rokov ( 99 r. 😀 😀 )
To ja potrebujem na moje 100 .jubileum mojim tempom este aspon 3 roky 😀 😀 😀 😀

dada2007
8. máj 2013

@adrika202 ja sa radšej každého na všetko pýtam......korpus, plnka, džem, ovocie, poliatie, atd.atd....

aduskatt
8. máj 2013

@mamina1978 dakujeeeeeeeeem🙂) tusim si zmenim vek v pase🙂))