• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. januára 2017 
@megies777 ja robim zo smartu a zatial sa mi nestalo, ze by mi nieco praskalo, ale je pravda, ze si nezvyknem robit dlho dopredu, max 4 dni
9. máj 2013 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna chudatko , s uskami je kriz...tak sa skoro vyliecte
9. máj 2013 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@megies777 ja som len tak nalezato robila..na stojaka este nie...myslim ale ze ba to mohlo drzat, len to asi potrebuje viac casu na vytvrdnutie..ja som vecer sulkala a dnes dala na tortu...na stojaka by som asi dva dni nechala vyschnut. Mozno by sa to dalo z hmoty na kvettinky..tie rychlo schnu..nemas daku?
9. máj 2013 o 21:42  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no ale mne to praská rovno pri tvarovaní..
9. máj 2013 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambula1307 to nepoznám, aká to je? Ja som toho moc neskúšala
9. máj 2013 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@megies777 na kvetinky je Smartflex Flower
9. máj 2013 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blcha krasne su. ziadnu zlavu nedavaj :wink:
9. máj 2013 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam zatial len smartflex flower ..
@megies777
9. máj 2013 o 21:46  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to nemám. Uvidím čo to spraví do rána a ak to bude zlé tak kúpim :slight_smile: ďakujem za radu
9. máj 2013 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt a ak sa ťa smiem opýtať ako to rozmiesiš? Je to tvrdé jak hovado, ledva som z toho kúsok urvala :D
9. máj 2013 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@megies777 teplom ruk to zmakne za par sekund:slight_smile: a potom je to uz malina
9. máj 2013 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt @bambula1307 no hlavně je krásně, konečně, po té dlouhé zimě a my pořád doma:frowning2:
9. máj 2013 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker je pravda, že ja som doteraz vždy robila len do formy 23 cm alebo dokonca menšej 16 cm, a keď robím ako tu babky radili, že korpus otočím hore dnom, vrch je pekne rovný, tak hore takmer maslo netreba, ozaj len pošpiniť trochu aby chytila hmota a všetko ide na boky. No a ja som zatiaľ robila len výšku na 2x prerezanie. Takže mi to zatiaľ vyšlo s tým jedným 125g maslom. Teraz ale budem mať aj 2 väčšie torty, tak to už isto budem potrebovať celé :slight_smile: ak nie aj viac :grinning:
9. máj 2013 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt no tak možno už viem čo som spravila zle. Ja som to na malinkú chvíľku šupla do mikrovlnky - tak mi poradili v obchode. Lebo mne to nešlo rozmiesiť. A možno to bude celá chyba. Uvidím ráno a ak sa rozpuká tak to skúsim rozmiesiť v ruke :slight_smile: Moc ďakujem za radu
9. máj 2013 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@reruna aj my sme boli, dnes v skole prvy den od minuleho pondelka.maleho zasa angina schvatila
9. máj 2013 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@megies777 ja som nikdy nedavala do mikrosky, vzdy som si odvalila, kolko bolo treba, dala na stol, oprela sa dlanou o to a par sekund a zacalo to krasne same povolovat....
9. máj 2013 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@megies777 - no podľa mňa tá mikrovlnka - tá dosť vysuší hmotu. Ja dávam do mikrovlnky len keď potrebujem, aby mi šla hmota dobre cez striekačku a veru, je úplne iná kvalitou, ako keď ju len klasicky po troškách premiesim v rukách, po zohriatí v MW je taká "suchšia". Tak určo nabudúce nenahrievaj, ale po menších kusoch rozpracuj v rukách, ona po chvíli zmäkne a potom len jednotlivé kusy spoj dokopy a premies spolu.
9. máj 2013 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt
@mia1111 jeej baby ďakujem vám moc za rady :slight_smile: Už som bola z toho celkom bez nálady a vy ste mi ju popravili :wink:
9. máj 2013 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@megies777 - neboj, ono to pôjde. Ja si vždy príborovým nožíkom odrežem po kúskoch hmotu, len toľko, aby sa mi v rukách dobre miesila a potom tie kúsky (už zmäknuté) spojím a je to v pohode :wink:
9. máj 2013 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
kočky ako tieňujete prachovými farbami aby to bolo bledšie a postupne tmavšie, dá sa to jednou farbou alebo treba miešať
9. máj 2013 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim vas, co teraz stoji mascarpone v Lidli?
9. máj 2013 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no holky, ale ja skoro vzdy nahrievam smart v mikrotrtke :confused: a v pohode z neho robim , nepraska ani nic :confused: ja nikdy nemam tolko casu aby som po kusockach v rukach rozpracovavala :frowning2: nemyslim, ze to teda je to praskanie kvoli mikro

@megies777 a mala si ho riadne rozpracovaný v rukách , ja ho miesim hodne v rukach ked vyberiem z mikro , aj si ho tak natahujem ako žuvačku a zas davam dokopy :wink:
9. máj 2013 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 mascarpone je ted v kaufe nejak do 1,50€
9. máj 2013 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@megies777 mne zo Smartu pravidelne praskajú postavičky, netuším, čím to je :confused: v mirovlnke nenahrievam, hmotu poriadne vypracujem a aj tak. Teraz naposledy mi tak dopraskal ten macko, čo som robila mm na narodeninovú tortu. Po týždni bol na zaplakanie, chudáčik celý bol dopraskaný :frowning2: :frowning2: :frowning2:
9. máj 2013 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps bo im dávaš dušičku a oni pak ked zacnu dychat hold tak praskaju, sa nediv !!!!
9. máj 2013 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pristela ha, tak toto ma nenapadlo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale poviem ti riadne ma to štve. Hlavne to, že neviem prečo?

inak dievčence moje, včera som skoro uškrtila mm. Dala som do chladničky tortu s tým hasičským autom, hovorím deťom, že do chladničy opatrne a nad tortu Nič Otvorené Nedávať? viete, čo urobil mm? Položil otvorený čokoládový jogurt nad tortu. Skoro ma trafilo, hovorím mu, čo som pred chvíľou hovorila? a on, že keď ja som nevedel a hľadal som miesto
9. máj 2013 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps no ved ja tiez netusim a viem ze ti to stale robi :frowning2: , jedine co v tom moze byt tak vzduch u vas nic ine, mozno mate nejaky suchsi abo ja neviem , mne sa zdal na kavicke u teba okaa :grinning: :grinning: :grinning: ale ten tvoj martanko je u mna stale v pohode :dizzy_face: len o tykadla dosiel ale zas to bola moja šikovnosť :frowning2: :frowning2: :frowning2:
9. máj 2013 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela tak potom už vážne neviem... bola som rada že to zvalím na mikrovlnku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Možno by to bolo treba viac miesiť no neviem.. A nakoľko to dávaš do mikro?
9. máj 2013 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela tak budem chodiť šúľať postavičky ku tebe :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: na budúci týždeň robím ružovú rybu :grinning: :grinning: :grinning:
9. máj 2013 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@megies777 to su len sekundy , chvííílolinku , nedavam velky kus bo pak to je zerave dnu a vonku nic, radsej rozrobim na mensie kusky a tie hodim naraz na 3-4sek. potom okusim ci sa da ak nie tak zas 3sek...
@lamps ja sa taaak tesiim na rybu, ani nevies ako !!!!!!
9. máj 2013 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok