Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
10. máj 2013

@aduskatt ďakujem, myslím, že je to ten hologramový, lebo sa nedá len tak rukou jednoducho roztrhnúť...

aduskatt
10. máj 2013

@halienka taky jednofarebny leskly ?

janka_k
10. máj 2013

@halienka ja davam vzdy potravinovu foliu, predsa tie papiere aj pach maju niekedy a neviem si predstavit ja osobne z takeho jest

ducik
10. máj 2013

ahojte devcata, chodim sem obdivovat vase prace a mela bych prosbu o radu, neni to sice marcipan, delam dort zelatinovy, dole asi 2cm piskot, pak asi 4-5cm (skoro do vyse formy) smes kompotu, slehacky a creme ole, to uz se chladi v lednici.. dnes chci poklast ovocem ze stejneho kompotu a ze stavy udelat zele..
jelikoz uz mi zbyva jen asi 1cm okraje formy, dala jsem po okraji celofan, nemam ho trosku maznout olivovym olejem, aby se ta zelatina nemohla prilepit a slo to dobre dat pryc?
nevim,jestli to ten celofan udrzi, a budu moct udelat zelatinu vyssi nez formu, co myslite?
a jeste jeden dotaz - koupila jsem zelatinu sypaci v pytlicku i platkovou (oboji Dr. Oetker), je v tom nejaky rozdil, mate treba s nejakou lepsi zkusenost?

delam zele navrchu poprve, tak dekuji za pochopeni s hloupymi dotazy 😉

dm1
10. máj 2013

@lucula73 supeeeer vidis ze sa to podarilo krasne to tam ukaze chce to ozaj len cvik a pojde to neboj 😉

lucula73
10. máj 2013

@dm1 jej,si zlatá.......ano pojde to,len už som nemala čas robiť to tretí krát,tak ako sa podarilo,tak som dala...... 🙂

halienka
10. máj 2013

@janka_k hííí, no ja už som to tam dala 😅
@aduskatt taký lesklý strieborný ale sú na ňom akoby také malé štvorčeky , ktoré robia také rôzne odlesky... no ale už som to práve tam capla mám to dať ešte dole? 😅

aduskatt
10. máj 2013

@halienka viem, co myslis, ja osobne to len dobre poutieram servitkou a nedavam uz nic viac, ved na zlatu lepenkovu okruhlu podlozku tiez das tortu priamo, nie?

aduskatt
10. máj 2013

@halienka no, presne to som myslela🙂 ja mam este zbytky takeho cyklamenoveho tusim🙂 inak pouzivam uz ten obojstranny farebny , co mam v shope v ponuke, to tiez nemusim obalovat🙂 a je to vlastne folia, iba vyutieram a hotovo

dm1
10. máj 2013

@ducik veru neporadim nerobievam take len ma este napadlo nemas sacok na tlacenku tie su take pevne zeby si to stocila okolo. Ja bysom to asi nicim nepotierala ved to orezes dookola

halienka
10. máj 2013

@aduskatt tak dúfam, že to bude ok, mňa presvedčilo to, že keď som to skúsila roztrhnúť, tak nešlo a bolo vidno akoby na povrchu bola taká tenulinká fóliová vrstva či ako by som to nazvala... tak hádam to vydrží 😉 večer ti napíšem do shopu, bo od teba budem zas balíček potrebovať 😉 🙂

ducik
10. máj 2013

@dm1 to nemam 🙂 ale mas pravdu, kdyztak se da asi oriznout, dik za napad

aduskatt
10. máj 2013

@halienka vydrzi, aha🙂)

aduskatt
10. máj 2013

@halienka, jasne, pis, ja si to najdem, resp mi pride info do mailu, takze kludne🙂 popozeraj, su tam aj nejake nove veci

halienka
10. máj 2013

@aduskatt no to je presne óóón 😀 😀 fu, tak jeden kameň zo srdca mi padol 😀 a teraz aby torta vydržala stáť, bo som si vymyslela obdĺžnik na stojáka s pribináčkom, tak riskujem riadne 😀 a ešte bude ďalšia zabíjačka potiahnuť to 😀

mia114
10. máj 2013

ahojte, moje dnesne torticky 🙂 toy story je inspiracia z netu 😉

mia1111
10. máj 2013

babyyyyyyyyyyyyyyyyy, hotovooooooooooooo, napečenééééé 😀 😀 😀 😀 , moja prvá prvučičká krajka, zbláznim sa, mne sa to podarilo 😅 😅 😅 😅 . Nabudúce ju nechám o trošičku kratšie, ale je bombová, dá sa s ňou robiť 😀 😀 😀 😀 . A musím ju aj lepšie začistiť, lebo kde-tu som to neurobila úplne tip top, ale nevadííííí, veď je to len na skúšku ;) 😵 😵 😵

elienka
10. máj 2013

@aduskatt a čo potrebuješ z tej personalistiky? ak viem odpoviem

mia114
10. máj 2013

baby, vy tu stale hovorite len o krajkach 😅 normalne ma total nablazbite na nejaku 😝

nellynka
10. máj 2013

@mia1111 ta je nadherna!!!!!!

aduskatt
10. máj 2013

@elienka potrebujem vediet toto: na druhom papieri, teda ukončenie OČR uplne naspodu vyplna zamestnavatel, kedy zamestnanec nastupil do prace a potom je tam riadok, kde socka chce vyplnit a ja neviem, ci datum, alebo sumu. Je to v zneni: Zamestnanec mal v obdobi prvych 10 dní potreby ošetrovania vymeriavací záklaD NA PLATENIE POISTNEHO NA NEMOCENSKE POISTENIe V DNOCH.......
a ja neviem, co na tie bodky........dni OCR?

mia1111
10. máj 2013

@mia114 - ja som sa total namotala a už to vidím, že toto určite nebude moja posledná 😀 😀 😀, ale ešte si nejakú prikúpim, nech tej mojej nie je smutno 😀

ajka82
10. máj 2013

babulky nemate nieco na temu rodinka uzasnych? ja som nasla az jednu co sa mi celkom pozdavala, ale mozno mate niektora cosi lepsie. dakujeeem 🙂

mia1111
10. máj 2013

@aduskatt - tam sa tuším píše vymeriavací základ, mne to robila vždy účtovníčka ;). Ale ja som zamestnanec, mm ako živnostník len odovzdal PN-ku na socku a neriešil 😉

mia1111
10. máj 2013

@nellynka ďakujem 😉

aduskatt
10. máj 2013

@mia1111 ja som zamestnavatel a zamestnanec, takze si to musim pekne sama vypisat a napisali to tak debilne, ze neviem, co tam chcu.........

lucula73
10. máj 2013

@mia1111 krásna aje aj táto...........vieš mi hodiť link,ktorá je to silikonka?
tuším sa tu rozbieha nová mánia 😀
bola si baba pre tú tortu s tou krajkou a skoro odpadla.,že aká krásna.a pritom má milion chýb tá krajka,aj sa mi roztrhla trošičku,ale to asi len my vidíme 🙂

mia1111
10. máj 2013

@aduskatt - aha, jasné, ale tak nevadí, vystupuješ ako zamestnávateľ, tak ja by som šla s tým na pobočku soc.p. a poradila sa s tou pani. Prípadne telefonicky skús konzultovať s pani, čo Ti robí papiere - účto ;)

mia1111
10. máj 2013

@lucula73 - táto je to: http://www.peciem.sk/peciem/eshop/27-1-Magic-Tr...

Ja som sa do nej totálne zamilovala 😀 😵

aduskatt
10. máj 2013

@mia1111 jej som volala, nedviha.no, ja vystupujem na tom papieri aj ako zamestnanec, aj ako zamestnavatel, xixi🙂 ja som mamonar hamizdny, ja musim mat secko🙂))