Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
11. máj 2013

@alexandrakocikova nestane, ale je to zbytocne drahe potahovanie

dada2007
11. máj 2013

@halienka ženuša.....nevystrihuj tie tortuše na foto -radím v dobrom......nič v zlom 😉 stráca sa peknosť a celosť celej tortičky.....teda aspon mne to tak príde 😒 .....že vidím jeden bok a ostatné je také odstrihnuté....

lucula73
11. máj 2013

@dada2007
@halienka kočky mňa to napadlo už dávnejšie,že taká ostrihaná 😀 tortička neukáže tak pekne,potom to ani nevidno,že je to torta, 🙂 .ale tiež v dobrom,podľa mňa to krajšie ukáže v celosti 😉

halienka
11. máj 2013

@dada2007
@lucula73 babky ja viem, ale keď ja nemám to kde pekne odfotiť, furt len na linke kde je plno kadečoho 😀 a s odkvapávačom, dresom, mokrovlnkou, kachličkami v pozadí mi to príde ešte hrošie 😀 ale chystám sa kúpiť si dáku látku a spraviť si dakde to malé fotoštudio, ale aj lampičky mi k tomu treba...Inak na tej facebookovej to je kocka, tá sa nedá ani inak odfotiť, iab ak by som každý bok fotila zvlášť 😀 a to som ani nechcela, bo tam je tá navlnená oplátka 😀

jakelina
11. máj 2013

@halienka já fotím normálně na židli, na tu přehodím nějakou látku a židli postavím kde je zrovna místo. 😉

dada2007
11. máj 2013

@halienka moja, ved dá sa na kresle.....prehodíš cez neho deku a je to hotovo...
...ale aj ja fotím na linke 😉 ......na daný moment si ale odpracem tých pár vecí v pozadí a hotovo. Máš ale pravdu, že nič nie je horšie ako pekná torta odfotená na drese či pri nom....so všetkým kuchynským bordelom......priznám sa, že to mi potom oči ťahajú na ten neporiadok ako na tortu-nehovorím, že to je tvoj prípad!!!! 😉

halienka
11. máj 2013

@jakelina
@dada2007 babky máte pravdu, chystám sa to riešiť už dávnejšie, to je len dočasné riešenie 😉 musím dačo vymyslieť 😉

mirinecka
11. máj 2013

baby poradte mi akú poťahovku na leto tak aby som mohla s nej urobiť aj drobné kvietky, torta má byť na začiatok júna a dnes som skúšala kvet so smartflex velvet a nie a nie vytvrdnúť a to neni ešte leto 😒 , tak som ho šupla do kotolne tam je sucho od kotla 😀

alexandrakocikova
11. máj 2013

@aduskatt ale v poho u mňa to vychádza o nejakých 0,80 centov viac. ked porovnáš 0,7 flower a 1,4 Velvet.

alexandrakocikova
11. máj 2013

@mirinecka Pasta Dama top špeciál je do vyšších teplôt

mirinecka
11. máj 2013

@alexandrakocikova nad tou som aj zvažovala alebo nad mliečnou montanou, lebo neviem akú chuť má PDT, a ešte som videla aj Massa Ticino, len tú nemajú všade 😒 . Tak možno aj nakoniec kúpim PDT špeciál

alexandrakocikova
11. máj 2013

Ja som robievala len z PDT a bola som spokojná, aj ked tu na nu baby nadávali....má príjemnú vanilkovú chuť. ako smart Vanilka, ešte lepšiu by som povedala. Je pravda, že postavičky sa z nej robia nafigu, ale na poťahovanie je podla mňa Number 1

mirinecka
11. máj 2013

@alexandrakocikova asi si ma presvedčila na PDT. Ja som len začiatočník a idem robiť pre krstniatko takže chyby budú odpustené 😀 . Na postavičku mi ostalo ešte so Smartflexu a na nejaké drobnosti a potiahnutie mi bude teda stačiť PDT špeciál. Ja mám doma SV mandľu ale moc mi nechutí preto som aj chcela zmenu aj keď deťi jedia všetko doradu 😀

dada2007
11. máj 2013

@alexandrakocikova vidíš, ja by som @mirinecka nikdy PDT neodporučila.....strašne zle sa mi s nou robilo......v živote nikdy ju nechcem vidieť 😝 😝 😝 😀

mirinecka
11. máj 2013

@dada2007 so smartflexom sa mi robí super len nechce stvrdnúť :( na začiatku som skúsila aj MMF celkom sa vydarila ale pri krájaní sa normálne odlepovala od torty a lámala asi som mala moc cukru ale ani tá mi nejak nechutí. Na smartflexe je výhoda že som nemusela vôbec podsýpať len som valkala na linke 😀 .Len neviem čo to spraví v horúčavach lebo už jak je teplo neni ani taký moc tvrdý.

dada2007
11. máj 2013

@mirinecka ja podsýpam smart práškovým cukrom..........a nestvrdne? ako nestvrdne? nechápem 😕 😅 ...........ked robíš postavičku? ja ju mám po pár dnoch ako kamen a ked spadne na zem rozbije sa na kusky.........

aduskatt
11. máj 2013

@alexandrakocikova tak to je vec pohladu🙂) 0,80 centov je podla mna dost rozdiel, najma pri vacsich tortach, kde spotrebujes viac ako kilo potahovky🙂

mirinecka
11. máj 2013

@dada2007 na velkú noc som robila zajačika a ten tiež stvrdol super lebo mi spadol na dlažbu a prežil 😀 ale dneska som skúšala kvet a nechce stvrdnúť tak je pekne v kotolni 😀 . A minule som robila Minie na skúšku a jetomu už týždeň a tiež neni nejak extra tvrdá. Vidíš a ja nepodsýpam a nič sa nelepí 😀 . Ten kvet neni na 100% robila som ho prvý krát aj tieňovala prvý krát. a do stredu ešte niečo vymyslím lebo je taký nepekný ale ide oto že nie a nie stvrdnúť.

aduskatt
11. máj 2013

@dada2007 suhlas, PDT som mala raz a nikdy viac🙂

mirinecka
11. máj 2013

baby a ako robíte ten kvet čo so pridala aby nebol zubkatý ako je môj

dada2007
11. máj 2013

@mirinecka tak to podsýpanie záleží aj od povrchu 😉
....nechápem, prečo ti to netvrdne...musí byť niekde zrada. Tento kvet čo si dala.....o polnoci som ich robila a na druhý den doobeda dávala tvrdé ako kamen na tortu.........takže nechápem........možno máš doma vlhko? 😕
......a ten kvet......veeeeeeela pošúcham o stôl a potom si to otočím a začistím........a až potom vyklopím 😉

eliska22
11. máj 2013

@mirinecka ja keď vykrajujem kvety, tak s tou formičkou pri vykrajovaní pošúcham po podložke, neviem či mi rozumieš 😝

eliska22
11. máj 2013

@mirinecka tiež mi nechce nič schnúť, máme doma vlhko, bývame v staršom dome 😝

eliska22
11. máj 2013

@florentina fuj šak to ešte žije 😀 😀 ty si ho bola uloviť priznaj sa 😀

mirinecka
11. máj 2013

@eliska22 rozumiem 🙂 nabudúce pošúcham viac lebo dnes sa mi to troška lepilo, tak som nemohla moc skúšať @dada2007 zrada môže byť v tom že máme vlhko lebo dnes pršalo a celý deň je zamračené a ešte som pritom aj varila takže vlahy bolo dosť 😀 . Uvidím nabudúce ako to stvrdne. Budem viac šúchať, raz sa to naučím 😉

dada2007
11. máj 2013

@mirinecka a ked potrebujem rýchlejšie......tak pustím na to ventilátor....a šup šup je to tvrdé.

mirinecka
11. máj 2013

@dada2007 Už je tvrdý kotolna nesklamala 😀

ajka82
11. máj 2013

baby moje, viete mi povedat ako je to s frutafilom?musi sa drzat v chladnicke uz od zaciatku ako sa kupi? 😕 a zatial vsade som videla velke balenia, ake su najmensie? 😕

lucula73
11. máj 2013

@ajka82 aj kg balenia dostať,som už tiež pozerala na ne....a kde sa má držať,netuším..........na balení by malo byť napísané,musí niekto prečítať,kto to doma má 🙂

jakelina
11. máj 2013

@ajka82 mám v lednici