Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
12. máj 2013

@florentina vidíš, já si kupuju v lidlu ten silnější alobal a ten sloupneš jako prd a jde to krásně a nic mi nevyteče

dada2007
12. máj 2013

@rapunzel1 Leni a akých rozmerov si mala Mášu tortu? ked mala 12 kg...... dík

dada2007
12. máj 2013

@maya30 micaaaaaaa.......aj ja som tento víkend mala srdcia-ženích a nevesta 😎 a máš krááááásne tortuše......máš airbrush?

cabalkova
12. máj 2013

@vecernicci Jsi zlata, diky moc, to bych mela zvladnout. Budu delat svuj první 3D dortik, retro autak podle dodane plechovky, tak jsem zvedava, jak se s tim popasuju. Chci upéct obdelnikovy korpus a z toho to nejak poskládat a vyřezat, tak snad se zadari. 🙂

cabalkova
12. máj 2013

@florentina Tak ja mam poradny plech jen jeden a rovnost jsem zatím nezkoumala, tak uvidim. Bude to zase velka neznama, a to uz jsem si rikala, ze v normálních formách to zvladam dobře. No, kdo chce kam...

vecernicci
12. máj 2013

@cabalkova tak si napeč pláty na plechu a poskládej z toho 😉 i když já si taky radši upeču obdélník nebo čtverec a z toho "sochám" 😀

cabalkova
12. máj 2013

@vecernicci Ja uz jsem to nejak vymyslela z toho obdelniku, tak budu taky "sochat". 🙂

daducha
12. máj 2013

Ahojte babulky, toto su moje najnovsie a od buduceho tyzdna aj nova praca aj torty.No maj bude zaujimavy 😀 😀 .S kvietkami mala byt luka a tak ma nic lepsie nenapadlo,este ze existuje moja inspiratorka bubolinkata 😉 ,ta s minnie je krasna cyklamenova a jasna zelena, no nedokazem to odfotit 😠 ,a dve na cirkevne sviatky boli na zelanie 😉 A potvora zajac zase pribral, ja neviem, vzdy ked modelujem z hnedej tak to sadne

lamps
12. máj 2013

@mysiatkoo tak vitaj v klube 😀 aj ja som večne nespokojná s mojimi tortušami a čo sa tých nervov týka tiež mám bohaté skúsenosti 😀 😀 😀 😀

iliasino
12. máj 2013

pecie tu niekto torty na objednavku Presov okolie ?

ajka82
12. máj 2013
ajka82
12. máj 2013

@rapunzel1 Leni na auticku ti chyba U queen 😅

vecernicci
12. máj 2013

@lamps tak takových je nás asi víc 😉

rapunzel1
12. máj 2013

@ajka82 hups 😲 vidno, že bolo pol 5tej ráno 😀 chudák autíčko, aj ho premenujem 😝 ...díky

rapunzel1
12. máj 2013

@dada2007 Spodok mal 37x30 a vrch 15x15 a red velvet je ťažký korpus, tak to nadnieslo....

lucula73
12. máj 2013

peknú nedeľu 🙂
posledná tortuša,aj s prekvapením vo vnútri 😀 😀 😀

dada2007
12. máj 2013

@rapunzel1 jj, riadna váha ti poviem.......lebo sa to nezdá. by som typla tak max. 8kg.......a teraz pozerá, že aj to autíčko bolo riadne ťažké....

rapunzel1
12. máj 2013

a posledná 🙂 mramorový korpsus, pribináčik a lesné ovocie a topánka s malinami 🙂

dada2007
12. máj 2013

@florentina jééééééjdanene.......tak som rada, že moje rady ohladom sumca ti pomohli.......tortička sa ti podarila perfektne!!! veru som aj zabudla......že som ti radila.....ja hlava deravá 😅

florentina
12. máj 2013

@vecernicci no jasně, tím podporuji zveřejňování těch "akčních" fotek, co tu máme tak rády 😀

viera6
12. máj 2013

@ajka82 srdečne dakujem 🙂

ajka82
12. máj 2013

@viera6 nemas za co ;)

florentina
12. máj 2013

@dada2007 děkuji 😉 ...no ono je to už dlouho, já se ptala, než jsem odsouhlasila, že to vezmu, abych věděla, zda to zvládnu. A kamarádka si to u mě zajednala už před více jak měsícem....tak jsem si ty tvoje rady pěkně uložila do PC a teď jsem věděla, kam šáhnout🙂

florentina
12. máj 2013

@vecernicci tak já příště zkusím koupit..a je to na něm nějak vyznačené, že je silnější?

rapunzel1
12. máj 2013

@dada2007 🙂 tak to hej, ma ruky dobre boleli, to vyberať z chladničky, aj táto topánka mala 7,5 kg 😀

florentina
12. máj 2013

@cabalkova ...no jasně my ti "TAM" pomůžem 😀 😀 😀

dada2007
12. máj 2013

@rapunzel1 ja to nechápem ako máš ťažké torty 😀 😀 😀 a tá čokoládová.....kruh.....že 5kg....to máš aký priemer? z kolkých vajec korpus? sorry že sa vypytujeééééém

jakelina
12. máj 2013

KOČENKY SLADKÉ, VŠEM VÁM PŘEJI KRÁSNÝ SVÁTEK MATEK, UŽIJTE SI TO HEZKY DOMA A NECHTE SE OBSKAKOVAT. 😉

rapunzel1
12. máj 2013

baby neviete, kde majú dnes akcie bez poštovného a zároveň majú modecor krajky aj po jednej som sa odhodlala si kúpiť... u Kamky je aj dobrá cena na set, malá plus prášok, ale nedala momentálne akciu, aspoň zatiaľ, by som si chcela asi 2 rôzne 😝 🙂