• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

17. januára 2017 
@maya30 krásné dorty a ten koník na zadních nohách, ten je bombový
12. máj 2013 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 klasika 24 korpus, mramorák zo 6 vajec, ale plnená ako zamatová roláda, korpus a dve plnky na sebe, plus v každej vrstve jeden banán, tvarohovo-pudingová jedna citrónová a druhá čokoládová, a išlo tam skoro 1 kg čokolády, som to robila 1x, tak som to chcela mať pekne rovné a pri malom množstve, som sa bála, že to bude hrboľaté
12. máj 2013 o 10:49  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rapunzel1 waaaaaaw...........tak to je ako malý zázrak mať 5kg tortu s priemerom 24cm.............moje s pribinákom a ovocím v priemere 26cm majú maximálne 4kg.....väčšinou 3,7-3,8......
12. máj 2013 o 10:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 ma napadlo.....nemáš ty pokazenú váhu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: srandujééééééém :wink:
12. máj 2013 o 10:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: eee nová a mám dve :grinning: , ale ja nerobím torty na váhu, takže ja sa tým moc nezaťažujem, ja im vopred poviem cenu, takže sme si na istom aj oni aj ja :slight_smile: váha je len orientačná
12. máj 2013 o 10:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 jááááj, ty nerobíš na váhu...ahaaa......tak to si neviem predstaviť, že dopredu povieš sumu, pritom takú tortu si ešte nerobila...nevieš aké sú presné náklady atd.....zaujímavé.....
12. máj 2013 o 11:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps Andrejka ddakujem za radu, musim ponuchat u cinankov :wink:

@lokalistin vidis aj som videla take so srdieckami robene..len som rozmyslala ako tie zubky spavit...ale robila si to len jedenou velkostou..ci viacerymi? Musim si vzstriehnut foto ked pridas pivonku :wink: ..nech mam predstavu.
K roladke, urcite bola super..uz len pohlad na piskotku naznacuje ze bola vyborna.. a presne ako Andrejka pisala..treba soravit take huste cesticko len kakao, trochu masla..alebo ineho tuku , hl. muky a aj troska bielka dat..a len zamiesat natriet cez strencils a dat do chladnicky stuhnut..na to dat piskotove cesto a urcite ti to chyti. Neviem ako sa sparva dzemik..ci lekvarik..mozno ako sa to pieklo..sa to dvihlo vies od papiera..a neostalo to tam... :frowning2:
12. máj 2013 o 11:30  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Joj zienky tak co ja som robila tu tortuchu na psp mi pani volala, ze lepsiu nejedli :wink: t ak sa tesim. BOla parizska slahacka s bananmi a malinovzm lekvarom potrete 2 vrstvy.
12. máj 2013 o 11:31  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
ahojte babule, po tomto nááročnom týždni konečne voľno, prikladám moje výtvory :slight_smile:) ešte bola jedna, ale tú som nestihla ešte do pc dať :grinning:
12. máj 2013 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (58)
K vyrociu svadby pre nas doma :wink: Tak som skusila dat ten zmrazovany Mascarpone. Akoze bol trosku zhrudkovany, tak ale aj tvaroh ma hrudky :grinning: Nie v skutocnosti, na cudziu tortu by som ho nepouzila, chutovo sa nezmenil ale konzistencia je ina, nie je celkom hladucky. Doma nam to vsak nevadi :grinning: Inak je tam orechovy korpus, malinovy dzem, Mascarpone krem s bielou cokoladou a slahackou.
12. máj 2013 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
A este fotku, ze :grinning:
12. máj 2013 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
@wera.g krasne torty mas :slight_smile: mozem sa ta prosim ta spytat aku farbu pouzivas tu kriklavu ruzovu co je na prvej torte? dakujem
12. máj 2013 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 viem akú formu idem robiť, napr. kruh 24 bude mať od 3,6-5 kg, záleží či urobím pudingový, alebo karamelový korpus, čo je ľahšie, mramorák je stred a red velvet je najťažší, šľahačka je ľahká, pudingovo maslové stred a pribinák s ovocím najťažší, takže cca váhu a spotrebu si odhadnem a čo sa týka ozdôb, ja robím z MMF, tak či tam urobím niečo o pol kg ťažšie, alebo nie za nejaké euro niečo sa nestriela, takže pre mňa je váha len orientačná.
12. máj 2013 o 11:54  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina dakujem :slight_smile: @dada2007 nieee nemam airbrush :wink: stetec, hubka a ides :sunglasses: ano, videla som tie tvoje bombove srdcia, hlavne toho zenicha ako sa krasne leskol tak som hned bezala aj toho mojho natriet olejom :grinning: :sunglasses: cim si potahovala ? ja zas klasika mmf ale zamiesila som si nejak zle tu ciernu, tak ma kde-tu prasklinky :angry: ako nic hrozne, ale mne to vadilo :unamused:
12. máj 2013 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina ani nevím, ale jednou jsem ho tam koupila a je super i na grilovačku :grinning:
12. máj 2013 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ďakujem veľmi pekne :slight_smile: je to hot magenta :wink: @stankapk
12. máj 2013 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 záleží aj koľkokrát plníš a ako na hrubo dávaš plnku a či dávaš aj lekvár. Ja plním minimálne 3 x a aj 4 aj 5 x pláty si režem na dosť tenko, moji nemajú radi, kopu korpusu a málo krému, moji sú všetci krémový a ovocný, do 24 dávam aj 350-400 ovocia.
12. máj 2013 o 11:59  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 jasné chápem........ :wink: ja sama nelubim samú plnku(rastie mi to v hube a nelubim ani zákusky čo sa skladajú z 90% krému a 10% nejaká piškota) a chvalabohu aj zákazníkov tak mám :wink: ....taký normál pomer...a ja mám väčšinou 3x korpus a 2x plnku :wink:
12. máj 2013 o 12:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@maya30 poťahovala som bielym smartom.......a potom som ho štetcom a hubkou 3x nafarbila-olej, alkohol a čierna prachová z drogérky.......
12. máj 2013 o 12:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievcata krasny den prajem.

nadherne ste popridavali.

prosim neviete ci je niekde akcia na maslo maslove?
a nejaku osvedcenu plnku coko-karamelovu? dakujem.
12. máj 2013 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocenky videli ste niekde tuto krajku na torte, alebo mate snou skusenosti http://www.peciem.sk/peciem/eshop/27-1-Magic-Tricot-decor-a-krajky/0/5/1370-Tricot-decor-krajka-B-1-plat??
Nestiham tu uz tak casto pisat,lebo ked docitam co vy za cely den napisete tak uz mi oci klipkaju, sa mi neak nahrnulo torticiek tak tyzdenne aj 2-3 odmietam ....
a este jednu co som piekla tento tyzden, bola to oddychovka
12. máj 2013 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
@wera.g krasne torticky ta kvetinova je nadherna
12. máj 2013 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,chcem sa este opytat,ak robite potahovu hmotu z cukrikov,akymi farbami ji zafarbite?gelovými alebo inými. :wink:
12. máj 2013 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
.......tie krajkyyyyyyyyyyyyyyyyyy......................taaaaaaaaaaaak ma to lááááááááááááááákaaaaaaaaaaaaaaa :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
12. máj 2013 o 12:50  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@natap na zafarbenie potahovky gelove
12. máj 2013 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 asi som to aj ja mala radšej robit tak, lebo ten olej sa mi po vybrati z chladničky vyzrážal na kvapôčky, tak som to ešte utierala suchou hubkou, dufam že už to bolo potom v pohode, lebo si ju hned za tým brali...
12. máj 2013 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bambula1307 ja som vzor robila kakaovym cest a dala do mrazaku ten dzem som dala na upecenu piskotu a pivonka neni moc pekna tak som sa hambila ju sem dat ale kukni do mojho albumu moje tortusky tam je
12. máj 2013 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lokalistin jaj som to prehliadla s tym kakaovzm cestom...prepac :wink:
Pivonku som videla , sak je peknaaaaa aj ruzicky mas kraaasne :wink: :grinning:
12. máj 2013 o 13:30  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g Nádherné tortičky
12. máj 2013 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natap gelovky
12. máj 2013 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok