Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
12. máj 2013

@mamina1978 co myslis,ze ich musis skracovat

mamina1978
12. máj 2013

@lokalistin No ja robim ruze tak, ze si vykrojim kruzok a medzi palcom a ukazovakom ich stensim. A ked lupen nalepim na pozadovane miesto do optimalnej vysky, ostava mi zospodu hmota. ked ruzu dokoncim, spodok zrezem a ruzu polozim, potom mi stoji sama 😀 😀 😀
Pozri v mojom albume ,, Moje modelovanie na torticky" tu na MK mam par foto aj s ruzami ....... nechcem tu zase tapetovaaat 😀 😀 😉

simasa
12. máj 2013
florentina
12. máj 2013

@simasa to je nádhera...děkuji 😉

simasa
12. máj 2013

@florentina nie je za čo, snáď aspoň troška pomôže 🙂

lokalistin
12. máj 2013

@mamina1978 ja som to tiez tak na zaciatku robila,ale teraz uz nie

mamina1978
12. máj 2013

@lokalistin no vidis , ja som este stale na zaciatku 😉 😀 😀 😀 😀 jedine v com sa posuvam su postavicky 🙂

dm1
12. máj 2013

@florentina pridam aj ja nejake inspiracky nech mas z coho vyberat 🙂 Sorryyyyy za tapetovanie ale ze riadne :D

lokalistin
12. máj 2013

@mamina1978 to by som nepovedala,ze si stale na zaciatku,ale s tymi postavickami mas pravdu,mozno ta to aj viacej bavi,mne by stacilo ,keby sa posuvam vo vyrobe hmoty,vyhladenie a zacistenie torty 😀 dobru noc babeny vypinam nejaka som unavena,dufam,ze zaspim,lebo na mna je velmi skoro 😀

mamina1978
12. máj 2013

@lokalistin dobru aj tebe ..... 🙂

florentina
12. máj 2013

@dm1 děkujííííí 😵 ...nádherné! teda úplně jsem se zamilovala do té s těma ptáčkama, takovou jednou chci dělat!!!!! Ale není to styl, který by šel na tuto akci. Ta celá zlatá s tím jedním květem, to je teda taky odvaz.
No jinak mám asi vybráno...zkusím asi něco jako je ten dort od "cakelava" zhruba někde uprostřed, jak je z půlky malované a na druhé je ta kytka...luxusní a snad i proveditelné...myslíš, že je to malované královskou glazurou? A přijde mi, že to malované má trochu jinou barvu, takovou tělovou, možná zlatou...vidíš to také tak?

@simasa to si piš, že pomůže! Každá inspirace mě posouvá dále 😉

sticker
13. máj 2013

@simasa Tak tieto postavičky máme veru aj my aj s domčekom. Bábika vyzerá úplne presne ako tá z domčeka, krása 😵 A slečne všetko naj, slniečku usmiatemu 🙂

jenie123
13. máj 2013

Kocky prosim vas nemate nejaku inspiracku na tortu k 1. roku s kvietkami a motylikmi, peknu veselu..?

dada2007
13. máj 2013
dada2007
13. máj 2013

@jenie123 a ešte........

karmenta
13. máj 2013

@jakelina prosím tě, zkoumám ty prachové barvy a nějak si nemůžu vybrat, poradíš mi které máš? Díky moc.

jakelina
13. máj 2013

@karmenta zlato já mám různé, takové základní barvy a pak si zbytek míchám. Mám to v různých baleních, jak jsem to postupně nakupovala a mám pocit, že je úplně jedno od jaké firmy koupíš. Je to stejné. 😉

ajka82
13. máj 2013

u nas druha vlna kiahni u mladsej, starsia uz ok 🙂 ale uz bude pokoj a do soboty by malo byt aj po infekcnosti, tak uz mozem v pohode robiiit aj inym ako najblizsim kamosom a rodinke 😵

jankaferancova
13. máj 2013

ahojte,pridavam moju amatersku na 1.sv.Prijimanie

lokalistin
13. máj 2013

@jakelina dakujem tak tie biele vyzeraju ten isty styl jak moj tak z tych by som mohla pomalicky dokupovat 😀

janula.h
13. máj 2013

ahojky baby má na vás prosbu sťažovala sa mi kámoška že tortu ktorú som jej robila *Pribináčikovú nemohla pokrájať že sa jej oddeľovala cesto od plnky čím to mohlo byť??PS: ona je permanentne nespokojná 😀

muffinka8
13. máj 2013

@janula.h možno bola veľmi hustá plnka a veľmi stuhla. Ja pred krájaním nechávam tortu vonku aspoň 30 minút.

lokalistin
13. máj 2013

@janula.h tiez si myslim,ze plnka bola moc husta

janula.h
13. máj 2013

@muffinka8 @lokalistin ako ju mám zriediť? robím ju stále rovnako nikto sa zatiaľ nesťažoval

ajka82
13. máj 2013

@janula.h 😕 ked jej budes robit nahodou este raz redsiu, tak menej ole 😉

muffinka8
13. máj 2013

@janula.h to asi závisí aj od tvarohu ... keď som používala taký zabelený ako maslo, tak to mi 500g tvarohu a 2 šľahačky nevzali ani 1 Crem Ole. Teraz používam vo vaničke (tiež z Lidla) a v pohode nasypem 2 Crem Ole. Alebo potom pridávaj ešte smotanu kyslú.

lokalistin
13. máj 2013

@janula.h ved ked sa doteraz nikto nestazoval,tak ju nechaj tak a ak este budes robit pre nu tak daj radsej vanilku a menej ole

mamina1978
13. máj 2013

@janula.h Tiez si myslim, ze bola asi trosku husta a k tomu ju urcite krajala hned po vybrati z chladnicky...... A este keby si ju aj super genialne urobila, tak taka osobka si vzdy najde nejaky dvovod na brblanie 😠
Hod za hlavu ..... 😎 Torticky mas krasne a recept maju viacere kocky odtialto, takze ten je tiez super, a tvoja torticka bola urcite aj chutna 😵

Baby vcera vecer sa mi tak nechcelo piect korpusy........ 😅 Radsej som sedela pri pocitaci 😖....... a teraz nestiham
😝 .....este len 3 korpus zo stryroch prave peciem 😝 ....... a to chcem mat moju prvu krivu tortu zajtra na obed hotovu 😅 😅 😅
@pristela , prosim ta davala si uz niekedy do krivej na spodok pribinacika s ,,ale aj s ovocim" ???? Lebo ked to budem skrajovat, bude mi to ovocie tam zavadzat, ci nie ????? 😕 😕 😕

blcha
13. máj 2013

ahojte babulky chcem sa spytat ja som si objednala tieto pismenka myslite ze budu dobre? a este nemate nahodou niekto skusenost s tymto panom lebo uz je to skoro mesiac a zatial mi nic neprislo sice ma dodaciu lehotu 15 dni ale to uz preslo tak som si povedala ze dam mu mesiac a potom napisem ci nahodou na mna nezabudol alebo co http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12095822
inak tento tyzden mam volno dnes panicka odriekla svadobku co som mala robit no a vlastne aj ten dalsi mam volno uz som sa celkom zabehla aj mi bude smutno za tortickami 😉 tak sa budem kochat vasimi 😉