Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
13. máj 2013

@blcha abeceda je super, to je tá čo má aj @pristela ..........ja si ju idem tiež objednať,akurát dnes🙂..lebo mi písal ten pán,že dodanie cca 15 dní 😕

aduskatt
13. máj 2013

@lucula73 pls, ak mozes zbehni na FB, diky🙂

muffinka8
13. máj 2013

@blcha ja ich mám, to bola prvá pomôcka čo som mala 😀 a mám pocit, že tiež mu to dlho trvalo, lebo tiež to mám odtiaľ

muffinka8
13. máj 2013

@pristela keď robíš krivú tortu, to ju zrezávaš a orezávaš už naplnenú? Alebo čistý korpus a potom plníš?

halienka
13. máj 2013

Babky aha, ak sa vám nechce paprať so zdobením tak stačí kúpiť vtipný stojan na tortu a máte to vybavené 😀 😀 😀 (foto z netu)

gumkacka1
13. máj 2013

babulky, ako robite pribinacikovy krem? dakujem 🙂

blcha
13. máj 2013

@lucula73
@muffinka8 tak to som rada ze som dobre vybrala lebo ja som si nevedela vybrat ziadnu poriadnu abecedu jednu mam s malymi pismenami ale strasne zle sa mi s nou robi tak som chcela nieco jednoduche len obycajne vykrajovacky 😉 takze by mi mala prist tak mu zatial nebudem pisat ved teraz ju aj tak nepotrebujem najblizsie dva tzdne 😉

zsuzsu
13. máj 2013

@blcha ja mam tie pismenka. co som robila teraz na vikend tie torty ked kuknes spat (strana 5052)na tie krstiny su pekne vidiet. ja ich mam rada ale nemam ich dlho :D mne ich poradila @79zuzana,

blcha
13. máj 2013

@zsuzsu super pekne su tie pismena ja som sa rozhodoval medzi touzto a potom este takou kde boli kovove tie pismena len tu niekto vtedy pisal ze je tam neake pismenko naopak a to si viem predstavit ze by som to vzdy nacapila na tortu naopak tak som vybrala tieto

mia114
13. máj 2013

ahojte
viete niektra nejaky recepr na smotanovy krem? kamoska chce so smotany krem a neviem ako ho spravit.

zuzana92101
13. máj 2013

ahojte, pridavam moje minulotyzdnove. Pozdravujem vas a vraciam sa spat do kuchyne 😀 :-P.

dada2007
13. máj 2013

@blcha ja som od neho objednávala 2 krát a v pohode......a tiež mám tú abesedu a je supeéééér....tak rýchlučko sa s nou robí...parada..... 😉

lucula73
13. máj 2013

@zuzana92101 Zuzi,ten motýlikový čokotransfer máš odkiaľ?by som taký potrebovala 😀

cwilinge77
13. máj 2013

@blcha ja mam tuto abecedu je super a tiez som na nu cakala viac ako mesiac, takze urcite pride 😉

luciahromadkova
13. máj 2013

@reruna prosim prosim, ak bude s mat cas recept na tie citronovo-marhulove rezy vopred dakujem 😉

mariann2
13. máj 2013

@lucula73 mne prišla abeceda od neho za 5 týždňov

zuzana92101
13. máj 2013

@lucula73 fuu, tento uz neviem, kde som kupila, ale dnes som dalsi objednavala a maju ho aj tu...kuk... 😉 http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/chokotran...

ludkas31
13. máj 2013

ahojte, chcela by som sa spytat nejakej skusenej zienky...rozmyslala som spravit marlenku , myslite ze ju mozem potiahnut? hodi sa to, alebo to radsej nemam ani skusat? vopred dakujem za rady (neterka zboznuje marlenku a chcela by som jej upiect tortu - aby vyzerala tak sviatocnejsie 🙂

zsuzsu
13. máj 2013

😀 skusala som tu malovanu alebo aku roladu, a mne to vyslo :D nic extra troska som ten papier na pecienie pocmarala, ale pekne to ukaze, zasa viem nieco nove :D a rolada recept je od @jakelina. Tu roladu peciem 2x do tyzdna pre nas :D :D uz asi 2 mesiace ako sem hodila recept :D

zsuzsu
13. máj 2013

jaj fotka :D :D

jakelina
13. máj 2013

@ludkas31 můžeš potáhnout 😉

ludkas31
13. máj 2013

@jakelina vdaka, a ten krem mozem dat po potahovku, alebo to mam radsej potret maslom s cukrom?

z.junasova
13. máj 2013

Dnes som si nakúpila zopár prvých pomôcok na výrobu ozdôb, hlavne kvetiniek, ktoré idem teraz skúšať. 🙂 Inak mám z nich radosť ako malé decko z novej hračky 😀 No a ak máte nejaké užitočné rady a triky na výrobu kvetín ako ruže, pivonky a pod. tak sem s nimi. Napríklad ako prvé mi napadlo či je lepšie lepiť jednotlivé lupienky alebo ich dávať jednotlivo na drôtik? 🙂

lucula73
13. máj 2013

@mariann2 😒 😒 .tak 5 týždňov je teda dosť 😝

@zuzana92101 dík,ja som to tam nevidela,tú foliu 🙂

lamps
13. máj 2013

@bambula1307 dievča zlaté, toto sú tie formičky, ktoré som ti spomínala, že ich používam aj na pivonku http://hypernakup.biznisweb.sk/product/vykrajov...

bambula1307
13. máj 2013

@lamps andrejka ja som vcera po nich nuchala ale ani zasvet som ich nevynuchala 😖 ..dakujem 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
13. máj 2013

@bambula1307 ja som ich teraz náhodou objavila 🙂 😅

pristela
13. máj 2013

@levandulka3 andelicka tak tak, bola som mimo cely vikendos- a asi z neho budem mimo este dlllhoooo 😀 😀 mám tam neotvorenych este asi 15sprav uz neviem , otvaram postupne bo ked mam vela roboty tak sa mi moc nedá,bo to vzdy kazdy hned odpisuje a dohodujeme podmienky a stravim pak za pc neskutocne vela casu bo zacnu pisat aj iný a to sa nabaluje časovo ☹ ale neboj dnes v noci si ťa mrknem ,a le až ked budu lidicky spinkat 😀
@ludkas31 fuha ja neviem kolko toho cesta tam davam 😕 ale podla prveho upeceneho uz zistis kolko treba , ale isto nie nad 1cm teda ja nedávam viac , mozno niekto iny dáva 😉
@mamina1978 ked viem ze budem nieco skrajovat tak ovocie na to miesto kde budem krajat nedavam , aj pri 3D tortach to tak davam, alebo ked zrezem tak co vidim ovocie vyberam z krajov, bo sa mi uz stalo ze som nevybrala normal potrela ako sa ma pod potahom , potiahla a to ovocie mi na jednom mieste normal ako sa rozmrazilo pustilo potah aj cez maslo 😠 tak som sa poucila 🙂
@muffinka8 zrezávam naplnenú torticku , najlepsie ked je uz aj vychôadena, ide to potom lahsie , nic sa nehybe/teda pokial je maslova/ ked mam maslovu plnku hodim tie odrezky do kremu pod potah, ked je pribinak abo slahacka s ovocim hodím na tanier pre mojich chlapov doma 😀 ale ked mam nemaslove bez ovocia tak to tiez hadzem do masloveho kremu pod potah , je tam male mnozstvo mliecnych veci aby mi to topilo 😉

pristela
13. máj 2013

Žienky uplne uzasne tortusky ste znova napiekli , ocmukala som monitor pri každej 😀 taku sladku naladu mam teraz 😵 😵

@florentina slniečko moje sladké, rozhodne som za stretko , pokial mozem vziat aj decka /oni dvaja su malý a velký postarajú sa o seba sami/ tak mi nevadí ani keby vybavís chatu na Bali 😀 samozrejme za akciovu cenu 😀 😀 😀 😀
@lokalistin deva s najkrajším menom pod slnkom 😀 😀 😀 ja ťa kludne vezmem na aute sice absolut neviem kedy kde o kolkej 😀 😀 ale vsak to detail , mame phone , no nie ? Danka @dm1 v sobotu pride asi tam alebo neviem moze dorazit sem ma to len kustik odbocit od hlavnej pokial pojde cez Chlebany , ale keby sla na Šišov tak ide presne mne pod oknami a tak by tu mohla hned odstaviť 😵 je zbytocne tam hnat tolko aut 😉 ku mne sa zmestíte 4 kúsky .