• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@ludkas31 já nevím jaký přesně tam krém dáš, jestli pudinkový tak bych raději dala máslo s cukrem.
13. máj 2013 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Milé dámy-umelkyne :slight_smile:
Veľa veľa si vás čítam, ked potrebujem poradiť a veľa ste mi aj pomohli :dizzy_face: Vďaka vám som vlastne začala skúšať poťahované torty a celá rodina padla na zadok :grinning: (lebo nevideli tie vaše). Všetky vás strašne chválim za všetky tie výtvory, normálne niekedy nechápem ako sa to vôbec dá :slight_smile:

A ako inak mám jednu otázku, na ktorú som zatiaľ nenatrafila, tak keby sa to opakovalo, tak pardon:
pokukujem po poschodových tortách, že by som nejakú vyskúšala a videla som, že sa do toho zvyknú strkať také paličky pre posilnenie spodného poschodia (alebo ide to aj bez toho??)...chcem sa spýtať, či nemáte nejaký tip čím to nahradiť, či to sú špéci cukrárenské? Špajdle sa mi zdajú moc tenké...alebo čo tak nejaké slamky? :sweat_smile:
Vďaka sa každú radu :slight_smile:
13. máj 2013 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@franica vystuzujeme slamkami:slight_smile:
13. máj 2013 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@franica Ja mám kupené slamky a cukrarenského obchodu,ale kúpiš ich kdekolvek take trošku hrubšie a do toho potom ešte dávam špajdle.
13. máj 2013 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nemáte nejaké inšpir.na detské mafiny do škôlky.niečo lahšie ,aby som to do rána stihla :grinning: . A čím potierate mafiny,aby tam držal poťah.nutelou?
13. máj 2013 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt @mimcak ďakujem vám..toto je lepšie ako akákoľvek online poradňa...tomu vravím rýchlosť :slight_smile:
13. máj 2013 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dada2007 dakujeeeeeeem moc moc moc.. :slight_smile:))))
13. máj 2013 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zsuzsu Taky přemýšlím o malované roládě, ale bojím se, aby mi ta kresba nezůstala na papíře. Možná kdybych trochu olejem potřela i ten pečící papír, na který to pak načárám...? Nebo ti to šlo krásně i bez čehokoli? :grinning:
13. máj 2013 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ešte ked idete zdobiť mafinky tak ich zrežete,aby boli rovné,alebo ako nato?
13. máj 2013 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cim malujete roladu? Cokoladou?
13. máj 2013 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, skusam robit torticky, som len zaciatocnik, ale 1 vec mi robi starosti - tortu mam vzdy taku matnu, je tam akoby vidiet, ze je zaprasena od solamylu, ako to robite, ze ich mate take pekne? lebo ono to vyzera take usmudlane... a bez solamylu sa mi to strasne lepi na dosku, takze bez toho mi to nejde (pouzivam K2 alebo MMF)
13. máj 2013 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (19)
@pristela ved to som aj ja myslela,ze tam bude kopec ludi a asi tym padom aj kopec aut tak by bolo lepsie ist jednym tak si brnkneme alebo pisneme podla toho kedy pojdem zatim mi sef na piatok nedal volno mam prist este zajtra za nim tak ja by som tam na hlavnej pred nasim obchodom stepovala je tam parkovisko tam by si ma nalozila a bolo by no to by bolo super ty deva s najkrajsim menom :grinning:
13. máj 2013 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak uoecies podla receptu take co sa pecu do rovna napr. tu
http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/?page=6
potom potries nutelou a zdobis
foto dolu :wink:
13. máj 2013 o 19:06  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
@simasa Krásna dcérka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a celá mamka :wink: :wink: Všetko najlepšie prajem !!!
13. máj 2013 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@blcha ja som si tiez u neho objednala vtedy, co mi pristelka hodila tu ten link na neho,lebo som velmi chcela tu abecedu. tak vravel,ze musi objednat,ze ci pockam. tak ja,ze ano, aj som zaplatila a tiez furt nic.. :confused:
13. máj 2013 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravím Vás žienky - som narýchlo prečítala, bláznivý týždeň za mnou a uvidíme, čo život opäť prinesie :grinning: :grinning: :grinning:
Mám pocit, že deň mám len 12 hodín :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Moje tohto týždňové, jednu s Minnie Mouse som ani nefotila, taký kvietok to bol - pre maminu susedku na dnes: a ešte moja mama, že prečo som neurobila väčšiu, ... prečo som nedala meno a vek dievčatka -... vedeli, že v nedeľu nepečiem a tento víkend som ani doma poriadne nebola a ešte aj nespokojnosť :zipper_mouth: :zipper_mouth: a to som zobrala len za materiál bez roboty !!!! No mamičky sú už také :grinning: :grinning: :grinning:
13. máj 2013 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
babule idem si k vam po radu...da sa zohnat oblatka na tortu kde je obrazok Google alebo nejaky motiv plochy mobilu/pocitaca ?...dakujem
13. máj 2013 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ano pudingovy, a dik potiahnem to radsej maslom...:slight_smile:
13. máj 2013 o 19:35  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ludkas31 raději ano :wink:
13. máj 2013 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile: opat jedna otazocka do Vasich odbornych kruhov :slight_smile: ked pouzivate mrazene ovocie,nechate ho najskor rozmrazit alebo nie? Totiz ja ho davam este zamrazene a potom mi z pod potahu nejaky cas vyteka stava. Ide konkretne o lesnu zmes z lidla. Dakujem moc sa odpoved :slight_smile:
13. máj 2013 o 20:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas ja len tak polorozmrazene
13. máj 2013 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka_aa nádherná :slight_smile: a že prvá....
13. máj 2013 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas já zmražené a nikdy mi nic nevyteklo, tak nechápu :unamused: :wink: Možná dávám míň ovoce, většinou dám skoro celý ten sáček a kolik ty???
13. máj 2013 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt dakujem sa odpoved :slight_smile: zajtra ho necham teda chvilu pred plnenim vonku.
13. máj 2013 o 20:13  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamcas ja som nikdy nerozmrazovala,ale ti poradím,nedávaj to ovocie úplne ku kraju..........ja tam nechávam medzeru,aby to v prípade že sa zmáča korpus,tak nepresiaklo na poťah :wink:

baby ja neviem čo na tom pribináčiku všetci vidia,tento víkend som ho dala do troch torriet zo 4 :grinning: :grinning: ,len maliny a maliny....a dnes mi zas povedali,že lepšiu tortu nejedli,že aj tí čo nelubia,tak si pýtali duplu,no tak ma to teší.ale u nás doma ten krém proste nejde :slight_smile:
13. máj 2013 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
příprava na svatební - moje představa je kulatý, bez ozdob, jen uprostřed ti ježci, asi blíže k sobě, dole možná nějaký lem - nebo máte nějaký nápad, co by se k tomu hodila za výzdoba?
13. máj 2013 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
baby neviete mi prosim poradit..znama robi mliecny marcipan, dava tam pr. cukor, suš. mlieko, trochu vody, oleja a glukózy, vaľká na Solamyle, ale stale sa jej zda, ze hmota je dost tvrda, taka nepoddajna...ma pridat vodu, aby hmota bola vlacnejsia alebo ake tipy mate? ja s tym vobec nerobim,netusim, ako na to, dakujem :wink:
13. máj 2013 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ano vodu, namočit ruce a propracovávat a zase namočit ruce až to bude jako plastelína.
13. máj 2013 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
PROSIM,VIEM,ZE TO TU ASI NEPATRI,ALE NENI TU NEJAKA MAMINKA Z DOLNEHO KUBINA,CO BY MI SPRAVILA PRE SYNA TORTICKU NA 1.SV.PRIJMANIE ZA PRIJATELNU CENU?Dakujem
13. máj 2013 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna Jsou krásní, já bych možná zvolila jako doplnění výzdoby nějaké jablíčka a listy. :wink:
13. máj 2013 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok