Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
13. máj 2013

@lucula73 oni to tam maju tak zvlastne, vsetko potriedene...ja by som prijala, kebyze maju jednoducho kolonku cokotransfer a tam ich vsetky v ponuke...nie, ze musim rozklikavat jednofarebne, dvojfarebne, potom tam su dalsie podkategorie...kym najdem co chcem, pomoooc... 😝 😝 😝 😕 🙄

reruna
13. máj 2013

@jakelina no mě by to na ten svatební asi nepasovalo, já nevím....

mamcas
13. máj 2013

@lucula73 vidis,je pravda,ze zo zaciatku som to az tak ku kraju nedavala,tak skusim zase. Inak ja este predtym ako som objavila tuto stranku tak som robila plnku tvaroh-slahacka-smotana a bola tiez najoblubenejsia ako Vas pribinacik. Akurat,ze som Vas veru mohla najst skor,lebo som ju mala taku tekutejsiu a zajtra idem skusit s tym ole ze co to spravi. Verim ze to bude super ked to mate vyskusane. A tiez idem prvy krat skusit potriet maslom,to som tiez nerobila. Jaj ste super,ze poradite a este aj rychlo. Diky moc 🙂

jakelina
13. máj 2013

@reruna záleží jaký ho chtějí, jestli klasiku a nahoře jenom ty ježky nebo něco neobvyklého. Určitě ho budeš mít krásný, něco vymyslíš.

79zuzana
13. máj 2013

@mimcak ja som uz davala aj nutelu, aj slahany krem nad parou, aj ked som mala zvysnu kralovsku glazuru tak to 😉 Ked chcem mat vrch rovny tak ho jednoducho zrezem, ale v poslednej dobe sa mi daria take rovnake, davkujem si cesto naberackou na zmrzlinku takze su vsetky rovnake 😉

viera6
13. máj 2013

Pekny večer,idem k vam po radu robila som prví krat bábiku/princeznu/ môžem ju nehat,alebo mam prerobiť?

reruna
13. máj 2013

@viera6 možná bych jí trochu ubrala v pase
@jakelina no oni asi spíš tu klasiku...

jakelina
13. máj 2013

@reruna tak jenom nějakou krajku po obvodu, je to patrový???

viera6
13. máj 2013

@reruna už sa mi neda je to tam tuhe 😒

simasa
13. máj 2013

@sticker @anibas
Ďakujem, baby 😵

reruna
13. máj 2013

@jakelina jedopatrový, chtějí menší, nebude to hlavní, to by prý tchýně nepřežila hlavní svatební s ježkama 😀 takže jen malý kulatý, proto už tam nechci cpát nic jinýho, než ty ježky, krajku po obvodu asi dám

mamcas
13. máj 2013

@jakelina jej tvoju spravu som si predtym nevsimla. Ja davam do dvoch poschodi klasickej formy cca tristvrte. Jaj este ma napadlo ze zvyknem davat medzi plnku. Teda ze plnka ovocie plnka. To nemoze byt problem? A este som doteraz potahovala K2.

nika1985
13. máj 2013

ahojte babulky tento vikend niesu nahodou tie Ludanice aj sa budete stretat potom na kavicke?

dm1
13. máj 2013

@nika1985 ano su tento vikend a planovalo sa ze sa stretneme tak uvidime 🙂

aadulik2110
13. máj 2013

ahojte, v piatok som robila 2x poťahovku (1x to bolo z JOJO cukríkov) tentoraz som chcela hmotu bielu a nechcelo sa mi to prerezávať, tak som natrafila na biele Haribo cukríky Chamallows barbecue. Poťahovku som robila podľa receptu (keďže z JOJO cukríkov sa mi vydarila), ale stále bola tá hmota taká lepkavá aj keď som použila všetok práškový cukor. Nevedela som či niečo nepokazím, môžem k tomu pridať viac cukru ako je v recepte napísané a bude tá hmota OK? Dúfam, že som sa priveľmi nezamotala s opisom.

jakelina
13. máj 2013

@mamcas neměl by být problém, ono to ovoce z toho krému trochu vyčnívá, alespoň mě nahoře se trochu dotýká korpusu. Když to zaboříš do krému celé, tak ta voda nemá do čeho vsáknout a vytéká bokem.

jakelina
13. máj 2013

@aadulik2110 ona většinou jak se uleží, tak trochu ztuhne, já si dělám takovou měkší, aby se mi nedrobila. Uvidíš až budeš potahovat, jaká bude. Mně se tolik cukru do těch bonbonů zapracovat nepodařilo 😒

nellynka
13. máj 2013

Ahojte kocky, no nestiham Vas citat, tak len po veceroch dobehavam. Krasne tortuse ste pridali!!!!! Tu clovek naberie tolko inspiracie🙂

Mam na Vas este otazocku, neviete mi poradit? Ked robim krem tak si najprv uvarim puding zo zlateho klasu a mlieka, klasika, len problem je v tom, ze ked vychladne tak sa mi navrchu vytvori supka. No niekde som pocula, ze existuju na to finty, aby sa nevytvorila. Vraj potriet vrch citronom. Nemate s tym skusenost? Kvoli tomu radsej vzdy robim z Ole pudingov. Ale tak ma to zaujima a neda mi to.....

a este jedna vec, do cokohmoty je v recepte slahacka, ale aka? 33 percentna? alebo aka?

dakujem Vam za rady🙂

jakelina
13. máj 2013

@nellynka nahoru polož mikrotenový sáček a nech ležet na hladině toho pudinku. Pak až to vychladne, tak nejdřív pořádně pomixuju ten pudink, pak máslo s trochou cukru a pak až začnu přidávat ten pudink po lžicích. 😉

nellynka
13. máj 2013

a nemate kocky nejaky link na ten pribinacikovy krem? Ale taky postup pre ..... no pre mna, lebo skusala som to podla receptu a taaaaak som to domrvila. A dava sa k nemu klasika akekolvek ovocie? A potom klasika omastit maslom + cukrom a potiahnut?

jakelina
13. máj 2013

@nellynka 33% šlehačka

nellynka
13. máj 2013

@jakelina super, dakujem velmi pekne!!!!!

aadulik2110
13. máj 2013

@jakelina aha, tak ďakujem za tip, no uvidím, čo z toho bude. No ja som nakoniec spravila z JOJO cukríkov a bola ružová...

mamcas
13. máj 2013

@jakelina no fakt rozmyslam co som doteraz bez Vas zienok robila 🙂 pravdu Ty budes mat s tym ovocim 🙂 diky moc,zajtra spravim vsetko ponovom 🙂

mnamuela_aduskatt
14. máj 2013

Taaaak, privolávam leto, slnko, pohodu. Na stránke nájdete nový recept na muffiny. Tentokrát trochu nezvyčajné - PiňaColáda, takže kto miluje ananás a kokos, hor sa do čítania, písania, kopírovania. Nájdete na stranke v sekcii potreby na pečenie pri košíčkoch na muffiny. Brú chuť dievčence🙂

mizulienka
14. máj 2013

@jakelina dakujem velmi pekne za odpoved 😉

dm1
14. máj 2013

@nellynka ja zaslaham hned po uvareni zamiesam do pudingu trosku masla malu kocku a este s nim prejdem aj po vrchu s tym maslom a prikryjem strech foliou alebo sackom a supku nemavam vobec. Potom este riadne premixujem ako pisala jakelina ale to skor aby neboli hrudky nie kvoli supe ta tam nie je

mysiatkoo
14. máj 2013

babyyyyyyyyy...zjavne ste niektore zaxytili na FB, ale neda mi nepodelit sa o radost aj tu....sice sa to temy tyka len okrajovo ale ked @pristela je taka sikovnica nielen v tortax........aha ake krasne zastery nam vcera od nej dorazili 🙂 to sa bude pieeeeeeeeeeeeeect 😀 😀 😝

dada2007
14. máj 2013

@mysiatkoo parááááááda 😵 😵 😵 ste kočky!

maca77
14. máj 2013

baby, prosím, aby ste mali chvíľku čas, hoďte mi sem nejaké inšpiráie Pata a Mata ... niekto tu nedávno dával aj takú s "murovanou" číslicou ... tá bola tiež veľmi pekná ..... vopred díky 🙂

... aj nejaké WINX by sa mi hodili ...