Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinex
18. sep 2010

@dm1 ta torta je nadherna... boze a tie kvietky hore,to ja sa nikdy nenaucim...

smudlinka10
18. sep 2010

Ahojky,
potřebuji radu. Přítel bude mít 30 let a k narozeninám mu budu dělat dort prsa ale potřebovala bych typ na nějakej další originální. Zjistila jsem, že na oslavě nakonec bude celá rodina a jeden dort by pro všechny nestačil

martinex
18. sep 2010

@smudlinka10 tak sprav zenske torzo,to je vacsie a bude pre viac ludi

smudlinka10
18. sep 2010

@martinex vidíš, to mě nenapadlo 😀 děkuji za radu 😉

martinex
18. sep 2010

@smudlinka10 neni zac 😉

hejdita
18. sep 2010

@martinex dakujem a ked tam davas trest to ma zaujalo a to len pod potah davas ci tym aj plnis??? asi nie.... 😕

alionuska
18. sep 2010

@dm1 ta Kitty je ako od profesionalky cukrarky...nadherna! 😉
@vinka ty sa nezdas,ako si sa zdokonalila...krasna svadobna torticka🙂

alionuska
18. sep 2010

@hejdita super a aj valcek sa tusim osvedcil🙂 Krasna modra farba🙂 😉
@sofi07 tvoj plavec je uplne dokonaly...a aj ta voda,akoby si ju tam naliala...normalne sko skutocna🙂 😀
@anibas krasne slnecnice,dokonaly vysledok!Svadobna torticka na jednotku!!!!
@dm1 naaaaaaaaaadherna filakova torta!!!!kvetinky super🙂

lenka.pav
18. sep 2010

ahojte kocky, ja z vas odpadavam! ake veldiela to sem pridavate!!!! 😵 😵 😵
mam na vas jednu otazocku. akosi mi v hlave zacala vrtat cokohmota a chcela som su skusit. mate s nou nejake skusenosti? lebo dnes rano som vyskusala tu s cukrovym rozvarom, uz je aj v chladnicke, ale stale sa mi zda byt akasi riedka - potahovat sa s nou isto neda. poradte, co s tym, ak mate skusenost. dakujem.

alionuska
18. sep 2010

idem vam sem konecne hodit najnovsie vytvory... 🙂 🙂 lebo mam nejak malo casu stale... 😀 😀 😀

lenka.pav
18. sep 2010

ali, krasa ako vzdy 😵

lussy23
18. sep 2010

@alionuska - nechce,i by ste s aniekedy zapojiť do nejakej súťaže? Pečiete nádherne! Tá truhlica vyzerá ako skutočná. Škoda zjesť.

alionuska
18. sep 2010

@lussy23 ja som sa zapojila tri krat a tri krat som vyhrala..sice nie prve miesto,ale ja sa vypracujem!!! 😀 😀 😀

alionuska
18. sep 2010

a dakujem🙂)) 🙂 🙂 🙂

lussy23
18. sep 2010

@alionuska tal to je super. A zaslúžila ste si to!

vladka1
18. sep 2010

ahoj holky...po Ali sem vkládat fotku ☹ ....
můj první potahovaný dort. motorka je plastová....taky se vypracuju 🙂

vinka
18. sep 2010

@alionuska Ali krása a dakujem za pochvalu.Od teba ma to teší ešte viac 😀 😀 Bavia ma tie torty stále viac a viac 😀

alionuska
18. sep 2010

@vladka1 ty si trdlo...ved aj tvoja je krasna....ja sa tu nechvalim,ja vas chcem inspirovat🙂 😀 😀 😀
@lussy23 a ty mi preco vykas ,ked si tu vsetky tykame?? Ja som neni az taka stara... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@vinka ..no vinka to je prvy priznak tortovej zavislosti! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dakujem 😉

bzucinka2
18. sep 2010

@dm1 to ma mrzi, ja len ked stihnem popri malom tak nazriem a odpisem, skusim sa polepsit 😉 ako to nakoniec dopadlo?
@hejdita a tortu si potom potiahla maslovou vrstvou?
@sofi07 a tu vodu si ako urobila? 🙂

bzucinka2
18. sep 2010

baby, vsetky torticky su krasne, stale ste lepsie a lepsie, a Ali tu uz ani nechvalim, lebo na nu uz nemam slov 🙂

bianca
18. sep 2010

@alionuska zasa som skoro odpadla.Kazda jedna uzasna no ta Noemova archa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

nelika666
18. sep 2010

ahojteee...

dlhsie som nebola, nestiham... vela roboty v praci, ... nestihacka... nemam docitane, len z toho co som zachytila...

@dm1 sirka stuhy bola 4cm..

bordovu farbu som namiesala z ruzovej a hnedej..

a krem nastavovany kasou zvyknem robit dost casto, nam strasne chuti.. odporucam

a ano, torticky su nadherneeeee

nelika666
18. sep 2010

@alionuska krasne torticky, tu truhlicu - si malovala farbou povrch? ma krasny "stary" vzhlad 😉 a pekne leskly 😉

nelika666
18. sep 2010

moje posledne kvalita fotiek nic moc, fotene mobilom 😅

fopardi
18. sep 2010

tak pridavam aj ja moj vytvor ma sice vela chyb ale na tretiu moju tortu v živote a rovnako treti pokus mmf je to myslim vcelku ok 😀

fopardi
18. sep 2010

ale neviem čím to je ale mne sa to mmf nejako mrvi ako dalo sa mi to pekne vyvalkať ale keby som mala robiť nejaku ružu alebo čo tak by to asi nešlo
a ešte mi poradte ako pracujete s abecedou , ja som dala mmf medzi dve folie a bytlačila som poriadne potom som stiahla foliu z licnej strany a nechala som to vyschnuť do druheho dna ale potom sa mi to lamalo tak ako to robite vy?

a čo je zle ked sa mmf na torte topi nieže by mi to tieklo ale na jednom mieste sa mi trochu zdas že to mokva

vinka
18. sep 2010

@fopardi a napíšeš nám aj tie chyby?lebo ja som žiadne nenašla. 😕 Tortička je krásna.Príd na kafčo a dones ochutnať 😀 😀

vinka
18. sep 2010

@fopardi čo si mala pod poťahom?A na ktorej poličke v chladničke bola torta? 😕

hejdita
18. sep 2010

@bzucinka2 pod potahom som dala maslo vymiesane s dzemom kedze je to puncovy tak sa to snad k sebe hodi aby sa mi potah netopil lebo je hodne preliaty rozvarom....
@alionuska dakujem od teba je pochvala velmi cenna 😵 😵 😵 😵

ano ano valceky su dobre este mam skusat 6 kusov 😀

fopardi
18. sep 2010

tortu som mala aj mam v strede chladničky a pod poťahom mama ten falošny parížsky pytala som sa tu včera a vraj sa može dať

a chyby 😀 😀 😀 neodhadla sommnožstvo cukríkov a robila som zo šmolkov čiže som už nedavala farbu a dorabala som z inych cukrikov a na tu som dala farbu a potom som to cele zmiesila spolu tak bolo a je vidieť take flaky kde je ina modra a tie gulky dole su take nepodarene a nevedela som potiadne uhladiť ten bok a tak niekde vidno akokeby zriasene a niektore písmena su zlomene a len tak doložene 😀 😀 😀

a ešte som sa chcela opytať ako čistite mmf od cukru , lebo aj napriek tomu že som sa snažila to vyčistiť piekrom tak mi niekde ostaval cukor