Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zsuzsu
15. máj 2013

@bambula1307 prosim daj do druhej temy kde mame recepty recept na slovankocky. Minule muz to spominal tak by som chcela vyskusat. Dakujeeeeeeeeeeeeem 😵

viera6
15. máj 2013

Ahojte, aj ja si prosím krajku 😉

mysiatkoo
15. máj 2013

@lucka_o a keby si zrezala gulicky na polovicu a tak to tam prilepila?

aduskatt
15. máj 2013

@lucka_o a to ides vsetky gulky rucne vyrabat?

kaila1
15. máj 2013

Kočky idem piecť tortu pre muža na 30-te narodky, bude pre cca 15-16 ludí, zatial som rozhodnutá pre čokoládový korpus.Viete mi poradiť ako si napočítať suroviny tak, aby to vyšlo pre tolko ludí?Zatial som robila len pre dcéru na narodky menšie tortičky.Dakujem. 🙂

dm1
15. máj 2013

@lucka_o sparatkom isto nie bude to jak reseto rozpichane cele 😝 . Ja by som potiahla na tenko a potom lepila od spodnej rady a vzdy na to dalsie su v priehlbinkach takze podla mna to udrzi. Z K2 sa ti budu gulicky deformovat a ked ju urobis a polozis uz to nebude gulicka 😝. Bala by som sa toho ako dosiahnut aby boli vsetky gulky uplne rovnake :o. neviem napadla ma je taka forma na lad - gulky ze ci by to neslo v to robit ale tam by bol isto spoj vidiet ozaj neviem veru

mimcak
15. máj 2013

@lucka_o ufff tak na také niečo by som si netrufla,ako vyrábať každu gulku zvlášť a ešte aby boli aspoň približne rovnaké 😝 ,

mirinecka
15. máj 2013

baby je vhodná montana na leto? alebo poznáte poťahovku Massa Ticino vyzerá dobre tak sa rozhodujem, akú si zoženiem 😨

jakelina
15. máj 2013

@karmenta je krásná a ráda si ji vezmu. Napsala jsem ti IP. Díky moc.

halienka
15. máj 2013

@lucka_o no na také množstvo guličiek by možno nebolo odveci urobiť si silikónovú formičku, babky si tu už tuším nejaké vyrábali tak by vedeli poradiť ako, ale isto sa dajú nájsť aj návody na nete a ten silikón sa tiež dá zohnať v nejakom kreatívnom obchode. A urobila by som tú formičku ako je tá na bábatko, teda z 3/4 by to bola guľka a zbytok by bol zrezaný a ten by bol práve opretý a zalepený o tortu. A tiež by som lepila tak ako píše @dm1 Danka lepila odspodu aj guľku o guľku aj o tortu, nalepila jednu radu nechala riadne zatuhnúť a potom ďalšiu radu a tak. Guľky si povyrábať dosť dopredu aby vytvrdli na betón a až potom dávať na tortu. A asi by som aj tortu tenko potiahla, predsa len lepšie drží tvar keď poťahovka stuhne. No a podložka riadne tvrdá hrubá doska aby sa to nijako neohýbalo, lebo to by mohlo mať pri prenose za následok poopadávanie guličiek. Možno by nebolo odveci aspoń každú tretiu - štvrtú zapichnúť ale nie špáradlom ale drôtikom, len pre istotu. Asi tak nejak by som to skúsila urobiť ja 😀 😀

florentina
15. máj 2013

@mysiatkoo @dada2007 @dm1 @pristela @jakelina @eliska22 a píšu, s dovolením, i @vecernicci @aduskatt @anibas @janula.h , které, když jsme se o tom bavily v zimě, také projevily případný zájem o sraz. Samozřejmě tento příspěvek patří také VŠEM dalším SLADKÝM ŽENÁM z této diskuze, co mají zájem o SRAZ 2013.

Vše to vzniklo nějak tak, že jsem na loňském velmi milém, zářijovém, stretku mluvila na závěr s Žanetkou a tak trochu v žertu jsem říkala, že příští setkání můžeme udělat v Praze, ale že se obávám, že to by se nikomu jet tak daleko nechtělo. Žanetka mě ale překvapila, když řekla, že by klidně přijela a tuším se přidala i její žena🙂 @pipka . No a pak už se tu o tom tak teoreticky začalo mluvit. Tak samozřejmě moje pozvání do Prahy platí a můžeme ho zrealizovat, včetně nějaké exkurze Prahou.
Zároveň mě však napadlo, že jezdíme každoročně s partou na skvělou chatu /v zimě na hory/, kde je velká společenská místnost, dobře vybavená kuchyň a 5 tří až čtyřlůžkových pokojů, s možností přistýlek, všechny s vlastní sociálkou. Je to v lese, trochu na samotě, ale je to tam opravdu jak v pohádce, venku ohniště, parkoviště přímo u chaty a od jara do léta je tam většinou volno. Je to kousek od Trutnova, přesněji mezi vesničkami Černý důl a Jánské lázně. Aktuální volné termíny jsem zatím nezjišťovala, neb nevím kdy a kdo by jel, ale myslím, že by se nějaké volné místo našlo. Tím se dostávám k tomu termínu, myslím, že září by bylo zase ideální. Mohly by jsme z toho udělat každoroční tradici 😎. Jen já bych to směřovala na druhý či třetí víkend, aby ty co mají malé děti školou povinné měly čas na aklimatizaci. Program bych viděla dle toho, kdo se bude účastnit, ale rozhodně by bylo fain, kdyby ty šikovnější z nás, byly zase ochotné podělit se s námi o kousek svého umění a zručnosti. Vzhledem k vzdálenosti jsme se také bavily o tom, že by setkání bylo spíše na prodloužený víkend, jak moc prodloužený bych nechala na vašich názorech, ale za mě, když jsem řídila na Slovensko a druhý den zpět, bylo to opravdu dost náročné a raději bych mezi tím nějakou delší prodlevu. Samozřejmě pobyt s dětmi je možný, protože zase ne každý má možnost hlídání, tak jde hlavně o to, aby se nenudily, ale to by jsme řešily až v případě, kolik a jak starých dětí by jelo.
No takže, napsala jsem toho dost, konkrétního zatím nic 😅, ale tak na to já jsem expert 😀... chtěla jsem tím hlavně nastínit, jak to vzniklo a jaká je má vize. Ale jak už jsem psala v jiném příspěvku, vím, že je nás tu mnohem více ze Slovenska než z Čech a pokud by to tedy bylo pro většinu takto nepřijatelné, nebráním se ani setkání opět na Slovensku, ale v tom případě bych poprosila o organizaci někoho z místních.
Tak pište, co si myslíte, navrhujete atd...
P.S. Vím, že to bude náročné se domluvit, ale věřím a doufám, že nám další setkání opět vyjde. Minule to bylo moc prima.

mysiatkoo
15. máj 2013

@halienka @lucka_o a to by som sa este triasla, ci dokazem urobit taku presnu vysku hotovej torty, aby mi tam tie gulicky pasovali ked budu robene dopredu... Vyzera tak jednoduxo, ale bude s tym roboty ako na kostole...

florentina
15. máj 2013

@lucka_o mě se zdají ty kuličky dost velké, takže když budeš skládat na sebe a mezi sebou a k dortu potírat lepidlem či pippingelem, tak myslím to bude držet. Určitě bych nedávala na párátka. Pod to bych asi potáhla, aby ti někde krém nezačal vytejkat či tak, ale osobně si myslím, že to bude nejen hrozná spotřeba hmoty, ale i hrozná práce, aby to bylo stejné...já bych do toho asi taky nešla 😅

mysiatkoo
15. máj 2013

@florentina ja za seba nemam problem ani s CR, ani s predlzenym vikendom, a uz teraz viem, ze by som deti nexala na starost mm a sla sama,cize z BA a okolia by som vedela ponuknut aj nejake miesta v aute... Jedine, co je pre mna v septembri otazne je termin - hrozi nam totiz operacia so starsou dcerou kvoli nejakym ortopedickym veciam a bavili sme sa s dokym prave o septembri... Presne info vsak budem mat az po augustovej kontrole... Pokial to operacia naozaj bude, som odstavena na minimalne 2 mesiace - pobyt v nemocnici tyzden a 6t sadra - to by ani moj inak uzasny mm nezvladol sam... Za seba teda navrhujem termin vyrazne skorsi...

mysiatkoo
15. máj 2013

@halienka @lucka_o a to by som sa este triasla, ci dokazem urobit taku presnu vysku hotovej torty, aby mi tam tie gulicky pasovali ked budu robene dopredu... Vyzera tak jednoduxo, ale bude s tym roboty ako na kostole...

mysiatkoo
15. máj 2013

sorry za duplikat , pisem z mobilu a sa mi to tu dako zblblo...

lamps
15. máj 2013

@mia1111 s krajkou na 100% rátaj so mnou, aby si na mňa nezabudla

dm1
15. máj 2013

@mia1111 aj ja chcem krajocku ked budete mat kocky info tak dajte vediet o cenach a tak rozmyslim a dam vediet. lebo uz berieme teraz jednu s pristelkou na polovicu 😝

sisix
15. máj 2013

@florentina juj to i ja by sem se pridala. Pokud bude mozne, deti necham doma s mm. Take muzu vzit sebou nekoho od Prahy 🙂 Jen se mi nejmene hodi vikend 20-22.9

lucula73
15. máj 2013

@mia1111 moja,aj ja by som si prosila krajkúúúúúú....................alebo kto tu bude objednávať 🙂
ďakujem.

mia1111
15. máj 2013

babulky, dnes to dohodneme, ešte sa mi neozvali z Dubnice, tak čakám, podľa toho to objednáme a prípadne poriešime cez @bambula1307 😉

dm1
15. máj 2013

@mia1111 ja dnes najneskor zajtra idem do dubnice do obchodu tak sa mozem aj opytat pripadne potom

mia1111
15. máj 2013

@dm1 Super Dani, to by bolo fajn, zatiaľ stále žiadna správa od nich ☹

mia1111
15. máj 2013

@dm1 - tak práve mi odpísali, že určite budú objednávať, ale zatiaľ nevedia povedať termín, že sa mi potom ozvú, keď budú na sklade....

glee
15. máj 2013

Ahojte baby, nemate ulozene v PC na inspiraciu nejake pekne torty vhodne na oslavu 85. narodenin? Nejako nemam napad, co starej mame urobit ☹ torticka bude 2. poschodova - teda este otazka, budu 2 poschodia stacit pre 18 ludi? Spodny priemer 24 a horny 18cm.

chavierka
15. máj 2013

Kočky, chcem sa Vás spýtať, koľko dní dopredu môžem mať urobenú postavičky, figúrky na tortu, aby vydržali? Vydržia týždeň urobené, ak hj, ako ich skladovať, aby sa nedopukali, či netopili? Ďakujem za rady, som začiatočník - amater 🙂))

mamina1978
15. máj 2013

Moja vcerajsia narodeninova torticka k mojim 35 😝 ....... 😉 🙂 Je to moja prva kriva .......
Spodok mandlovy korpus , plnka raffaello creme ........
Vrch bledy korpus, plnka Pribinacik s jahodami ...........

blcha
15. máj 2013

@mamina1978 super sa ti podarila aj kvietka su paradne ruicky krasne 😉 ja som tiez krivu skusala ked som sebe robila na 30 ale mne sa moc nepodarila dala som taku blbu plnku mala som to riedke takze sa mi to ze zrezavalo a zabudla som si ju vystuzit takze sa mi aj troska prepadla ale aspon uz viem ako na to keby nieco 😉 ale ty ju mas krasnu 😉 😉

blcha
15. máj 2013

jeee a konecne mi prisla tato abeceda http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12095822 tak sa tesiiim hurrra asi idem hned neaku tortu upiec nech ju vyskusam lebo teraz mam na dva tyzdne volno v peceni 🙂 😀 😀

mysiatkoo
15. máj 2013

@chavierka mozes aj tyzden, nexaj vysxnut pri izbovej teplote a daj ix potom do krabicky, aby sa ti na ne neprasilo