Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
15. máj 2013

@bambula1307 sak ja teda dakujem za info🙂 to, ze mne to nesedi dokopy este neznamena, ze to nemoze byt dobre🙂)

aduskatt
15. máj 2013

@mia1111 povedal mi tolko, ze kedze on je z vychodu, tak mne do Trnavy nepreda ani makke f☹( ale vysomrila som kontakt tu na zapade, tak som pisala inym a cakam na odpoved

mia1111
15. máj 2013

@aduskatt fúha, to sú divné praktiky, ale čo už 😕 . Som myslela, že vždy je pre obchodníka výhodné, keď má väčší odbyt, ale on funguje asi inak. Nevadí, tak uvidíme, čo ten západniar 😉

mamina1978
15. máj 2013

@jaja555 Dakujeeeem 😵 😵 😵 😵

denisak77
15. máj 2013

@dm1 pripájam sa k téme krajka.Aj ja som si kúpila tú hrubšiu krajku a poviem vám škoda peňazí,najradšej by som ju hodila do koša,niečo strašné.Nešlo to von ani za svet,musela som to ihlou vyťahovať,hrozná katastrofa,toť moja skúsenosť.

mamcas
15. máj 2013

@jakelina No len na take speci veci nemam cas :( asi to vidim na nejaku zahradku. Je to len taka mala zahrada, kde mame taku drevennu mini chatku a v casti sadime a cast je na hranie pre decka, cize travicka a tak. Jaj a ja mam kvetinky smaozrejme 🙂 Asi pokukam ci ste tu nejake zahradky nepodavali a inspirujem sa :P a diky moc za tipy 🙂

aduskatt
15. máj 2013

@mia1111 no ja som ostala V NEMOM UZASe, vraj odkial som, reku Trnava, tak vam nepredam, lebo ste mimo region........no haluz, tak som sa obratila na Niru a cakam.snad ma neodpalkuju

jakelina
15. máj 2013

@aduskatt no to je teda přístup, však snad chtějí prodat, tak by to měli prodat i do tramtárie, když jim to zaplatí ne?? To nepochopím 😝 😝

bambula1307
15. máj 2013

@aduskatt ..sak ved jasne...ty si sef 😉 😉 😉 😀 😀 😀
v cukrarni sme robili sloniu slzu...aj bananovy trojhran a sla do toho marmelada 😉 a smakovalo to 😉

aduskatt
15. máj 2013

@bambula1307 mozno to bude aj tym, ze ja osobne dzem nemusim 🙂 mozno som tym poznacena🙂
@jakelina ved to, asi som z ineho sveta🙂 no ved hadam poriesim nieco cez Nitru...

bambula1307
15. máj 2013

@aduskatt ani aj nemusim lekvariky a dzemiky..jednine v zakuskoch ich zjem 😉
No,ale ze nepredaju krajku..jaj to somar, keby vedel kolko zaujemkyn tu je... 😝

@denisak77 a ktoru krajku mas, ked s nou niesi spokojna?

mirinecka
15. máj 2013

@sisix ďakujem asi ho objednam

aduskatt
15. máj 2013

@bambula1307 jeho problem, nepreda, dohodnem sa s inymi, ked nepochodim v Nitre, nastvem sa a pojdem rovno cez taliansko, aj ked este netusim ako🙂))))

luciahromadkova
15. máj 2013

@denisak77 a ktora sa to neoplati kupit? lebo aj ja by som nejaky 1 ks kupila, ale nejaku osvedcenu s ktorou sa dobre robi.... 😉

mia1111
15. máj 2013

babulky, tak ako, počkáme ešte? @lamps, @mysiatkoo, @dm1 aj ostatnééé

bambula1307
15. máj 2013

@aduskatt jo ty si zena cinu, to sa mi paci.

Ja som prave mm posla ten link na olja stranku a on mi na to, ze kde ja budem take torty piect..ze to nevyuzijem....tak teda sak ja som mu dala tip na darcek . Ostatne ho nemusi zaujimat...ne?........a on takto..potvornik...asi musim sama naserit..vrr 😠 😠

sisix
15. máj 2013

@mirinecka syn je na cokoliv z citronu a byl nadseny a me taky chutnal. Jeste jsme meli pomeranc a taky dobry.

pristela
15. máj 2013

@jakelina joo, to taka klasika vzdy ked pridem z "výjazdu" som chorá ako kobylka , to vies ľad, bublinky a iné samé príjemne veci 😀 😀 😀 som chodila po blave bosá v daždi- boleli ma strasne nohy vo vysokých-inak som normálna 😀 som tak bola pred tromi rokmi a ted tak si to vzdy uzivam akoby naposledy 😀 😀 😀 ohromne sa tak dá odburať všetok stres, problemy atd atd 😀 😀 😀 😀

@mamina1978 pcha pockaj ludia uvidia a hned budu chciet 😀 😀 😀 a ty ako spravny blázon/ako aj ja/ tu objednavku príjmeš 😀 😀 😀 😀 ja som ted robila s konom a whisky flasu ale vsak v tom zhone som ich zabudla cvaknut 🙄 ale aj tak dobre bo ak by zas niekto objednal koňa 🙄 🙄

@ajka82 ja sa tiež vela od vas tu naucila , teda všetko som sa naucila len tu 😀 😀 😀

@mamcas pcha , vsak aj mne by sa pacila keby ju dostanem 😵 😵 😵 a ružovaa? ooo, to je akurat pre man 😀 😀 nic si z toho nerob ja mam tiez vo vela veciach chaos 😝 celofan nieje potravinarska folia je to to priesvitne co byva na bombonierach alebo volakedy sa do toho balili aj kvety- kupis aj normalne v tescu, kaufl. , papiernictve 😵 citam @jakelina Majka uz poradila 😵
@bambula1307 povedz mužovy, že mu budes piect ženske torzá v gaťulkach len na pol zadku alebo prsíčka zahalene len malinko tou čipkou 😝 😀 😀 😀 😀

bambula1307
15. máj 2013

@pristela sa z teba pototo heh..skusim co on na to.. 😀 😀 😀 😀

tak si sa vyburila v BA..super aj to treba aj ja by som rada 😀 😉

jakelina
15. máj 2013

@pristela tak to máš štěstí, že nemrzlo 😀 😀 😀

aduskatt
15. máj 2013

@sisix len ci mi to bude nieco platne🙂 ta zena cinu🙂 ale kedze mam aj ja chut na krajecku, tak budem robit vsetko mozne aj nemozne🙂

pristela
15. máj 2013

@bambula1307 mužovi som isto myslela no som nadopovana liekmi 😕 😕 😕

lucka_o
15. máj 2013

@mariann2
@mysiatkoo
@florentina
@halienka
@mimcak
@dm1
@aduskatt
@mysiatkoo dakujem Vam, za rady dalsia dilema je , ze ju chcu len 3 posch a do 100 e...tak neviem co s tym....rozmery nechaju na mna, nemusi byt velka...ale asi by som robila gulicky dopredu a rezala na väcsiu polovicu, aby to alo ten spravny efekt....no neviem ci do toho ist....bude tam dost vela hmoty...

pristela
15. máj 2013

@jakelina 😀 😀 😀 no na druhy den som sla uz obuta bolest nebolest to uz prsalo viac 😀 😀 😀 ale stale menej ako v Benátkach 😀 😀 😀

jakelina
15. máj 2013

@lucka_o já bych asi takovou dortu nechtěla dělat, bude na tom vidět každý milimetr rozdílu v rozestupu jak na výšku, tak v těch řadách. Asi bych jim to vysvětlila, že to není jenom tak, odhadnout výšku pater a udělat ty kuličky tak, aby se nezdeformovaly.

jakelina
15. máj 2013

@pristela ty to špatné počasí přitahuješ nebo co 😀

lucka_o
15. máj 2013

@jakelina no ja som sa nad tym este poriadne nezamyslala....xixi ale asi by ma to dost stvalo, keby nebola presne taka...

lussy23
15. máj 2013

@pristela
@katarina51
krásne tortičky

lussy23
15. máj 2013

@timuss jej krásne

lussy23
15. máj 2013

@mia1111 @mamcas @mamina1978 @79zuzana @evicaka krásne dielka baby