Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirinecka
16. máj 2013

@pristela na ktorej sa prosím ťa zvlnia tie lupene, mám trojsadu podložiek od wiltonu dve tenké a jednu širokú ružovú a neviem to ani na jednej ☹ stensit to ide super 😀

rapunzel1
16. máj 2013

@jakelina áno potreba vodou s cukrom, takú hustú kašičku, som si urobila, ale potom to drží v pohode, keď tá poťahovka ztuhne, ja použvam MMF a to je potom ako kameň, horšie bolo, keď som robila tú svadobnú do incheby, tam bol jeden diel poťahovaný ako veľká miska, ale potom otočený a to mi stále padalo, som to musela nechať deň vytuhnúť a potom skladať.

lucka_o
16. máj 2013

@lokalistin a pralinky su lahsie?

mysiatkoo
16. máj 2013

tak definitivne stanovena diagnoza tortovy maniak - ked som tu vcera citala, ze @rapunzel1 nemoze ist a nestihla na jej dotaz odpovedat, napadlo mi ozvat sa priamo tete ci sa neuvolnilo dake miesto v ludaniciax... a uvolniloooooooooooo 😀 ja sa tesim ako male decko 😀 😀 😀 teda mam nasledne na to otazku, ci sa treba niecim specialnym vybavit okrem dobrej nalady? a inak - mam volne miesta v aute, budem vyrazat v SO rano z Dunajskej cez Nitru, ak by ste este niekto xceli ist bez auta.....

karmenta
16. máj 2013

Dělám na sobotu tank, hledám na netu inspiraci a toto na mě koukne. Jsem asi moc zhýčkaná vašimi dokonalými díly, protože toto mi přijde sakra málo propracované (kór když to prodává cukrárna). http://www.marcipany.cz/marcipanovy-dort-tank

mnamuela_aduskatt
16. máj 2013

Sladke zienky, na stranke je novy videopostup, modelovanie zajacika🙂 celkom fajn to tam vidno

aduskatt
16. máj 2013

@mysiatkoo s tou diagnozou to bolo dobreeeeeeeeee🙂

mysiatkoo
16. máj 2013

@aduskatt to sa uz inak neda nazvat 😵

mnamuela_aduskatt
16. máj 2013

@mysiatkoo poznam🙂 tiez som uz zaradena v diagnoze🙂

pristela
16. máj 2013

@mysiatkoo jeeeeeeeeeej tešííím , baby ja si vas zas nebudem pamataaat ☹ ☹ ☹ ale vecer pojdes sadnut aj ty , ne ? spis tam ci pojdes domov ?

a kto odtialto vlatne este ide?

zz134
16. máj 2013

@karmenta ja som robila pred 2t tank a moj velky uuudiv sa aj celkom vydaril...a to som iny smatlos a teda myslim ze bol lepsi ako tento co ponuka cukraren 🙂

dadulka271
16. máj 2013

Ahojte ked vas tak pozorujem ake krasne torty pečiete tak pridam ich aj ja par no som začiatočnička chcem začat piect na zakazky ale nemam zatial komu len sa aj trochu bojim ze ak bude niekto chciet 3D tortu či ju zvladnem tak tu je par mojich 😕 😒 skušam aj postavičky.Tak mi poradte ako mam začat mam si dat inzerat že pečiem či.

zz134
16. máj 2013

tak dievcata tu je moja predpriprava na vikendovu na PSP pre synovca
nerehocte sa🙂))) vyzera ako lyziar
este pls poradte ako robite ten pidi ruzencek co ma postavicka okolo ruk ...

mysiatkoo
16. máj 2013

@pristela jasne ze ostavam a "krcma" to isti 😉 kto by odolal, ked dostane od mm priepustku na oba dni 😀 😀 😀 😀 akurat neviem, ci zhanat ubytko v penzione alebo sa oplati ostat v tej telocvicni kvoli vacsej zabave....

dada2007
16. máj 2013

@pristela JA 😀

dada2007
16. máj 2013

@mysiatkoo supéééééééér!!!

dada2007
16. máj 2013

STRETKO LUDANICE...........baby, čakáme sa všetky pred budovou cca tých 8:15-8:25(proste pred začiatkom, ten je 8:30) a navalíme sa tam spolu........ @pristela odkazuje, spoznávacie znamenie ,,ruža z poťahovky vo vlasoch" 😀 😀 😀 😀

a kto ide? dm1, lokalistin, pristela, mysiatko......ešte niekto?

luciahromadkova
16. máj 2013

@denisak77 dakujem za radu 🙂

luciahromadkova
16. máj 2013

@aduskatt nie nechodil je z Trencina a cirkevne gymnazium mohli si vybrat latina alebo taliancina 😉

aduskatt
16. máj 2013

@luciahromadkova ahaaa🙂 ale sak vies, preco ma to napadlo🙂

luciahromadkova
16. máj 2013

@aduskatt viem 😉

denisak77
16. máj 2013

@dadulka271 sú krásne ,kľudne ber objednávky

karmenta
16. máj 2013

Chci rozmíchat wilton barvu v malém množství alkoholu, jak jsem si všude přečetla, ale mám doma jen rum, fernet a vaječnák :d To asi nepůjde, co? Jak jinak s tím pracovat? Díky za rady.

dm1
16. máj 2013

@dada2007 este aj @simasa ide ale ta ide s kamoskami ale hovorila ze sa pridaju k nam potom niekde na posed 😵

dm1
16. máj 2013

kocky nemate postup na postavicyk z mickeho klubika? teda okrem mickeho a minie tie uz som robila ale toho psa, kacera, daisy a este jedneho psa 😝. mali byt na torte plastove a nemaliiiiiiiiiii unas tak musim to zajtra vymodelovat 😝

pristela
16. máj 2013

@karmenta možes vodou, ja alkohol doma nikdy nemam , vzdy riedim a malujem len s vodou , ale bacha gelovka ti nevyschne ani alkoholom ani vodou

@dada2007 aj ty ides? fakt ??? to som nevedelaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 moje nervy to zas bude 😀 😀

inak holky co nejdu a chcu stretko nas kde najdu ?, pocuj Daduš @dada2007 ty mas titul , zmajstruj miesto na sedenie aj s jedlom asi aj pizzerka staci nejaka .. ja mam len polovicu výšky ja zvládnem len šoférovanie na miesto určenia 😀 😀 😀 neviem kolko nas bude ale aby sme sa zmestili za stooool 😀

karmenta
16. máj 2013

@pristela jak to myslíš že nevyschne?

pristela
16. máj 2013

@karmenta no 😀 😀 ked sa toho namalovaneho dotknes zaspiníš si od toho packy 😀 vyschne len prachova farba alebo ta praskova z drogeriek