Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadulka271
16. máj 2013

@dm1 ja som s Pruskeho 🙂

1katuska73
16. máj 2013

@dada2007 ešte ja, sa teším.

vlasta80
16. máj 2013

Mam otazku dievcata, ak niekto robil pivovy pohar, davali ste nieco do stredu na vystuzenie?kedze torta ide do vysky....ci? 😎

florentina
16. máj 2013

@jakelina @aduskatt holky, děkuji moc!

nika1985
16. máj 2013

Jaj taky super den vsetko sa mi kazi mohla som ten korpus nechat na zajtra aj tak ho musim piect nanovo vsetko mi ostalo prilepene o formu taky je ozobany az hruza ☹ 😠 to preto ze sa tu objavila svokra rano si maknem

iwulka23
16. máj 2013

Ahojte dievčata 🙂
nemáte prosím inspiro..- modro-hnedá (biela) pre chlapa?? dakujemeem 🙂

pristela
16. máj 2013

@mysiatkoo @dm1 holky , kúpim vám na nedelné raňajky údenáčov 😝 😝 😝 😀 😀

pristela
16. máj 2013

@iwulka23 inspiraci z netu a tie posledne su moje

iwulka23
16. máj 2013

@pristela dakuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuujem 🙂 pomooohla si ...♥

artepf
16. máj 2013

@florentina já dávám teď většinou do jednoho patra mražené maliny + červený rybíz a do druhého mražené jahody + černý rybíz, všechno kromě malin mám z naší zahrady a jahody máme mega velké. Ale normálka je tam zapíchnu do krému úplně zmrazené, přidám rybíz, na to korpus, opatrně pomačkám a porovnám, aby byl vrch dortu rovný a obmažu případné mezery kolem dokola krémem dorovna. Potom po zachlazení, nejlíp přes noc, pomažu máslem s cukrem a korpusem a jak se tam ty jahody rozmrazí, tak jdou krásně krájet i veliké a vypadá to dobře v řezu 😉 .

artepf
16. máj 2013

a holky, prosím o pomoc, nemáte některá postup na 3D dort formule? Zkoušela jsem zákaznici přemluvit na dort a na to formuli, i větší, z marcipánu, ale její tchyně prý moc chce dort jako formuli a já s 3D dortama zatím moc zkušeností nemám 😖 . Předem moc díky 🙂

florentina
16. máj 2013

@artepf zajímavé, děkuji, tak někdy pro nás také takto vyzkouším, ale teď už mám pokrájeno.

Jinak holky ráno v 8 si přijdou pro dort, dnes se asi nevyspím a stejně se bojím, že to nedopadne. Jsem vyndala korpus z trouby a jeho povrch byl nějaký jiný, jak kdyby v něm byly nějaké krystalky....tak jsem seřízla, což normálně dělám a uvnitř se zdá korpus naprosto ok, ale ten vrh fakt nechápu, jak kdyby v tom byly nějaké krystalky, křupalo to mezi zuby, na povrchu to bylo i vidět, ale normálně se to v puse rozpouštělo...no nevím, vyhodila jsem to, ale pořád dumám, co to mohlo být. Korpus jsem dělala standardně, jsem si jistá, že mi do něj nic nespadlo či tak, fakt jsem z toho zmatená a doufám, že uvnitř nebude žádné překvápko. No tak doufám, že se takto nebude dařit všechno..... 😖

denisak77
17. máj 2013

@dadulka271 ja so začínala po rodine ,po kamarátoch,veľa tôrt som darovala a ďeťom do školy som piekla na narodeniny a ono sa to rýchlo roznesie,keď sú torty pekné a dobré tak to ide samo.A daj si nejaké fotky na FB a uvidíš ,že o chvíľu budeš mať toho plné zuby.Najlepšia reklama je škola ,škôlka ,musíš trošku investovať ,čiže piecť zadarmo,aspoň u mňa to zabralo.

lucula73
17. máj 2013

pekný dník...
moja doposiaľ najvačšia torta...,6,5kg,som šla spať o pol 2 a teraz mi tu hlava v robote padá 😝 🙂
podľa vzoru jednej,čo som už robila...... 😉

florentina
17. máj 2013

Dobré ráno holky, tenhle dort mě stál kus života. Zatím úplně nejhůř se mi dělal a doufám, že to byla výjimka, neb jinak bych to musela zabalit. Nic se nedařilo. Nestíhala jsem, začala jsem teprve večer péct korpus. Ten se nevyvedl, jak jsem psala výše. Pak jsem dělala pribiňák a neměli v krámě tvaroh ve vaničce, tak jsem koupila v alobalu a ten se vůbec nedal vymixovat tak pěkně do hladka, pořád tam něco bylo. Jahody mražené, jak jsem se ptala včera, co s nima. No tak jsem je tam dala, to bylo ok, ale chuťově mi teda přijdou o ničem. A navíc to téma, nesnáším tyhle sportovní znaky, mám to křivý až běda /nemyslím dort, ale udělat to rámování rovné je pro mě nadlidský výkon/. No a navíc mi bylo v noci blbě, takže o to hůře se mi dělalo. Dodělala jsem to a za minutu si tu pro to byli. No jsem ráda, že už je to z domu, tak teď budu trnout, zda se jim to bude líbit a chutnat. To budou nervy....

dm1
17. máj 2013

@lucula73 ja som isla spat o pol 4 tak nam pada hlava dvom 😝

florentina
17. máj 2013

@dm1 @lucula73 děvčátka, já pro jistotu nešla spát vůbec...fakt to dnes byl horor...jsme všechny na hlavu, co 😀 😅 😝

evicaka
17. máj 2013

dievčatá, aj ja prispievam svojimi tortičkami a ide sa na ďalšie... teším sa na tie Vaše a vééééééééľmi krásne ďakujem za páčitká.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dm1
17. máj 2013

@florentina a si v praci ci doma? ja v praci sa mi nechceee a to este pridem domov a musim ju dokoncit nie je potiahnuta a postavicky dorobit 😝

florentina
17. máj 2013

@dm1 oboje 😅 teď vezu dcerku k rodičům, pak mám nějaké pochůzky a pak musím účtovat a večer pro dceru zpět a pak hurá do posteleeeeeeeeeee! Juj, ale jestli já to vydržím... tak se drž, vím jak se cítíš 😖

lucineska1
17. máj 2013

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu 🙂 dělám dort potažený marcipánem, akorát mi došel krém. Mohu pod marcipán dát nutelu? 🙂 Díky za radu

mamina1978
17. máj 2013

Dievcata, ja mam taku smolu, vcera som chytila usko hrnca s ryzou bez rukavice, neviem kde som lietala myslienkami 🙄 😅 a opalila si 3 prsty Ale nastastie mam len dva male neprasknute pluzgieriky 😅 Sice je to na lavej ruke, no prave teraz, ked robim torticku ☹

mamina1978
17. máj 2013

@lucineska1 Ja nedavam plnku pod potah ........najlepsie je, ak das pod potah len maslo s cukrom 😉 🙂 Ja nutelu nedavam, lebo sa bojim, ze si potah zaspinim 😀

lucula73
17. máj 2013

@dm1 tak a mňa čakajú ak prídem domov ešte dve a to mám iba upečné korpusy,nič viac..a malého budem mať na krku,lebo mm neni doma,pomoooc....vždy si poviem,že max, dve a teraz som sa zas dala nahovoriť.... 😝

lucula73
17. máj 2013

@evicaka prosím ťa,to máš akú modrú na tých tortuškách?sú krásne 🙂

mamina1978
17. máj 2013

A este sa vam idem pochvalit, ze vdaka vasim cennym radam sa mi zacinaju lepsie tvarovat kvietky.
Davam dve foto, na prvej ranunkulus spred tyzdna a na druhej foto dnesny 😉 🙂 🙂 🙂
Dakujeeeeem vam babule ste zlatuckeeeee 😵 😀 😀

datelb
17. máj 2013

Ahoj holky, chodím sem čerpat informace a řekla jsem si, že až budu něco vědět pro vás, že se zaregistruji. Taky jste mě nakazily krajkou, dívala jsem se, kde je v českých shopech.Úžasné ceny jsou zde http://www.svetpeceni.cz/kategorie/cukrareni/fo..., ale pozor, jsou bez daně. Posílají na Slovensko viz:
Dopravné
K ceně zboží je připočtena cena za dopravné dle následujícího přehledu:
Zásilky zasílané po ČR
Zásilka na dobírku – Balík do ruky 86,-Kč
Zásilka na dobírku – Balík na poštu 83.-Kč
Zásilku je možné vyzvednou na výdejním místě Zábrdovická 16
Zásilky zasílané do SR
Zásilka zasílané na dobírku (bez dobírky) 395,-Kč.
Nejmenší hodnota zásilky na Slovensko je však 5000,-Kč,
v opačném případě bude zákazník hradit reálné dopravné.
Pro dopravu na Slovensko využíváme českou spediční službu PPL, která ve spolupráci se slovenskou spedicí XPRESS balík do 48 hodin doručí.
A ještě něco, na TM je návod natyto krajky z Montany (levný prášek na mléčný marcipán) http://tortyodmamy.sme.sk/krajka-magic-decor-z-...
Jinak všem děkuji za inspiraci a rady zde uvedené. Budu se snažit přispívat a dám také nějaké dorty.

dm1
17. máj 2013

@datelb z montany? to som este nepocula zeby to slo musim to kuk tu sa mi neda ist na TD 😝. a to je potom ako normalne pruzne? no som zvedava

karmenta
17. máj 2013

Můj první pokus o barvení gelovkama a zároven první pokus o tank 🙂

lamps
17. máj 2013

narýchlo pridávam moju práve dokončenú tortušu, mala som presne všetko určené aj stuhu si doniesli akú chcú a tu je výsledok