Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
18. máj 2013

@macamac aha, mas silikonku, tak baby tu tusim pisali, ze aj im to ide tazko- najma ta od cinana, mne idu najlepsie tie funky pismena z funky abecedy, tak lista http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop..., mam aj klasicku ide tazsie, tiez sa trapim http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop..., ale najlepsie je asi mat tu groovy, to ma vyhadzovac http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop...

katkak23
18. máj 2013

@luciahromadkova lucka nevytvrdlo trojka sa mi aj nova zlomila pod vlastnou vahou neviem co robim zle chcem sa opytat aj cisielka napichujes na spajdle? lebo sa mi to ulomilo dvakrat na tom mieste kde bola spajdla....

katkak23
18. máj 2013

@levandulka3 prosím ta kolko ti tvrdla ta 30tka mne dve spadlo a zlomili sa vcera a dnes 😠 mas ich aj spajdlami podoprete vssak?
@pristela porad aj ty mas take krasne tie cisielka na tortach a dokonca ani podporu ti nevidno 😀 ty si proste naj 😀

luciahromadkova
18. máj 2013

@katkak23 ja davam sparatko alebo hrubsi drotik 18-20, nemas ventilator ? skus usulat este raz tensie a sups pred mozno rychlejsie vytvrdne, toto chce cas a nechat vytvrdnut

mia1111
18. máj 2013

Ahojte babulky, tak pridávam moju včerajšiu krstinovú tortičku 😉

lamps
18. máj 2013

babuľky šablónu na takúto topánočku náhodou nemáte?

79zuzana
18. máj 2013

@lamps ja som robila podla toho

adrika202
18. máj 2013

Ženyyy 🙂 kde zoženiem take pierka ? idem robit playboy tortušu a tam bysom to dala,no neviem to nikde najst

ajka82
18. máj 2013

@adrika202 skus popozerat nejake obchody z doplnkami a dekoraciami, alebo karnevalove masky niekde kde predavaju... kamoska ma napr. http://k-idea.sk/sk/17-boa-labutienky-dekoračné... ale neviem ci sa ti bude hodit farba a ci nenisu aj niekde inde zaradene u nej

ajka82
18. máj 2013

baby ja mam akeho dobreho chlapa 😵 mi vybera druhu chladnicku a ja stale, ze kam ju chce dat, ze na balkon nemoze ked sme dolu a on ze, on obetuje kusok miesta v jeho pracovni v rohu 😵 ...asi budem musiet prehodnotit moje sedenie pri pocitaci po veceroch, ked chcem mat chvilku pokoj a klud 😝

emilkaaa
18. máj 2013

@denisak77 Ahoj musim pochváliť torty su prekrásne . no zároveň by som chcela poprosiť o radu pozerála som ,že na tej poslednej na prvé sv. prijímanie su ružičky krásne vytieňované môžem poprosiť akou je to farbou a kde sa ti ju podarilo pozhaňať. ďakujem vopred za radu 🙂

adrika202
18. máj 2013

@ajka82 dakujem,no nie je tam ružová..ale pokukam niekde,snad niečo najdem 🙂

jachin
18. máj 2013

Dámy, sem chodím každý den, torty pečiem dlhšie, ale k poťahovaným som sa odvážila až teraz, tu je môj druhý pokus:

denisak77
18. máj 2013

@dadulka271 ďakujem,krížik a ježiška na tom väčšom kríži som otlačila do silikónu,požičala som si od susedky ,lebo ja doma také nemám ,a tak som si vlastne vyrobila formičku a okolo je taká kvetinová bordúra silikónka ,myslím ,že som ju kupovala vo formičkách a stála tušim 35 alebo 30 € ,neviem presne.

denisak77
18. máj 2013

@emilkaaa Ahoj,ružičky som tieňovala tak,že som miešala 2 farby MAROON a HOT PINK.Nasypala som si jednu a do ňej som zamiešala druhú a vznikla takáto farba.Ale kde presne som kupovala si nepamätám ,ja chodím na stránku Torty od mamy ,určite poznáš a tam je veľa obchodíkov a keď kupujem poťahovku tak stále niečo doobjednám a striedam to,tak že fakt neviem.Ale veľký výber majú Pečenie s Kamkou.

denisak77
18. máj 2013

@zz134 veď práve to neviem ,či to nebude také isté,ale tá ružová čo si dala na stránku taká väčšia sada sa mi zdá lepšia,však je to pár €,tak vyskúšam.

teodorie
18. máj 2013

Nevím, jestli to tu některá z vás nepsala, ale v Bille mají mascarpone v akci za 29,90 Kč. 🙂

katie555
18. máj 2013

@lucka_o neviem ci je to este aktualne ale ty si riesila tu 'gulickovu' tortu..dnes som len tak hladala veci na pintreste a natrafila som na toto - princip je ten isty akurat ze tu su vacsie tie gulky....a vsade su sparatka...
http://www.thepartydress.net/2011/09/diy-tutori...

macamac
18. máj 2013

@luciahromadkova ďakujem, ja mám tú plastovú vytláčaciu- vyhadzovaciu,ale šlo to aj tak na draka 😒
som si včera kúpila za 8,90 eur 😕 tak kukám,že draho 😝
inak už mám po oslave,nejak som to zvládla 😅 😉
potom hodím foto torty 😉

viera6
18. máj 2013

Ahojte, nádherne diela ste porobili 😉

pridávam aj ja moje bojovne 😔

katarina51
18. máj 2013

@mariann2 tem Tom a Jerry je perfektný

pipka
18. máj 2013

@adrika202 ja som pierka kupovala v Da Vinci obchode s maliarskymi potrebami a dekorackami 😉

pipka
18. máj 2013

cafte babulky, som po sto rokoch kooonecne doma..ale teda vas docitat...to mi snad robite naschval 😝 😅 😀 😀 😀

ajka82
18. máj 2013

babule, nebudete niektora zajtra v TN na vystave? popripade, nechcela by ist niektora z BA, ze by som ju vzala so sebou na vylet? @pipka ? mm povedal, ze mozem kludne este zajtra ist, ze postrazi deti, len samej sa mi moc nechce

katie555
18. máj 2013

Ahojte, chcela by som sa spytat - na farbenie potahovky z marshmallowow alebo klasickej potahovky pouzivam gelovky sugarflair...Cestujem domov - a mamka chce tiez nieco robit a nechce sa mi vsetko tahat so sebou. .Akurat pozeram ze natortu.sk maju wiltonky gelove za dobru cenu...Nikdy som s nimi nerobila nakolko zacala so sugarflair a tie mi vyhovuju.
Ake su tieto gelovky - hlavne ma zaujima farbenie mashmalowovej hmoty (na jemne farby - nie syte)

pipka
18. máj 2013

@ajka82 zlatik veeelmi rada, ale mame este deti u nasich, a zajtra musime ist pre ne a mame oslavu, bo s nasimi som vlastne zatial neoslavovala narodky, tak zajtra dame do nosa..aj do bruska 😎 ked uz tortu som si zatial nepiekla..aspon nech sa poriadne nazeriem 😅 😀 😀

jakelina
18. máj 2013

@katie555 jde s nimi barvit v pohodě i MMF, jenom nedosáhneš syté barvy, pokud chceš sytou, tak přidej k bonbonům bílou čokoládu.

ajka82
18. máj 2013

@pipka tak si pekne oslavte 😉 a bruska nech sa tesia 😀

pipka
18. máj 2013

@ajka82 dakujeeemeee 😎 😀

mamcas
18. máj 2013

Ahojte 🙂 Mam prosbicku ci sa vo Vasich archivoch nenachadza torta triedna kniha, nieco ako zahradka a nieco ohladne pocasia. Budem vdacna za kazdu tapetku,mooooc 🙂 kujeeem