Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca77
19. máj 2013

@vecernicci zopár z netu

lucka_o
19. máj 2013

babyyyyyyyy neviete ci sa daju zohnat figurky na tortu ale v krojoch?????? dakujem!

kvietocek7
19. máj 2013

@zuul chcem sa ta spytat ako si spracovala tu fotku do torticky tej 4rocnej princeznej. 🙂 veeelice pekne 🙂

lokalistin
19. máj 2013

@nika1985 @dm1 @pristela @misiatkoo @rapunzel
@dada2007 aj ja som rada,ze som vas spoznala,skoda,ze som musela tak zavcaau vypadnut,ale od stredy som poriadne nespala,tak som bola grogy. inac dneska tam uz nebolo nic len ja som sa tam totalne strapnila,ale doslo mi to az ,ked mi to baby polopate povedali... ale neva...bolo super
a inac @dada2007 ja te zeru
baby to len flasu s vodou a zuvacky si berte,ked pojdete na stretko s @pristela a @dada2007 bo k slovu sa nedostanete a vyschlo by vam za cely den v ustach 😉

ollako
19. máj 2013

ahojte dlho som neprispela,ale citam vas casto, kedze aj ja obcas nieco vytvorim..krasne torticky vsetky robite, pozeram s otvorenymi ustami krasa, nejake torticky som vam tu uz ukazala, ale pridam, co som sem este nedala....kritizujte a na teba @mia1111 otazocka, ta stuzka co si pridala tu torticku ku krstu, kde taku zozeniem na nete? a ako sa lepi? dakujem a este otazka, so smartflexom sa mi robi najlepsie, ale je strasne drahy....poradte nejaku alternativu aspon na potiahnutie dakujem, aj ked ten smartflex akoze je neskutocny ta torta vyyzera uplne inak 🙂 ...tu su nejake moje hello kitty nepodarok, /fotene mobilom/, s MMF hmoty otras sa mi to tahalo ,potom vitaj samko tiez MMF, to som mala zase tuhe....ostatne su tusim vsetko smartflex...

mia1111
19. máj 2013

@vlada111 - ďakujem, moja 😵

mia1111
19. máj 2013

@ollako - stužku mám z Dedry, ale kúpiš v akejkoľvek galantérii širšie, užšie, podľa výberu. Alebo aj v kvetinárstve 😉 Nelepila som ju nijako, len som ju ovinula okolo torty a prichytila oba konce spolu 1 špendlíkom, tak, aby bola napnutá.

luciahromadkova
19. máj 2013

Ahoj dievcata, kto bol v TN na vystave? Ako bolo? Co sa vam pacilo? Mali nieco v akcii?
Moc je mi luto, ze som nemohla ist, ale moj manzel mal s kolegami dohodnute v piatok a sobotu program, /teda mi len oznamil, ze v tomto termine nieco ma 😠 ) a ist so synom do TN vlakom a pozerat nieco, to sa neda...
Inak manzel je z TN a odpoved na postrazenie cca 2 hod. kym si pozriem neprisla, tak nic...
Budem sa tesim aspon, ked sem nieco hodite kto ma cas, alebo bude, ci si ho najde. Dakujem vopred a peknu nedelu.

daducha
19. máj 2013

Ahojte, moje najnovsie a uteka sa cvicit,uz to telo potrebujeeeee 😉 .

halienka
19. máj 2013

Ahojte babky, tak aj ja konečne pridávam moje dve tohtotýždňovky, autíčková bola neskutočná makačka, dole na 3x pečený korpus Red Velvet s vanilkovým krémom hore tiež 2x pečená piškóta s čokoládovým krémom, konečná váha 7 kg, prvá fotka je preto tak skvelá, lebo som ju robila pre synčekov jednej profi fotografky, tak mi ju aj odfotila, aby ste mi verili že som ju robila ja tak prikladám aj svoje biedne foto fotené v noci o 2,00 na kuch linke ešte bez autíčiek nedofinišovaná , lepšie som nestíhala odfotiť 😀 😀 Druhá je na krstiny, užila som si ju lebo prvýkrát som robila krstinovú 😵 😵 3,1 kg kakaový korpus, čokol.mascarpone+ maliny 🙂 kvietočky, bábatká môžeeem 😵

zklimekova
19. máj 2013

kočky máte uložené postupy na macka puf a ostatné zvieratká od neho?

luciahromadkova
19. máj 2013

@mamcas fotopostup na zatvorenu knihu najdes tu
http://tortyodmamy.sme.sk/node/82014

maya30
19. máj 2013

@halienka wow teda ta autickova je paradna 😲 a foto je uzasne, to by som hned dala niekam do sutaze, vsak to skoda nevyuzit 😉

maya30
19. máj 2013

@denisak77 ano, tento tyzden 14 a minuly 11...vsak ty mavas tiez tolko vela, ved ked zratas kolko poschodovych si robila minule, tak to tolko roboty ako s tymito mojimi 😉

halienka
19. máj 2013

@maya30 maji to bolo podľa predlohy, nie moja fantázia, takže asi súťaž nehrozí 😀 😀 ale mákla som si a zas som si kadečo nové poskúšala 🙂 A ty si isto zas nespala vôbec, toľko tortičiek, už som sa ti chystala písať, že neuveriteľnééé 😀 počuj, priznaj že ti aspoň niekto riady umýva 😀 😀 😀

vecernicci
19. máj 2013

@maca77 díky 😉

levandulka3
19. máj 2013

Tak môj sen sa splnil, Zila forma je doma a úspešne vyskúšaná výsledok luxusná jahodová torta s tekutou náplňou, po rozkrojení sa vám po tanieriku rozleje tekutá náplň z čerstvých jahôd tzv. lávový efekt 😵 😵 😵 😵 😵

maya30
19. máj 2013

@halienka no ked ti poviem ze ani mycku nemam a vsetko umyvam rucne... 😝 skor by som potrebovala nosica co by mi torty nanasal z chladniciek hore-dole, lebo chrbat dostal zabrat 🙂
Ja si neviem pomoct, na tu autickovu sa neviem vynadivat 😵

mnamuela_aduskatt
19. máj 2013

Sladke zienky, na stranke novy videopostup - tentokrat figurka, kto ma zaujem, mrk - Smolko

halienka
19. máj 2013

@maya30 no žena ty máš asi 10 rúk 😀 mňa asi najviac morduje rozvaľkávanie hmoty na poťah a tiež zapracovávanie farieb, ruky ma z toho bolia... A robíš aj viacero korpusov naraz?

denisak77
19. máj 2013

@maya30 to je pravda,len netrba toľko ozdobovať

jakelina
19. máj 2013

@lokalistin a co se stalo, že byl nějaký trapas??? 😲 😲 😲

dada2007
19. máj 2013

@lokalistin že ma žereš.....odpadnem........a teda! ty jedna!!!!! že voda a žuvačky..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no a čo si prosím ťa povedala, že si sa strápnila???? 😕 😕 čo sa ti podarilo?

maya30
19. máj 2013

@halienka vacsinou peciem po jednom lebo sa mi viac nevojde do rury, iba ked mam okruhlu poschodovu tak sa mi daju dat obidva kruhy, ale zas ak ma byt kazdy korpus iny tak musim dopredu rozmyslat co s cim upiect...to s tymi rukami poznam, ja si na vsetko zarabam mmf, takze ranne trpnutie je bezne, ale po tomto maratone sa pridali aj krce v nohach, kto to nerobi nepochopi, asi kazda sme v tomto smere trochu svihnuta 😀 normalne ze zavislost na tortach 😀

jakelina
19. máj 2013

@maya30 myslím, že jsme adeptky na přečasný důchod a operaci karpálního tunelu a páteře 😀 😀 😀

ajka82
19. máj 2013

joooj baby nakoniec som sa previezla do TN a prisla domov s dalsou krajkou 😅 starsia babula bola so mnou tak som nemohla vsetko poriadne poobzerat ale nevadi 😉 potom sme isli este k nasim na kavicku

maya30
19. máj 2013

@jakelina 😀 😀 😀 jaj si ma rozosmiala teraz 😀 ale asi si o to naozaj koledujeme

dada2007
19. máj 2013

@maya30 @jakelina presne práve riešim tie tunele, teda trpnutie ruk.....cez obe tehu som to mala a pak máličko.....ale teraz? za posledný rok.......katastrofa....v noci sa budím na bolesť a trpnutie rúk, neviem na jeden krát písať dlhú správu na PC či Mobile...neviem dlho telefonovať(držať v ruke telefon) atd.....aaaach jo....................ale tu je tá závislosť.....že sa bojím, že bude operácia a dr zakáže tortovanie 😅 😝 takže tak 😉

vecernicci
19. máj 2013

@maya30 právě jsi popsala můj zdravotní stav o náročném dortovém víkendu 😀 😀 😀

reruna
19. máj 2013

@jakelina dělala jsem pro nás tu tvoji roládu a dala jsem tam místo polohrubé mouky hladkou, jsem se blbě podívala na recept, ale naštěstí se celkem nic nestalo, jen byla možná tužší a méně nadýchaná, ale i tak se snědla.