• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. januára 2017 
@mimcak @elamaslakova @martuli
@jenie123 @dm1 @florentina
@akzuzs
@tinamk @aduskatt
@artepf @katkak23 @evicaka
@dada2007
@pristela
krásne tortičky baby
@artepf - nádherné tváričky
20. máj 2013 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hezký den všem,
mohla bych vás zkušené poprosit o radu a recept?
Mám na sobotu péct 3 mini dortíky na oslavu a pak jeden velký. Chci si udělat potahovou hmotu. Dřív jsem kupovala, ale to mi moc nejede. Dobrá je prý ze sušeného mléka. Mohla bych poprosit nemáte někdo recept ? A nebo na nějakou jinou potahovou hmotu, ale jednoduchou a dobrou. A teď hlavní věc, jak docílím toho, aby ta potahová hmota byla bílá? Chtěla bych pak udělal babičce k 80. narozeninám bílý a nějak nazdobený. Ale teda nevím jak docílit té bílé barvy.

A budu dělat krém ze šlehačky a mascarpone a můžu to dát i pod tu potahovku? Slyšela jsem někde, už nevím kde, že se ta potahovka rozteče, že je lepší to pod ní potřít marmeládou.

Děkuji moc......
20. máj 2013 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ježíííš holky, to jsou nádhérné dorty. Úplně mi padá čelist. Všechna čest Vám všem......
20. máj 2013 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simonceli aj pod marmeladou sa roztecie, hlavne takou kupovanou, pod potah je najistejsie maslo vyslahane s praskovym cukrom a drobečky alebo lyžica nutely:slight_smile:
20. máj 2013 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evicaka prosím tě, můžu se zeptat, ty kytičky na dortu máš na obyčejných drátcích nebo na čem je máš připevněné? Dort je nádherný

A když jsem u tech rad, ještě se zeptám. Barvivo do potahovky zapracovávám hned jak ji vyrábím, že?
20. máj 2013 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt nutelu mám a těmi drobečky myslíš jako odřezky z korpusu nebo? Já dělám jen doma pro dcerku, takže jsem takový extra hoby tvořič dortů :grinning:
20. máj 2013 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simonceli presne, ked vyklopis korpus tak na forme obvykle ostane nalepena vrstvicka tak tu zoskrabkam do toho masla:slight_smile:
20. máj 2013 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt perfektní děkuju moc za radu
20. máj 2013 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@simonceli za malicko:slight_smile:
20. máj 2013 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky tu su fotošky z nočného tvorenia u mna , prva je moja ,v strede Evkina / @mysiatko / a toto urobila hmota Danke @dm1 keď po pár razoch odmietla pokračovať , dokončiť ju a zgulala si to zas do gulky a šla od znova , robene su z mmf :wink:
20. máj 2013 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@pristela krásné jsou všechny tři, ta zamračená je náhodou boží :wink:
20. máj 2013 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luciahromadkova vau tak u nas stoji 0,89centa...
20. máj 2013 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina díky, jj ta je krásná ;
20. máj 2013 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela to si kedy stihla fotit??? :D spala si ty vlastne vobec? :D
20. máj 2013 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf nádhera! úplne všetky! :dizzy_face:
20. máj 2013 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simonceli jasné, kvetinky mám na drôtikoch zviazané a zapichnuté do torty a farba sa zapracuje do poťahovky podľa potreby , rozvaľká sa a klasicky poťahuje. Dúfam že sa ti vydarí :slight_smile:
20. máj 2013 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciahromadkova ty si poklaaad :wink: ale kedy ides? bo ja mam zajtra doobeda s hankou logopediu :unamused: ale o deviatej, najneskor pol desiatej som doma :wink: prezvon pripadne :wink:
20. máj 2013 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zz134 no nie sú to presne také, ale ide to v pohode aj s týmito
20. máj 2013 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cukraročky prosím vás hodi sa parížsky krem z bielej čokolády a mascarpone do kakaového korpusu alebo spraviť radšej krem z tmavej čokolady :confounded: :slight_smile:
20. máj 2013 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@viera6
http://www.iprimissimo.sk/obchod/action/productdetail/oc/6/product/medovy-kremes.xhtml
http://www.iprimissimo.sk/obchod/action/productdetail/oc/3/product/veternik-karamelovy.xhtml

ale striktne sa toho nemusis drzat, pekne si porataj maeteial a tak aby sa ti to oplatilo.
Len sleduj vahu..tuto su kremese 100g a veternik 120g. Ja som robila obycajny kremes za 70 cent a veternik za 80 cent...ale mozes ist avj vyssie, bo materail podrazel..odkedy som to ja robila.. nesla by som nad 1e.
20. máj 2013 o 19:07  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka Janka teba som dnes videla okolo 11 v tescku. Si maleho supla do vozika a sup na nakup. Som bola daleko a vravim si este sa malo pozname aby som na teba kricala :grinning: :wink: ..ale uz som ta potom nestretla medzi regalmi :wink:
20. máj 2013 o 19:08  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@viera6 isto hodi :wink:
20. máj 2013 o 19:10  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bambula1307 dakujem :slight_smile: budem musiet sa tak nejak tej vahy držat :stuck_out_tongue_closed_eyes: idem tento víkend robit pre mamu veterníky na stretnutie tak si ich skúsim urobit a považit tak ako budem robit tých 50.. :wink:
20. máj 2013 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 jej to vyzera dokonca jednoducho :slight_smile: inak ano,tu myslim. Skusim pozriet ten postup len ako to mam hladat? Ako to pomenovat? Dakujem moc za odpoved :slight_smile:
20. máj 2013 o 19:13  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no jasne , ze mne sa paci tá zamračena najviac :grinning: :grinning:

@mysiatkoo prosim ťa , som dospávala vcera od 19hodky az dnes do 10 :grinning: :grinning: :grinning: uz musim zapnut a makat :grinning:
20. máj 2013 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina no je bozska len ja som ju nerobilaaa. ja som to vzdala stale som robila buldoga a gulala to naspat do gulky tak to urobila pristelka za mna :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. máj 2013 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 jo tak, no však udělat pěknou kuličku je taky umění :grinning: :grinning: :grinning:
20. máj 2013 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina nooo tak v tom som macher to mi ide :grinning:
20. máj 2013 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja som akosi nestihla dospat ledva som dosoferovala k nasim pre chlapov a vecer som sa zase prebrala a sla spat az o polnoci a rano do prace :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. máj 2013 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pipka janka chodime rano o po 8,00 ale okolo 10,00 hod. uz ideme domov, takzepostupne si zvykame a zatial sme tam spolu, takze ciernu vkladam do tasky a zavolam, ked pojdeme spat :wink:
20. máj 2013 o 20:25  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok