Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
20. sep 2010

Vevnitř banán nazčerná, protože se k němu nedostane vzduch..🙂 A aromata kupuju v komunistické drogerii a mají fakt velký výběr..😉 Od ococe přes čokoládu, kávu přes vaniku až k punči a rumu..🙂

hejdita
20. sep 2010

@zdenallicka chodis na centrum???? 😀 aj ja 😝 😀 😀 pokial teda chodis na centrum 😅 😅 😀 😀 😀

tak co ma niekto skusenosti s potahovkou s gumenych medvidkov treba haribo???? 😕

zdenallicka
20. sep 2010

Hejdi, kupuju je ve Strážnici..🙂

beruska2x
20. sep 2010

@zdenallicka a v jaky drogerce? to jsem u nas nikde nevidela? 😲 diky 😵

holky mam prvni zakazku za prachy, sice az na listopad ale uz asi z toho nebudu spat ted 😀

bzucinka2
20. sep 2010

ahojte, tak aj ja uz mam zakazky na objednavku a nejak sa mi to nakopilo, tak som zvedava ako budem stihat popri malom 🙂 tak mi drzte palce a havinko je krasnucky 🙂

zdenallicka
20. sep 2010

@beruska2x Beruš, v klasické drogerii, kde mají všechno... žádné Dm, Teta drogerie ani nic podobného... Úplně obyčejná drogoška, která je v každém menším městečku...🙂 U nás to mají v oddělení barvy a laky, koutek s potravinářskými věcmi jako jsou barvy, tresti, citrónová kyselina na váhu a tááák...

beruska2x
20. sep 2010

@zdenallicka hm tak to u nas asi nemame ☹

ilijanka
20. sep 2010

Ahojte, potrebujem poradiť, môžem šľahať parížsky krém po cca 8 hodinách v chladničke? Nie je to málo? Vďaka za radu, pečiete krásne tortičky, veľa sa od Vás učím 🙂

reruna
20. sep 2010

@beruska2x aroma mají skoro v každý dorgerce, to se chce dobře podívat🙂 zkus třeba tetu drogerii, já tam kupuju i práškový barvy va výběr aromat je fakt veliký a je to za pakatel...

reruna
20. sep 2010

@zdenallicka tak u nás v tetě drogerii to třeba zrovna mají 😉

beruska2x
20. sep 2010

@reruna no a unas maji prave jen takovy obyc.. co jsem psala..

zdenallicka
20. sep 2010

@reruna Oni je u nás možná taky mají,a el já do ní nechodím...🙂 Vidíš, měla bych se tam vypravit..🙂

babatko37
20. sep 2010

Ahojte, poraďte mi, prosím, koľko balení cukríkov marshmallow tie bielo ružové (myslím, že výrobca je JoJo) potrebujem na potiehnutie torty z okrúzhlej formy - autíčko, budem používať iba tie biele časti. Táto torta: http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/auticko-z-...
Ďakujem.

beruska2x
20. sep 2010

@babatko37 na potazeni dortu + menso ozdoby ti staci z 1 baleni 175g - JOJO maji polovinu 90g ne? a z toho pouzijes pulku.. takze ze 4 baleni bys mela mit cca 175g bilych 😉
a to ti bude stacit booohate..

babatko37
20. sep 2010

@beruska2x Dakujem beruska. Zajtra to budem robit, dufam, ze sa vydari. Zatial som robila iba s cukrarenskym marcipanom.

ilijanka
20. sep 2010

Poraďte prosím, môžem šľahať parížsky krém, keď bol v chladničke iba 8 hodín? Stačí to? Ďakujem.

pipiii
20. sep 2010

holky diky moc 🙂 ja jsem si zkusila zesvetlit tu modrou a behem chvili byla silene mekka a lepila se.. tak je v klednici. Dort delam az za 14dni. je to v poradku? :-O

zdenallicka
20. sep 2010

@pipiii Zkus ji promísit se škrobem - přestane se lepit...

pipiii
20. sep 2010

teda vy jste uzasny, fakt moc diky 🙂 snad tu nektera z vas bude az ten dort budu delat 😀 a budu mit nejakou krizi 😀

lussy23
20. sep 2010

@nikanika28 - nedherný havko

pipiii
20. sep 2010

a nevite jeste nekdo jak hmotu udelat tuzsi??? mam to v lednici asi hodinu a je to porad silene mekke :-O to jsem blazen :-O a to jsem to hnetla jen asi 2 minuty ani ne :-O

zdenallicka
20. sep 2010

Pipii, ono to ztuhne... 😉 Neboj...

weiya
20. sep 2010

@alionuska dakujeme za toricku, bola velmi pekna a chutna 🙂 kazdemu sa pacila 😵 😵 A Natalka mala hlavne obrovsku radost z oberania kvetinky a ociek 🙂 😀 Dakujeme este raz...

bertica.h
20. sep 2010

aromy maju v Tete,a je ich tam dosť na výber 😉

alionuska
21. sep 2010

@weiya boze,aka je naaaaadherna!A este aj ladi s tortickou!!§Strasne sa tesim,ze som vam mohla urobit radost!!!DAKUJEM !!!!!!!!!!!!

bzucinka2
21. sep 2010

no pojdem kuknut do tety u nas, tam by som to veru nehladala 🙂

daniz
21. sep 2010

áááááhoj, Sofi07- parádny voda ako skutočná, 🙂
Vinka - tak tomu sa hovorí prvá svadobná-prekrásna 🙂
bianca - sú úplne super-podarili sa Ti 🙂
antibas - tie slnečnice nemajú chybu 🙂
DM1 tá 30 -tka je nádhená - ja mám slabosť pre bielo-fialovú 🙂
zdeni - úplne super 🙂
rybca- také vymyslené sú najkrajšie ale máš tam prekrásny vlčí mak, a margarétky 🙂
A na záver to najlepšie Ali - tá je majster nad majstrov. Čo k tomu dodať, stále drží eso v ruke...

Nemám moc času sem teraz chodiť mordujem sa s tou Mulan - no hôza- včera sa mi rozpadol cvrček. No potvora jedna krpatá. Kočky aká je tá ruská stránka na modelovanie? Prosííím.

daniz
21. sep 2010

Nikanika, prepáč v rýchlosti som prehliadla tvojho nádherného psíka .
Ilijanka, ja som nechala tiež kratšie v chlade a stále sa mi to zrážalo. Ak máš čok. masu strašne tuhú - je OK, ak nie
nechaj to vychladiť buď v chladničke, alebo to na chvíľu strel do mraziaka. Zle sa s tým robilo. Viac som krém naprávala
a to neviem, či sa nezrazila v torte-hádam nie... 😅 😅

vinka
21. sep 2010

baby ako zafarbím banánovú šupku?Tak tie flaky po vrchu.Idem na víkend sestre robiť pipíka v šupke banánovej 😉 na torte.