Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kohutovci
21. máj 2013

@sticker K2 vychadza cenovo skoro rovnako ako cukrikova ci mliecna potahovka.. a vraj sa s nou dobre pracuje..
volakedy sa zdobili torty tusim, ze s kremom z cisteho masla a cukru.. ble.. nemala som to rada.. ja by som to riesila asi cokoladovou polevou, alebo by som ju potrela s kremom a posypala kokosom, ci drvenymi orechami.. alebo oblozila ovocim, alebo tortovou oblatkou.. alebo.. cokolvek okrem maslovych pusiniek 😀 😀

dm1
21. máj 2013

@moon1979 ja mam taky diel este tam na zavit a to sa tam vlastne ta spicka nasrobuje a na tom to drzi nemas to tam?

moon1979
21. máj 2013

@dm1 nie nemam

lokalistin
21. máj 2013

@mysiatkoo ale ved si urob tortu po svojom pofot a potom im tam tresni hento a ty si ale vsade prezentuj torticky bez hentoho

sticker
21. máj 2013

@kohutovci Ja som kedysi dávno robila s K2 a to bolo v lete a teda riadne som nadávala 😀 Ale tak v lete sa celkovo zle robí a keďže to bol môj úplne prvý pokus a takéto fórum som nečítala, beriem to 😀 Možno ju skúsim znovu.... Už čo to viem, tak by to možno aj šlo 🙂

dm1
21. máj 2013

@moon1979 a to mas kovove spicky? lebo skoro vsetko tam ma ten srobovaci uzaver len tusim an coko co mam tak je len spicka samotna

jakelina
21. máj 2013

@karmenta někdo tu dával odkaz, že to jde z MOntany, udělalal se kašička a ta se dala do té formy.

dm1
21. máj 2013

@lucka_o jaaj tak myslis skor ze drzia tvar. No ono na videach robia vacsinou z gumpasty a takych hmot co tuhnu daleko rychlejsie ale aj zo smartu sa dal len si lupienky tvarujes napr. na laliu polozis na valcek na valkanie, lupene kvetov do lyziciek a tak ale zachvilku to stuhne a drzi tvar len treba tomu trosku pomoct ono kazda hmota potrebuje trosku casu kym vytvrdne

karmenta
21. máj 2013

@jakelina absolutně netuším co je to montana 🙂

moon1979
21. máj 2013

@dm1 kovové špičky ... žiadny šrobovací systém tam nie je ... aj manžel sa čudoval

l3nk4
21. máj 2013

Kocky, kolko zhruba vas vysla torta pre drobcov?? Chcela by som klasicku okruhlu a na vrchu nejaka rozpravkova postavicka,nic extra. Nech mam prehlad, lebo zatial som nic take u nikoho neobjednavala🙂.

dm1
21. máj 2013

@moon1979 no z vrecka urcite nestrihat to je potom vrecko na take nastavce kde sa srobuje. Co mam ja k tej spicke bez zavitu tak tam je ten otvor mensi a spicka ide klasika dovnutra a prilne na sacok tak ze nic neprechadza mimo ale veru ten zavit sa mi viac pozdava aj sa to lahko vymiena tak treba dam hrubsiu spicku a podobne takto je to naprd bez zavitu

kohutovci
21. máj 2013

@mysiatkoo predpoklad, ze torta je 2posch.. potiahla by som ju na bielo.. ozdoba hore.. na spodne poschodie by som na stojaka dookola pozapichovala mini oplatocky a spodok by som dozdobila zlatym ruzencom..
😝 😅

moon1979
21. máj 2013

@dm1 a kde si kúpila ten závitový? lebo všade majú tie debilné umelohmotné maličké, čo ked máš trošku hustejší krém tak sa to zlomí, alebo potom tieto sáčky bez závitu

maca77
21. máj 2013

@lamps u nás podobne ... decká zvracajú na striedačku, najmenší od stredy nič nejedol, dnes keĎ zjedol tanier polievky som skákala od radosti .... Tamarka má od dnes predplaveckú prípravu a včera keď som prišla pre ňu do škôlky tak sa rozplakala a zrazu z nej všetko von .... ach tak mi tu vyplákava že chce ísť plávať .... na víkend ma 3torty čakajú ....
.... a s tými gýčovými tortami úplne súhlasím .... neviem to jednoducho pochopiť ... mne sa vždy zdá že menej je niekedy viac, ale tak mnohí si to nemyslia 😝

dm1
21. máj 2013

@moon1979 ja mam toto ale je pravda ze to nepouzivam casto ale su z tych pevnejsich nie ako take jednorazovky z kiku 😝 http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/cukrarska...

moon1979
21. máj 2013

@dm1 dakujem 🙂 presne takéto som myslela 🙂

mysiatkoo
21. máj 2013

@kohutovci @lamps @pipka @pristela @mia1111 @lokalistin ax to bude hruza... ale vdaka za prispevky.... keby to aspon nebolo dobabrane este aj tym dalsim zlatym kalichom, tak by sa to mozno dalo prezentovat bez tejto opachy.... no nic, v sobotu sa tu budem hanbit ako pes 😀 😀 😀 ale uz mi teraz nic ine neostava ako to brat s humorom a poucenim do buducna - neslubovat upiect tortu predtym, nez poznam predstavu o vysledku... ( a @lamps ak si spominas, tak ta 20ta uz mala byt dokonala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 )

pipka
21. máj 2013

@mysiatkoo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale tak aj 21. je pekne cislo 😀 😉

adrika202
21. máj 2013

narodeninová 🙂 čokokorpus,čokokrém 🙂 práve dokončená a ešte ma čakaju dalsie dve naplnit,nooo ale mudrota som si nevybrala maslo,tak si musim počkat kym zmäkne 🙂

lamps
21. máj 2013

@maca77 no pekne, máš to tiež veselé ☹
@mysiatkoo no nezávidím ti 😝 😝 😝 robiť tortu, ktorá ti nie je vôbec po chuti 😝, ale zas na druhej strane torta má hlavne dobre chutiť a páčiť sa tomu, kto ju dostane. Keď sa ti toto podarí určite bude dokonalá aj keď možno inak ako si mala v pláne

mysiatkoo
21. máj 2013

@lamps ax dakujem ... tak tentokrat stavim na tu xut.... uz som si tu nieco nakreslila, tak to snad rozxodim do piatku a robit to uz budem s elanom 😉 ...a skore uzdravenie!

lamps
21. máj 2013

@mysiatkoo ďakujem, neboj dobre to dopadne aj keď priznávam, nezávidím ti

silvie101
21. máj 2013

Ahojte, hľadám cukrárku v Senci, alebo blízke okolie, ktorá by mohla na 1.júna urobiť detskú tortu (s prírodnými farbivami). Ak tu niekto taký je, alebo máte na niekoho kontakt, prosím napíšte mi do IP pre bližšie informácie.
ďakujem. Silvia

ajka82
21. máj 2013

@karmenta podlozka ti staci nejaky obaleny kartonik potravinarskou foliou, aleo ja niekedy pouzivam z plastoveho vedierka z hmoty a vystrihnem podla potreby... ide len o to, ze ked si vystuzis spodok torty slamkami/spajdlami a nemas pod dalsim poschodim podlozku, tak sa ti stale moze torta prepadnut, pretoze ono tie spajdle prejdu az do vrchneho poschodia, ked je tam podlozka, nemaju ho ako prepichnut a bude drzat svoju vysku...ked je to bez podlozky, tak by sa ti len nemali korpusy do stran posuvat...dufam, ze som to zrozumitelne napisala 😉

woman04
21. máj 2013

@evvina tak zubová torta ma pobavila...moja profesia od 1988 😀

levandulka3
22. máj 2013

@artepf perfektné 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , tá murárska super nápad a krásny Thomas podľa akého postupu robíš?

simonceli
22. máj 2013

Holky,cim prosim obarvujete na cerno? Dekuji

levandulka3
22. máj 2013

@mia1111 presne také zadanie robím na tento víkend ale rukavice tam majú byť obidve 😝 som zvedavá koľko za nu dostanem ked to je taká lacná jednoduchá torta 😢 😝 😝 😝 😝 😝

levandulka3
22. máj 2013

@pristela ja som si urobila v utorok dala na kartonik a do euroobalu a do chladničky a použila som ju až v piatok na tortu a bola úplne ako ked som ju vytiahla z formy 😉