Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
22. máj 2013

@florentina zlatik...stretka boli, su a budu...nepojdes na toto, pojdes na dalsich sto, s tym sa ty vobec netrap 😉 nikto nemoze byt na vsetkych a vsade 😉 pre teba je teraz dolezita praca a rodina, tak ries to, drzim palce, nech najdes dobru skolku, ktora bude vyhovovat tebe aj malej 😉 ak mozem poradit, zameraj sa skor na to aky pristup maju ucitelky k detom, kolko ich je v triede , skor na tu pocitovu stranku, lebo ci a ake su hracky, nie je az take dolezite, dieta sa zahra aj s kotucikom od wc papiera..ale ak nebude mila ucitelka, nebude tam chciet chodit
ja mam v tomto stastie, ze mam deti u seba v skolke, Hanka od prveho dna od kedy nastupila jediny krat nezaplakala za mnou, teraz uz sme vo faze, ze nechce chodit domov 😅 😀 ale hovorim si...vzdy lepsie ako keby mala na branke alebo pri dverach vyckavat, kym mama pride a slzy ako hrachy 😉

verim, ze to zvladnete, ono adaptacna doba bude tazsia, ale ak sa zaskolite postupne, uvidis, ze to bude ok a sama budes prekvapena ako sa malej v skolke paci 😉
moooc drzim palce 😵

eliska22
22. máj 2013

@florentina neboj to sa utrasie a zvyknete si aj malá aj ty 🙂 pri oboch som si týmto prešla, pri prvej som plakala ja, lebo keď išla 1 deň do škôlky, tak ma mala na háku a revala som ja 😀 potom sa to utriaslo a tuším do 2 týždňoch som si ako tak zvykla, že už nie je so mnou 😉 a pri druhej, to bola na mne úplna závisláčka, stále pri mne, musela som nastúpiť skôr do práce, nemala ešte 3 roky, tak ju mala moja mama a teraz už chodí do škôlky a teda musím povedať, že na to aká bola na mne závislá, si veľmi rýchlo zvykla a odkedy chodí do škôlky, je to lepšie. Hlavne z toho hladiska, že doma sa už nudila a chýbala jej spoločnosť detí.
Zvládnete to obe, neboj, hlavne aby si teda škôlku našla a uvidíš budete spokojné obe 🙂

karmenta
22. máj 2013

gabina275s jakelina holky, ta krajka ted došla, takhle to vypadá. Je k tomu jakási deska, jak ji mám nařezat? Asi nožem na koberce, že? Stačí, když to naposílám v pondělí?

karmenta
22. máj 2013

@jakelina viz. výše

karmenta
22. máj 2013

@gabina275s viz. výše

pristela
22. máj 2013

holky mate v inspirackach prosim vas nejake pekne torty na birmovku ? ach , nemam moc rada taketo torticky ☹

gabina275s
22. máj 2013

@karmenta no som s toho jeleň, ale vyzerá dobre

jakelina
22. máj 2013

@karmenta já teda vůbec nevím na co je ta deska pod tím, má se to na ní natírat nebo netuším. 😲 😲 ????
Holky co tu krajku máte, na co je ta podložka??? Díky.

evuska32
22. máj 2013

baby potrebujem použiť šedú resp. striebornú...existuje hotová gelovka alebo máte nato nejaký gríf ako dosiahnuť šedo-striebornú farbu? ďakovala za každú dobrú radu 😉

halienka
22. máj 2013

@pristela ak pomôže, ja som mala nejaké takéto inšpiračky prednedávnom uložené (neviem, či tam musí byť kalich, mne teda tie kalichy vôbec nerežú 😀) :

pristela
22. máj 2013

@halienka kujeeem , no idem posielat zienke co som nazberkala a tŕpnut :D 😀

levandulka3
22. máj 2013

@mia1111 no ale ja som nemala cenové obmedzenie 😝

levandulka3
22. máj 2013

@abriela dakujem 😉

m_atil_ka
22. máj 2013

Sikulky mam otazocku 🙂 ako sa pouziva strukturalna folia na cokoladu??? Dakujeeem

jakelina
22. máj 2013

@pristela hlavně aby si nekoupila sošku 😀 😀 😀

jakelina
22. máj 2013

@m_atil_ka naleješ na ni roztopenou čokoládu, necháš ztuhnout a pak tu folii stáhneš a je to.

mysiatkoo
22. máj 2013

@pristela ja mam toto

mysiatkoo
22. máj 2013

@jakelina 😀 😀 😀 som sa pobavila teraz

m_atil_ka
22. máj 2013

@jakelina ale to je taka pevnejsia folia nie ako na transfer to mi tak pekne nejde,je mozne ze som urobila chybu ked som dala len veelmi tenku vrstvu?

jakelina
22. máj 2013

@m_atil_ka já vím, já je mám doma taky. A co s tou čokoládou chceš dělat, dát na boky dortu nebo nějak krájet??? Vrstva musím být trochu silnější, aby se to nelámalo.

mysiatkoo
22. máj 2013

@florentina uz by som sa opakovala co pisali baby, tak uz len sa pridam k tomu, ze drzim palce! a do jesene je este daleko, mozno sa to dovtedy utrasie aj same a este na nejaky zraz dobehnes 😉

jakelina
22. máj 2013

@karmenta hledala jsem postup, jak na tu krajku a nic tam s tou podložkou nevidím.
http://tortysnov.sk/fotopostup/krajka-magic-dec...

dada2007
22. máj 2013

@jakelina 😀 😀

karmenta
22. máj 2013

tak se smartflexem krajkka nejde nezaleje se do toho, udělá jen reliéf, byt krásný, na tom pruhu, ale není to děravé. doporučte mi hmotu, co si namíchám doma, potřebuju to ted :D

m_atil_ka
22. máj 2013

@jakelina chcem to dat na boky torty 🙂 no mne sa to cele polamalo,tak ale vrstva bola skoro priesvitna :( takze pevnejsie to ma byt,no vecer skusam opat nech nemusim utekat zajtra transfer kupovat 🙂

jakelina
22. máj 2013

@m_atil_ka znovu tu čokoládu roztop, tu folii umyj, dobře osuš a nalej na ni tu čokoládu. Po vychladnutí sloupni folii. Pokud děláš hranatý dort, tak si odměř strany, podle toho nakrájej horkým nožem obdelníky a přilep na boky dorty. Rohy dozdob a vyplň, aby ti nevytekla čokoláda, kterou pak leješ nahoru na dort. Na kulatý dort jednině nakrájej nějaké trojůhelníky nebo malé obdelníčky a po obvodu dortu je naskládej kousek přes sebe a převaž nějakou stuhou.

katkak23
22. máj 2013

No tak baby som si dala dnes prvykrat kvetinovu so smartflexu ...konecne hotovo ... moje druhy ruže v živote no musím pomakať ešte na nich ale tak zo smartu sa robia teda o dosť lepšie ako z K2 tá prvá hihi 😀

mizulienka
22. máj 2013

@katkak23 nadherne sa ti podarila torta aj ruze su krasne 😉

katkak23
22. máj 2013

@mizulienka dakuje krasne trenujem na svadobnu o 2 tyzdne tak uvidime hihi musela som skusit kvoli vlastnemu svedomiu

m_atil_ka
22. máj 2013

@jakelina hej hej bude hranaty a vrch bude len same ovocie bez coko a stuzku uz mam 🙂 no tak dufam to pojde uvidim vecer 🙂 dakujem velmi pekne zatial