Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
22. máj 2013

@florentina ano dobre si pamatas 😉 ver tomu, ze prvy dojem je najdolezitejsi 😉 vezmi malu so sebou a sama uvidis ako bude reagovat...ak bude moznost, nech sa tam chvilku pohra, mozno ju oslovia ine deti a na teba hned aj zabudne 😎
niekedy tie najviac naviazane mamy na deti a aj deti na mamy dokazu najviac prekvapit...v tom dobrom myslim..a adaptacia prebehne uplne super 😉
treba s pani ucitelkou spolupracovat..ale zas ak by sa ti nahodou nieco nepacilo, ozvi sa, hlavne treba vzdy komunikovat v klude, ak je dialog obojstranny, vsetko sa da vyriesit k obojstrannej spokojnosti 😵

lifinka
22. máj 2013

@luciahromadkova
@njonja
@vecernicci

holky, uložila bych ho do postýlky a poslouchala, kdy se rozplaká, nerozkrojila bych takový dort 🤐

anibas
22. máj 2013

@florentina 😀 😀 😀 opýtam sa rodiny !!!!

florentina
22. máj 2013

@pipka určitě napíšu, jaké jsou dojmy. Si říkám, že musíš mít také zážitky s rodiči, co 😀 😅 😝 ...

mrka2
22. máj 2013

ahojte, tu je moja kabelka zo vcera a idem vas precitat. no mam co robit! 🙂

sarah00
22. máj 2013

ahojte dievčatá. najskôr chcem pochváliť všetky Vaše torty - sú nadherné, ste šikulky 🙂 ja pečiem po troške a väčšinou rodine alebo ako darček známym k sviatku. teraz som dostala požiadavku na tortu a chcem Vás poprosiť o radu či môžem tortu plniť už vo štvrtok večer (predpokladám parížsky krém alebo tvarohový s ovocím), keď torta sa bude konzumovať až v nedeľu? Ďakujem Vám veľmi pekne za radu.

prikladám niektoré z mojich diel 😀

macamac
22. máj 2013

@sarah00 krásne tortičky 🙂
aj ja mám doma Lilianu a Samka 😀
by sa mi celkom šikli Tvoje torťuchy 😀 😉

sarah00
22. máj 2013

@macamac ďakujem. nie sú síce moje, ale ľúbim ich (myslím, tie deti) 🙂

njonja
22. máj 2013

@lifinka tak to by bolo to najtichsie babatko🙂

njonja
22. máj 2013

@pipka keby boli vsetky ucitelky take ako ty☹ my sme uz menili skolku, lebo maly sa tam necitil dobre. Od augusta ideme do novej, tak sa modlim, aby to dobre prebehlo.. jemu sa zatial pacilo (bol ju dva razy "onuchavat"), ja som dost na rozpakoch, lebo uroven je biedna..ale tak asi musim zkresat vlastne naroky☹ a hlavne, ze je on spokojny..

cwilinge77
22. máj 2013

@sarah00 ja bezne plnim vo stvrtok ked su na nedelu 😉

dm1
22. máj 2013

@karmenta na tej doske sa to asi robi ako podlozka. Ja som to strihala normalne noznickami velkymi

mnamuela_aduskatt
22. máj 2013

Sladké žienky, dnes v postupoch lienka🙂 teda modelovana na vrch torty

adrika202
22. máj 2013

druhá tento týždeň..čokokorpus,čokokrém,banány

dm1
22. máj 2013

@lussy23 sak Noe je urcite vo vnutri v lodi :D

eliska22
22. máj 2013

@florentina presne viem ako sa cítiš, prežívala som to pri tej prvej dcére, ja som to niesla ťažko, hlavne to odlúčenie, že som s ňou bola 3 roky a potom zo dňa na deň zrazu taká zmena 😝 a úprimne pri druhej som sa tešila , kedy už pôjde do škôlky 😀 😀 ale to bolo spôsobené asi aj tým, že ju nezobrali a to som sa potom tak tešila keď ju konečne zobrali 😉

lokalistin
22. máj 2013

@adrika202 tu satin ice ja som s nou raz robila farbila sa skvelo pracovalo sa s nou super ale ked som ju ochutnala som ju emohla dat nikomu na tortu sa mi to v ustach natahovalo fuj

katkak23
22. máj 2013

dievcata - postavicky zo smartflexu - ako max dopredu ju mozem alebo musim urobit , ako dlho tvrdnut. dakujem kraaasne

m_atil_ka
22. máj 2013

Dievcata biela coko tuhne horsie???

pipka
22. máj 2013

@florentina tak tomu ver moja 😅 😝 😀 vedela by som vam rozpravat ....niektore mamy..ale co je cudne prevazne otcovia maju take poziadavky..ze zdravemu cloveku sa niekedy rozum zastavuje 😅 😀 😀
ale tak prejdem mlcanim, v najhorsom pritakam a spravim si podla seba a podla dietata 😉

sme raz mali takych vegetarianov, a mali hrozne zlatu dcerku...a ona chuda este aj druhym detom z taniera masko jedla 😅 😀 aaale mama trvala na tom, ze jej maso nesmieme davat, lebo "ona si to nezela" 🙄 tak si ju podala veduca jedalne, ze ak ho mala jeste nebude, je to jej problem, ale na tanieriku to maso mat vydane musi, lebo na to su normy...a teda samozrejme ak nema papier od lekara, ze je alergicka, alebo maso by jej vyrazne skodilo...co samozrejme nemala 😅 😝
a tak mala v klude 4 roky v skolke spokojne papala masko...a mama spokojna, ze ho neje, lebo sak z domu je vedena, ze to nesmie a dieta spokojne, ze sa fantasticky napapalo 😀 a mala nas este vzdy poobede prosila, aby sme maminke neprezradili, ze papala masko...skor smutne 😅 😝
ale aj takito su rodicia 🙄 ...co tam po potrebach dietata...hlavne ze je po mojom 😠 🙄 🙄 😔

pipka
22. máj 2013

no namalovala som tu ubohu Dory 😅 😅 😅 kks, ja malovat nemozem...ja vas obdivujem 😅 mne sa taaaaak triasla ruka, ze alzheimer šuvix 😅 😝 🙄 😀

uz nech tieto torty odovzdam, lebo to je des...a zajtra a pozajtra ma ta najvacsia makacka caka...dat to cele dohromady 😝 😝

anibas
22. máj 2013

@m_atil_ka áno 😝 😀

anibas
22. máj 2013

@katkak23 podľa tvojho voľného času - ideál 7 dní 😉 😉

anibas
22. máj 2013

Cukráročky - svadobné BIELO - HNEDÉ kombinácie máte ???? PLS !!! ..... ďakujem 😉 😉 😉

adrika202
22. máj 2013

dalšia čokoládová 🙂 meninová 🙂

janula.h
22. máj 2013

@anibas miláčku páči sa

macamac
22. máj 2013

@pipka ale šak ruky sa trasú pri Parkinsonovi 😀 😉

janula.h
22. máj 2013

a ešte 🙂 @anibas

mysiatkoo
22. máj 2013

sorry za dlhu tapetu 😀 @anibas viac nez som si myslela ix tu mam