Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
24. máj 2013

@florentina no kraaaaasa, tak toto rada citam 😵 😵 😵
moooc drzim palce, nech je to uz len takto a lepsie 😵 a ak aj pride este daka kriza, nech uz je to len prechodna zalezitost 🙂

pipka
24. máj 2013

@lamps andrejka naaadherne tortusky, najma ta druha 😵 😵 😵
fotila si bez blesku? nebola by ta farba krajsia, kebyze odfotis s bleskom? 😕 😉

lamps
24. máj 2013

@pipka ale fotila som s bleskom, ale došli mi baterky možno je to tým, vždy, keď idem fotiť sa vybijú, ide ma trafiť z toho foťáku aj z bateriek. Asi ju idem skúsiť ešte raz odfot iť

pipka
24. máj 2013

ja som pred chvilkou domakala v kuchyni a mam konecne hotove tie dve dvojposchodky detske..... teda makacka neskutocna 😝 😅 jednu som zdobila 5 hodin a druhu 4 😝 dnes som vlastne nic ine nerobila len torty 😅

a teda navarila obed a vyzdvihla dieta zo skolky...inak len v kuchyni sedim 😝 😀
ale fotky dam az zajtra, lebo pri umelom svetle vyzeraju strasne...musim to za denneho svetla odfotit 😉

pipka
24. máj 2013

@lamps to poznam...Murphyho zakony 😝 😀
ale skus, skoda tej nadhery, ked je tak v takom akoby tieni 😉

lucula73
24. máj 2013

@lamps skúsim zajtra,už sa mi nechce,čierna ma nenapadla......díkes 😉

lamps
24. máj 2013

@pipka asi kašlem na celé fotenie 😀 😀 😀 mne sa večne vybijú baterky a potom mám z toho nervy a mm mi stále tvrdí, že veď sú nabité 😀 😀 😀 tak ja neviem, kde je problém

lamps
24. máj 2013

@pipka a toto je kúsok lepšie

pipka
24. máj 2013

@lamps problem je VZDY v chlapovi 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
24. máj 2013

@pipka Janka presne tak 😀 😀 😀 😀

pipka
24. máj 2013

@lamps tie kvety su dokonaleeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😎

lamps
24. máj 2013

@pipka ale nie sú, mala som v pláne úplne iné kvety, mali byť na drôtkoch, ale akosi som pri dávaní lupeňov na drôtiky nerozmýšľala mám doma len úplne tenulinké drôtiky, dala som na ne veľké lupene a tak mi ovísali, nedržalo to pekne tak skončili v koši a vyrábala som tieto, no čo už so mnou. A pozerám na ten foťák veď ja mám špinavý objektív, moje baby dnes fotili

njonja
24. máj 2013

@bambula1307 aj ty mas boreliozu? Aj ja ju mam🙂 Vitaj v klube borelioznych😉 Neboj, nie j eto take strasne, ako sa to zda. Hodia ATB, prelieci sa to. Niekedy to trva dlhsie, niekedy krastsie. Len si musis davat kontrolovat krv pravidelne, lebo ak ju uz raz mas, sa ta uz nikdy nepusti🙂

pipka
24. máj 2013

podla mna tieto "tvoje" su nad vsetky ine 😵 😵 😵 ty len pekne pri nich zostan 😀 😉 😉

denisak77
24. máj 2013

Ahojte,konečne som poslednú dokončenú tortičku dala chladiť a môže sa víkendovať.Tento týždeň som mala 7 tôrt,ale pridávam iba 6 ,lebo jednu tortu som síce odfotila ,ale bola to jedna hrôza.Zákazníčka bola strašne trucovitá ,poslala mi fotku torty a nedala sa ani za ten svet presvedčiť,že je to hrozné,aj môj mladší syn by určite krajšiu spravil,ale povedala ,že chce takú istú a že ju nemám prehovárať.Tak som ju teda spravila ,ale zajtra keď po ňu príde jej poviem ,nech ani nikomu nepovie ,že som ju robila ja..

levik7
24. máj 2013

@zuzanam80 ahoj, ja som robila tu tortusu s prasiatkami

gabkostanka
25. máj 2013

@denisak77 som fakt zvedava na tu tortu, nemas foto 😀 krasne torty robis, tak neverim, ze je az taka hrozna 😉

simasa
25. máj 2013

@lamps Nádherné tortičky 😵

sticker
25. máj 2013

@denisak77 Krásne sú. A slniečko by som chcela aj ja urobiť mojej malej tento týždeň k narodeninám. Tak dúfam, že to zvládnem 😖 A daj aj tú poslednú.... Ty naozaj robievaš krásne torty

dajna11
25. máj 2013

na svadbu do daru....želali si červené ruže 😀

lawli
25. máj 2013

Ahoj kočky...krásne tortičky pribudli...ja tento týždeň iba jedna cvičná, ale nesťažujem sa dobre padol oddych 🙂

denisak77
25. máj 2013

@gabkostanka mám ju odfotenú,lebo som myslela ,že na fotke to bude vyzerať lepšie ,ale opak je pravdou a nemôžem ju už sem dať po tom čo som sem napísala,lebo fotku stiahla z internetu a robila to nejaká slovenská pani a nechem aby ju spoznala,lebo je veľmi podobná a mohla by sa uraziť.Možno len začínala a pomôcok nemala tak véééééééľa ako my maniačky ,aspoň čo sa mňa týka tých pomôcok. Môj manžel mi povedal ,že som závisláčka na pomôckach a to keby ešte vedel čo každá jedna stojí tak by to asi nepredýchal.

lucula73
25. máj 2013

ahojte
moja polovnícka obria,8,5kg............. 🙂

pipka
25. máj 2013

dobre ranko, tak pridavam svoje vcerajsie , obe mali zhodne 8 kil 😝 takze zaposilovala som si 😀
Nemo je dole orechovy, orechovo-kavova plnka, dzem a banany, hore cokokorpus, maliny, tvaroh, dzem, a Mickey je dole mramorak, lesna zmes a pribinak, a hore biela piskota, cokopribinak a mandarinky 😉
este mi povedzte...ktore pozadie je lepsie...to tmavsie ci to biele?hmmm? 😕 😅

ajka82
25. máj 2013

davam chvilku pri kavicke, tu su moje dve mensie 2,5-PSP -to ma byt darcek pre neterku jednej pani co objednavala...chcela kremove kvety...nooo, hadam bude spokojna 😅 3kg tucniaci, poslali mi obrazok, ze chcu podla neho a moc sa zmenit na tom veru nedalo... a idem makat na dalsej 😝

pipka
25. máj 2013

@ajka82 ty si na tych tucniakov normalne uz macherka 😎 😉 svetovííííí su 😵

zuzanam80
25. máj 2013

@levik7 ahoj. Prosim Ta treba tortu obmaslovat ako aj pred potahovanim potahovou hmotou a potom poliat cokoladou alebo staci dat krem a po stuhnuti coko? Dakujem

ajka82
25. máj 2013

@pipka tito boli ti co sa ucili lietat 😅

marianabila
25. máj 2013

@denisak77 no proste jedna basen 🙂 ,a ta vraj"skareda"urcite bola pekna,lebo ty skaredo ani nevies spravit 😀 ,aj keby si chcela 😉 vsetky su nadherne 🙂