Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
28. máj 2013

@nika1985 zamiesit do hmoty ... no ciste teoreticky by to malo pomoct zafarbit MMF na sytejsiu cervenu

lokalistin
28. máj 2013

@nika1985 ved ale nech to zpolovice zaplatia oni a ty to potom mozes predat 😀 ja som tak kupovala stojan zpolovice platili oni,ale ja som si ho nechala,alebo nech ho zaplatia oni a nech si ho nechaju potom mozu ho predat oni

nika1985
28. máj 2013

@lokalistin uz som jej pisala ze bud si ho kupi sama a necha si ho alebo mozme ist na poly a necham si ho ja alebo nech si vyberie inu tortu alebo nieco ine hore

nika1985
28. máj 2013

@mysiatkoo ked budem mat cas vyskusam ale to bude asi o dva tyzdne este mi tu svietia nedorobene capice jaj

lawli
28. máj 2013

@nika1985 @mysiatkoo ja dávam do MMF trochu bielej čokolády a chytí aj pekne na červeno...tiež sa potom s ňou lepšie pracuje a čo sa týka sódy ,tak mne to pripomenulo red velvet...tam ide sóda a ocot ,aby to tam vraj spravilo reakciu a potom je korpus pekne červený aj keď tam tej farby veľa nejde...ale fakt neviem, ja by som to radšej neskúšala...mne napr. vadí aj keď ide do cesta na drobné pečivo sóda ,ja ju tam proste cítim.... 😕

mysiatkoo
28. máj 2013

@lawli ja som nekonzument potahoviek, tak xut posudit ani nedokazem 😝 ale info ma zaujalo, tak by som xcela zistit, ci to funguje, len cukriky nemam ziadne 😉

sticker
28. máj 2013

@mysiatkoo A treba to dať hneď ako ich idem topiť? Lebo mne sa veru lepšie farbí, keď to mám už trochu zarobené s cukrom, tak potom dávam......
@lawli Prosím ťa a koľko a kedy dávaš tej bielej čokolády? A dávaš vždy, alebo len keď chceš mať sýtejšie farba?

dadulka271
28. máj 2013

Tu mam foto aj s kalami ale no na prvy krat všetko robim tak si myslim že je to celkom fajn, tie vaše tortičky su užasne krasne snad aj ja raz budem take pekne kvietky a postavičky robit a samozrejme aj torticky babulky ste šikulky všetky 😉

mysiatkoo
28. máj 2013

@sticker to veru neviem... ale ja by som to davala az po spracovani...teda aj sodu aj tu farbu...

mizulienka
28. máj 2013

@pristela ta so svieckami je uplne neskutocna, ja som si myslela, ze niekto hodil inspiracie z flickru ale vazne, perfeknta je 😉 aj ta druha samozrejme 😉

danica77
28. máj 2013

@mnamuela_aduskatt dakujem zo srdca

pipka
28. máj 2013

@jakelina majka...u nas sa hovori, ze prilezitost sa vzdy najde 😀 😀 😀 😎 jasne...kup mu ju! 😎

sticker
28. máj 2013

@dadulka271 Ja ani na tretíkrát nespravím také kvety ☹ Robila si s velvetkou?

lenja01
28. máj 2013

@aduskatt u nas mame 2 Tety, ale vraj ani v jednej to hygiena nepovolila. nastastie som zohnala v 101

dadulka271
28. máj 2013

😉 @sticker alee čo by si nespravila tie ruže niesu na prvy krat to skušam stale ale orchidea a kaly su prvi krat robene no mam sa este co to učit

aduskatt
28. máj 2013

@lenja01 ja to u nas kupujem v Drogerii TEta

lawli
28. máj 2013

@mysiatkoo tiež poťahovky nejem 😀 😀 😀 😀 asi pracovná deformácia ,len som to porovnala s koláčikmi a tam mi sóda vadí...
@sticker nedávam vždy ,len keď chcem sýtu farbu, napr. červenú (ako na priloženej foto) ...koľko jej dávam?... no od oka...niekde som to čítala a tuším tam bol pomer 100g na jeden balíček cukríkov...ja som zatiaľ nedávala nikdy do celého balíčka ,len trocha som jej robila...a kedy? dám si do mikrovlnky roztopiť čokoládu ,tak trochu aby povolila nie celkom a potom pridám cukríky a postupujem ako normálne... 🙂

dadulka271
28. máj 2013

@sticker a ano so smartflex velvet som robila 🙂

rachel36a
28. máj 2013

ďakujem vám dievčence z lajky, veľmi si to vážim ...

florentina
28. máj 2013

Holčičky, potřebuji poradit a nejhorší je, že vám ani nemůžu ukázat s čím. Dostala jsem do emailu obrázek sedícího my little ponny - jako 3D dort, ale je to nějaký formát, který sem nejde přiložit. A já nemůžu ani nic podobného najít na netu, abych vám to sem hodila. Tak přidávám dort, kde je to jen jako postavička - foto inspirace z internetu...toho sedícího koně bych tedy dělala jako 3D dort.... Dělal jste někdo něco takového tvaru? Přemýšlím, zda by to šlo celé z dortu, či zda hlava musí být z burizonky atd...? Nemáte nějaké tipy?

viera6
28. máj 2013

porate mi prosím vas ,či mesto červenej kaly ,ktorú som chcela robit pre chlapa je vhodná lalia do fialkova...aby mi to trošku ladilo na tu dvojoslavu, kde bude do fialkova orchidea....

jakelina
28. máj 2013

@florentina včera jsem se dívala na Markétu a pak na ty úžasné dorty na primě a tam dělala opičí mládě, jako 3D dort. Spodek těla byl dort, od prsou až po krk burizonka a hlava celá z burizonky. Ale to bylo fakt mládě v životní velikosti a moc krásně udělané.

florentina
28. máj 2013

No a jinak vám musím napsat, že jsem na víkend dělala ty svatební dorty na to focení a ten jeden jsem potahovala smartflexem a obdivuji tedy všechny, kdo s tím potahujete, že na to máte sílu...jako vím, že když už se ta hmota zpracuje, tak se s ní dělá dobře, ale uřezat ty kousky z toho 7kg kusu co jsem měla doma...nůž jsem na tom oddělala, ruce taky....někdo tu nedávno vzpomínal, že ho bolí z dortů ruce...z tohoto bych já měla zánět karpálního tunelu...fakt jsem u toho nadávala. Jinak se s tím potahovalo pak už hezky. Taky jsem dělala první růže a koupila jsem si na to tu pěnovou podložku a tak půlku lupínků jsem dělala bez toho, trvalo mi to tak docela dlouho, než jsem je zvlnila a pořád jsem si říkala, že musím přijít na ten grif no a po pár hodinách se přichomejtla ke stolu Johanka a povídá: Maminko, můžu si to půjčit? Tak na ní koukám a došlo mi, že bych si to hlavně měla půjčit já...jak se říká, když to není v hlavě, musí to být v nohou, tak u mě platí, že i v rukou 😀 ...

florentina
28. máj 2013

@jakelina Markéta dělala to mládě? neb to je na netu, tak bych koukla..../promiň jsem nějak nepochopila zda to mládě bylo v té Markétě, či v těch druhých dortech/

karmenta
28. máj 2013

@florentina můžu se zeptat čím jiným potahovat, když ne smartflexem? Jsem začátečník, dělala jsem si hmoty doma, moc se lepily. Tak jsem objednala smartflex a pracuje se s tím celkem dobře, nelepí se, dá se vytvarovat, ale opravdu zpracovat ho v rukou je někdy boj :(

jakelina
28. máj 2013

@florentina právě v těch druhých dortech, je tam teď nějaká australská cukrárna.

jakelina
28. máj 2013

@karmenta Pasta Dama Top je měkčí a i levnější než Smartflex.

florentina
28. máj 2013

@jakelina hm, tak to asi nenajdu....no ale neva, asi tu hlavu udělám taky z burizonky. On to bude malý dort a ten tvar není nijak složitý, já se jen bojím, aby to tam drželo. Navíc nemám odhad, kolik té burizonky bude třeba a přijde mi to docela drahá sranda, tak si říkám, zda by to nešlo i normálně z dortu....

patrikmisko
28. máj 2013

dievčence, mam k vam jednu prosbu, chcem sa opytať, ako robíte burizonovu hmotu, neviem, kde robim chybu, ale je ako beton, a nedá sa s nou tvarovať 😒 , dakujem za radu 😉

florentina
28. máj 2013

@karmenta no já jsem tu dost exot 😀 , potahuji pravým marcipánem. Chuťově ti ho doporučit můžu, ale jinak nevím, on se má tendenci trhat na hranách /když potahuješ/, takže po této stránce se s Smartflexem dělá o mnoho lépe. Ale je to prostě o zvyku, já už na něj nedám dopustit, už vím jak na něj a dělá se mi s ním dobře a naopak teď u toho Smartflexu jsem docela trpěla.

A jinak jsem na sebe holky byla asi poprvé co se dortů týká hrdá, ten jeden byl takový atypický, maličký 15x15cm, ale měl cca 22cm na výšku, byl hranatý a bylo to jakoby jedno patro, tak jsem byla ráda, že se mi podařil zaprvé rovný /ale vsadila jsem na máslový krém/ a zadruhé, že jsem ho potáhla a to právě marcipánem a hned na první pokus...jsem tu skákala od radosti metr do vzduchu....