Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
28. máj 2013

@patrikmisko no já jen v mikrovlnce roztopila kousek másla, cukříky a pak zamíchala burizony a bylo, jen tak od oka...a jasně, ztvrdne to pak na kámen, chce to vytvarovat hned, jak to vychladne, ale ještě než to ztvrdne. Jinak by to možná před dalším použitím šlo zase trochu roztopit v mikrovlnce, ale to jsem nezkoušela...

patrikmisko
28. máj 2013

@florentina robila som podla receptu, čo tu je všade, 150 g burizonov.....atd, a píšu, že necháme vychladnuť v miske, lyžičkou ešte zatlačíme, no, a teda kameň je tuším proti tomu nič, aj blomby vytiahne 😀

benjik
28. máj 2013

@viera6 skoro stejné postavičky jsem dostala jako dítě - jen byly z keramiky! Takže se ti rozhodně povedly!

79zuzana
28. máj 2013

@nika1985 ten konikovy kolotoc, to je uz take hotove plastove, aj koniky aj ta strecha...videla som to v anglickych e-shopoch, ale neviem ci sa ti to oplati objednat http://sugarcraftshop.thecakepantry.com/carouse...

viera6
28. máj 2013

@benjik dakujem 🙂

viera6
28. máj 2013

ja vas tu dnes prosim a nikto nič.. asi tie kvety neham už tak a nemate nejaké inšpirácie na konfirmačnú tortičku..dakujem

cicamica1980
28. máj 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@florentina das mi plis recept na ten marcipan, co nim potahujes?

florentina
28. máj 2013

@cicamica1980 nedám, protože ten se doma nedělá, kupuji hotový např. zde: http://cukrarske-pomucky.cz/1-kg-marcipan-pravy... , akorát já kupuji rovnou po 12kg...

florentina
28. máj 2013

@patrikmisko no mě se ten recept nějak nechtělo číst🙂, tak jsem jen tak šoupla do misky od oka, ale výsledek je asi stejný...taky to pak pěkně ztuhlo....

florentina
28. máj 2013

@viera6 no já dočítám co mi chybí, tak jsem se k aktuálním věcem nedostala...na co jsi se ptala?

zz134
28. máj 2013

@viera6 ja mam toto ulozene ale je to PSP

viera6
28. máj 2013

@florentina 🙂 ...,či mesto červenej kaly ,ktorú som chcela robit pre chlapa k 50 je vhodná lalia do fialkova...aby mi to trošku ladilo na tu dvojoslavu, kde bude do fialkova orchidea....

florentina
28. máj 2013

@viera6 jasně, proč by nebyla 😉 ...

pralinka25
28. máj 2013

@viera6 tiez si myslim ze v pohode moze byt aj lalia do fialova

maya30
28. máj 2013

@pristela ale nie, dakujem, nie je to pre mna az tak dolezite aby som tam bola, len som nevedela ze s tym robia take ceremonie 🙂

lamps
28. máj 2013

@pipka to je krásna objednávka 😅 😅 😅 😅

cwilinge77
28. máj 2013

@mariann2 a este toto som nasla

mariann2
28. máj 2013

@cwilinge77 perfektné, ďakujem

abriela
28. máj 2013

@mysiatkoo to so sodou vyskusam. Potrebujem tmavo modru a sytu cervenu farbu- v stvrtok miesim 🙂

dajna11
28. máj 2013

@pristela kásne kásne kásne kásne kásne....a hanbi sa!!!!!! 😀 😀 😀

jenie123
28. máj 2013

@dm1 no stiham, ale inak nemam na nič čas.. :( chcem sa venovať aj malej a potom ide domácnosť bokom.. :(
@aduskatt vidis, nestiham sem chodiť a potom neviem..

mysiatkoo
28. máj 2013

@abriela hod info potom ako to dopadlo pls 😉

martina05
28. máj 2013

Ahojte mohla by som ako úplny začiatočník amatér poprosiť o radu...Potrebovala by som recept na orechovú tortu s čokoládovým krémom, ktorý by som mohla natrieť aj pod poťahovku... Nemáte niečo osvedčené, tak aby som ten poťah na to dobre dala a aby sa mi "netopil".....Idem robiť tortu pre babku k narodeninám, dnes som začala pátrať a googliť a vraj nie všetky krémy sú ok pod poťah..alebo radíte inú plnku a iný krém pod poťah... Rozmer by som chcela klasický kruh 26 cm a korpus, najeký dobrý orechový...a poťahovka najlepšia pre amatéra???? POzerala som dnes ten Smartflex velvet, myslíte že to zvládnem aj zafarbiť - alebo sa radšej do toho na prvý raz nepúšťať???? VĎAKA

aduskatt
28. máj 2013

@martina05 pod potah vymiesane maslo s praskovym cukrom🙂( inak do torty mozes dat hocijaky krem a Smartflex zafarbis v pohode🙂

ollako
28. máj 2013

Ahojte moje dnesne kvetinkove torticky, prve gerbery celkom som spokojna, a ruzove srdce, malo byt povodne cervene , aby ruzicky nesplyvali, ale MMF nesla pekne syto zafarbit, no chce to este prax 😝 ale tlacil ma aj cas...aspon som to oddelila listakmi 😉

rapunzel1
28. máj 2013

@martina05 môžeš skúsiť čokoládový krém šľahaný nad parou, môže ísť aj pod poťah a má super chuť a k orechovému cestu sa hodí super : 6 vajec, 300 g kryštálového cukru, 200 g čokolády a kakao, šľahať nad parou, až zostávajú cestičky, je to asi tak 30 minúť, nechať vychladnúť voľne a potom vyšľahať maslo izbovej teploty a túto zmes postupne do nej zašľaháš...

levandulka3
28. máj 2013

@mia1111 ano na poťahovke je tenučká ako papier a zabalená tak, že je mäkká a dá sa ohýbať 😉

florentina
28. máj 2013

@rapunzel1 já jsem nikdy krém šlehaný nad parou nedělala, ale to mi chceš říct, že stojíš 30minut u sporáku a šleháš krém? To bych teda nedělala, to zní opravdu únavně 😅

rapunzel1
28. máj 2013

@florentina ani ja nestojím 😝 , natiahla som si na odsávač pár šnorku, na ňu ďalšiu dolu k miske, dala drótik, ktorý si ohnem, ako potrebujem a zavesím tam pekne mixér, a nech si šľahá do úmoru, ja len potočím miskou, keď idem okolo 😀 😀 😀 , ja robím takéto často a aj penové torty a tam sa šľahá 10 vajec 45 minúť nad parou.... by ma šviclo tam stáť... som tak začínala, ale som si veľmi rýchlo pomohla 🙂