Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
30. máj 2013

@vecernicci já jsem nic na červen nebrala, protože nevím kdy přesně budu moci péct a 14.6. jedu na tři dny na sraz cukrářů na Slovensko. Vyjíždíme už v pátek po obědě, tak se mi nic nechce péct, jenom malý dortík co veze každý sebou jako srazový dort a pak jde pro děti do Dětského domova. I tak to bude zajímavé, jedu vlakem, tak jsem zvědavá jak to zabalím, aby to přežilo. 😀 😀 Ale jak vidím to počasí venku, tak snad teplo ani letos nebude. 😝

dada2007
30. máj 2013

torta s cestou na 50 či ako ste to niektorá zháňali? že rozdvojená cesta atd......teraz som našla toto.......

vecernicci
30. máj 2013

@jakelina já bych taky jela na srazík 😵 😵 😵

heni79
30. máj 2013

Dievčatá, viete mi poradiť, či sa dá dať jedlá oplátka priamo napr. na pribináčkový krém? Alebo sa rozpustí? A ak je napr. iba na korpuse, tak čo pod ňu? Maslo, alebo ako ju uchytiť? Torta nemá byť vôbec potiahnutá, tak preto sa pýtam.
Vopred ďakujem za odpovede.🙂

aduskatt
30. máj 2013

@heni79 najskor asi piping gel alebo med, isto nie ne pribinaka, to sa Ti zvlni

vecernicci
30. máj 2013

holky potřebuju postup na 3D lodičky na platformě 😉 mám je dělat příští týden v životní velikosti, prý jim nevadí, že tam nebude skoro žádný korpus, ale hlavně že budou lodičky 😝 asi budu muset udělat nějakou konstrukci nebo co, aby to drželo tvar, to bude mazec

jo a nějakou pěknou inspiračku na dortík Káťa a Škubánek?

jinak holky, včera za mnou přijela domů paní, a že otvírají další cukrárnu a že by mě tam chtěli, mě přemlouvala, ale se bojím, že mě to už pak nebude doma bavit 😝 to už je druhá cukrárna, co se mnou chce spolupracovat, tak asi nedělám tak hrozný dorty 😝 😀 😀 😀 tak jsem se vykecala a jdu něco dělat 😉

heni79
30. máj 2013

@aduskatt
Ale ak to má ísť iba na korpus, tak ten nechať suchý? Či tam dať trošku medu? A nebude tá oplátka tvrdá pri krájaní? Preto som myslela ten krém, prípadne maslo pod ňu.

aduskatt
30. máj 2013

@heni79 kludne pokrop korpus a daj potom med a na to oblatku, na nu znovu tenku vrstvu medu.........ci to bude tvrde, netusim, este som to nejedla, iba som s tym robila, ale ono to nebolo ani vtedy tvrde, bolo to skor ako papier🙂

heni79
30. máj 2013

@aduskatt
Ďakujem 🙂

aduskatt
30. máj 2013

@heni79 za malicko

sticker
30. máj 2013

@aduskatt Adi prosím ťa, zajtra mi aj budú volať, ak ma nenájde doma? Lebo ja neviem ako budem doma... alebo kedy tak cca chodia?

aduskatt
30. máj 2013

@sticker kazdy kurier chodi inak, takze neviem, ale ked Ti zavola, s nim sa dohodnes, kedy budes doma🙂

sticker
30. máj 2013

@aduskatt Super, vďaka 🙂 Takže dvíhať aj neznáme čísla 😀

aduskatt
30. máj 2013

@sticker asi tak🙂

jakelina
30. máj 2013

@vecernicci klidně pojeď, já jsem se přihlásila na Dortománii. Podívej se, jestli jsou ještě místa

vecernicci
30. máj 2013

@jakelina teď nemůžu, není čas ☹ ale příště určitě až někde bude něco blíž, tak pojedu
já zase chodím na pokec do dortisima s Olgou C. z dortomanie 😉 je to fajn baba 😉

stankapk
30. máj 2013

@reruna ahoj. Robim plnku co si davala do druhej temy slahacka, tmava cokolada a mascarpone... chcem sa spytat ci sa k tomu hodia aj visne. Dakujem za odpoved 😉

jakelina
30. máj 2013

@stankapk hodí 😉

sisix
30. máj 2013

@vecernicci vyhodim deti s chlapem na vikend za tchyni a udelame si stretko u nas doma 😀

vecernicci
30. máj 2013

@sisix tak fajn, beru 😀 😀 😀
o prázdninách jsem doma, děcka nechám tchýni a klííííďo můžu přijet 😀

sisix
30. máj 2013

Devcatka, jak se delaji vetrniky? Nejake dobre vyzkousene, nejlepe s podrobnym postupem.(i obrazkovym 😀 ) Mam na ne chut a v obchode me nechuti,(uz to neni co byvalo) tak sem si rikala, ze zkusim doma. Nikdy jsem nic podobneho nedelala. Snad zvladnu. Dekuji

sisix
30. máj 2013

@vecernicci super, to domluvim s panem domacim a neni problem 🙂 K nam se vejde 9 lidi + podlaha je velka

vecernicci
30. máj 2013

@sisix já mám recept od babičky a jsou super, mrkni ke mně na fcb 😉 a receptík ti písnu

sisix
30. máj 2013

@vecernicci ok, super.

sticker
30. máj 2013

@reruna prosím ťa, koľko mascarpone ide do tej plnky? Ak dám 2 šľahačky a 200g čoko. mám dať aj dve mascarpone, však?

sisix
30. máj 2013

@vecernicci posli odkaz prosim

teodorie
30. máj 2013

@stankapk Jestli můžu odpovědět, tak už mi tady také radily, že k čokoládové se určitě hodí banány, jahody, višně 😀 .

adrika202
30. máj 2013

takto to dopadne ked dam pribinák do 3D torty,cele je to roztrasene,dufam ze vydrži cestu...a okrem toho potahovka mi vlhne no dielo diel...sa normalne hanbim

vecernicci
30. máj 2013

@adrika202 já dávám do 3Déček normálně pribiňák i jogurtový, ten je ještě řidší a nic se neděje 😉 chtělo to vyztužit špejlemi pro jistotu 🙂