Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
30. máj 2013

Holky aach , uuuzasne pocasie ☹ ☹ ☹ už mi lahla popolom vytvrdnuta holubica ☹ a aj kalie sa snazia o nieco podobne, porazi ma , a to tam mam dávat aj lalie 🙄 🙄

adrika202
30. máj 2013

@vecernicci mám to vystužene,no nejak tomu neverim 🙂

lubicakovac
30. máj 2013

Z dneška, kubánska torta, poliata čokoládou, maky sú z gumpasty 🙂

vecernicci
30. máj 2013

@adrika202 to bude v poho, neřeš to 😉

alca123
30. máj 2013

ahojte zenicky, potrebovala by som radu...som uplny amater a idem piect malému tortu k narodkám. Chcela by som dat tmascarpone krém mozem ho dat aj pod potahovku? A ak nie tak máte skusenost s tým nutelovým krémom pod potah? Mne tie maslové nejak nechutia ...

Konkrétne tento krém asi budem robit
Mascarpone krém od Mizulienky
v dvoch slahackach rozpustis dve biele cokolady, nechas zovriet, odstavis, nechas vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den das dva stuzovace slahacky, vyslahas, a pridas dve mascarpone. baby pridavaju maliny

jakelina
30. máj 2013

@alca123 ten nesmí pod potah. Dej máslo s cukrem a nutelou, když ti nechutná jenom máslo a přidej drobečky z korpusu.

kacena4
30. máj 2013

prosim vas je tu niekto z pezinka kto by mi spravil na torku ozdobu? dakujem

vecernicci
30. máj 2013

@alca123 toho másla s cukrem je tam fakt jen trochu na obmazání, ve finále ho tam skoro ani neucítíš 😉

reruna
30. máj 2013

@sticker na 100 g čokolády jde 200 ml šlehačky a 250 g mascarpone, takže když chceš ze 2 šlehaček (400 ml), tak dáš 200 g čokolády a 2 mascarpone (500 g)
@stanpak určitě k ní půjdou i višně

reruna
30. máj 2013

@alca123 mascaropne pod potah ne, dej máslo s cukrem, nutelu můžeš, ale pak pozor při potahování, ať si nezašpiníš potah

alca123
30. máj 2013

@jakelina @vecernicci @reruna dakujem pekne za rady...tu nutelu som si nakoniec rozmyslela kvoli malému (raz sme boli na pohotovosti po reakcii na píniové oriesky) tak pre istotu 😒 Ten cisto maslový som raz dávala ale mne to neslo tak na tenucko rozotriet tak sem tam ho bolo viac (no som proste amater 😀 ) a este taký ten krem zo zlatého klasu? to mozem uvarit zlatý klas a pridat maslo? drobky mi moc neostanú lebo budem robit len obyc gulatu formu takze to len prerezem a je

aduskatt
30. máj 2013

@alca123 drobky ti ostanu, ked vyklopis korpus z formy, tak na tej forme tenucka vrstvicka, ja ju oskrabkavam nozom do masloveho kremu🙂

jakelina
30. máj 2013

@alca123 ze zlatého klasu může být, ale musí být másla víc než pudinku a to se ti ani nevyplatí vařit pudink třeba z 80 ml mléka a dát do 100 gramů másla. Ale můžeš to tak udělat. Nebo do másla zašlehej trochu zkaramelizovaného salka, to může pod potah a je to dobré.

sisix
30. máj 2013

@vecernicci ja mam na ne chut

gabkostanka
30. máj 2013

@alca123 ja som naposledy do masla dala jahodovy dzem a bolo to fajn 🙂

pipka
30. máj 2013

@pristela mne takto odkvecli ruze ☹ 🙄 ale kaslem na ne, dala som ich do chladnicky teraz a radsej az rano sa pozriem v akom su stave 😅

sisix
30. máj 2013

@jakelina pridas se? 😉

jakelina
30. máj 2013

@sisix já jsem pro každou špatnost, ale je to pro mě dost daleko. 😝 Jestli něco naplánujete, tak dejte vědět a udělám si výlet. 😉

makinka2
30. máj 2013

@1janickak ahoj sama 🙂 děkuji

sisix
30. máj 2013

@jakelina no by byl sakra vylet? 😀

florentina
30. máj 2013

@sisix no já jsem organizaci srazíku na září kvůli té práci zavrhla, ještě teď jsem to úplně nerozdýchala a další starosti navíc bych asi teď nezvládla...ale k tobě to mám autem tak 15min, takže to bych určitě na chvilku dorazit taky mohla 😉

stankapk
30. máj 2013

@reruna uz som dala 😉 a plnku som ochutnavala je vybornaaa

sisix
30. máj 2013

@florentina jj kousicek

reruna
30. máj 2013

@jakelina bojové podmínky teda....už aby to bylo že? ale pak ta nová kuchyň bude stát určitě za to🙂

jakelina
30. máj 2013

@reruna díky, už mi to leze krkem, to víš že jo. A navíc je pořád hnusně venku 😝

sisix
30. máj 2013

Tak holky, koukala jsem na to ..............a mam dva terminy. Ja bych mohla 5-7.7 a pak 23-25.8 Co vy na to?Bylo by to u me doma v domecku se zahradou. Kdo by mohl a chtel, tak pisnete.

lamps
30. máj 2013

@jakelina Majka, nechceš si so mnou vymeniť kuchyňu? 😀 😀 😀 😀 moja je síce o dosť menšia, ale je uprataná a hotová 😀 😀 😀 😀 tíško ti v dobrom závidím takú veľkú kuchynku a určite bude aj veľmi pekná 😵

reruna
30. máj 2013

@jakelina jo o počasí ani nemluv a prý to tak má být celé léto☹

makinka2
30. máj 2013

Holky prosím můžu dát kompotovanej ananas do pudinkovýho máselného krému??? bude to v pohodě, nezřídne nějak?? děkuji moc 🙂 🙂 🙂

jakelina
30. máj 2013

@lamps teď bych měnila i za malinkou metrovou, ale abych tam měla dřez a vodu 😀 😀