Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petkaa28
31. máj 2013

No jasne...zas otocene :D

petkaa28
31. máj 2013

@z.junasova preco potieras?? Nerozumiem 🙂

z.junasova
31. máj 2013

@petkaa28 Nádherné 🙂 Aaaach tie kvety, nad tými sa u teba aj u Vierky rozplývam, aj sa to chcem naučiiiiť, len ešte musím veľa cvičiť 🙂

blcha
31. máj 2013

ahojte babulky tak slnecnicova dokoncena ale poviem vam tak strasne sa mi nedarilo bola dost vysoka a ked som ju potahovala cele sa mi to pokazilo normalne sa mi chcelo plakat ale neslo mi to pri tych rohoch povyrovnavat hotova som bola myslela som na vas ako by ste to vy krasne vedeli urobit 😉 jednu stranu som totalne pokazila takze som si dala pauzu letela do skolky pre malu a potom som to neako zamaskovala nalepila som tam dalsie slnecnice no hruza dufam ze tak skoro nebudem robit obdlznik mam ho vysoky skoro 15cm a svina strasne zle sa to robilo 😝 😝 hned prva foto je ten pokazeny kraj tak som to maskovala 😉

petkaa28
31. máj 2013

@z.junasova dakujem pekne 🙂 keby si potrebovala pomoct, tak napis 🙂

z.junasova
31. máj 2013

@petkaa28 To mi jedna kamoška poradila, torta nie je taká matná a zistila som že to vyčistí aj nečistoty ktoré náhodou zostali na hmote. Dávala som vždy len trošička a že ten alkohol potom vyprchá a torta zostane taká pekná. Tak teraz neviem či to mám robiť......

blcha
31. máj 2013

inak jedine co sa mi podarilo ze je do 4,5kg ma 4,3 je to piskotovy korpus a cokoladovy korpus rafaelo plnka dzem a lesne ovocie 😉

petkaa28
31. máj 2013

@z.junasova ja nepotieram vobec.. Mam podlozku z ikea, na tu sa mi hmota vobec nelepi, takze ani nepodsypam cukrom.. Mozno ti ine baby inak poradia, ja vsak nepotieram - ani alko ani olejom..

z.junasova
31. máj 2013

@petkaa28 Ďakujem 🙂 zatiaľ som len samouk, konečne som prišla na techniku ako zvlniť okraje kvietkov, ale aj tak neviem či to robím správne 🙂 a zatiaľ neviem robiť tie krásne veľké kvety ako pivonka. Lupene spravím, ale mám problém dať to dokopy, či už s vodou prilepiť alebo na drôtikoch. Stane sa mi že mi pri mojej manipulácii popukajú a väčšinou sú tak moc husto na sebe. Ale ja na to prídem časom a praxou snáď 🙂

petkaa28
31. máj 2013

@z.junasova urcite ano 🙂) treba len skuuusat 🙂) ja nechavam lupene schnut cez noc, pocas dna to neviem presne odhadnut, ze uz su tvrde tak ako maju byt 🙂) moja velka vyzva je orchidea na stonke :D a mne celkom pomohli stretnutia cukrarok, tam vidis vsetko priamo ;)

z.junasova
31. máj 2013

@petkaa28 No to by veru aj mne bodlo, vidieť to naživo je určite veľmi nápomocné 🙂 len musím striehnuť či nejaké stretko bude niekde v okolí.

makinka2
31. máj 2013

Holky stalo se Vám někdy že jste upekly špatný korpus(místo čokoládovýho, mramorový) byly zákazníci mooooc naštvaný?????? díky 🙂

ajka82
31. máj 2013

@makinka2 no mne sa stalo, len som si to uvedomila pri prekrajovani a rychlo som piekla druhy a henten zostal detom 😝 takze zakaznicku reakciu nepoznam 😝

sticker
31. máj 2013

@blcha Pekná je 🙂 Ja mám o týždeň tiež robiť na 80 a slnečnice 😀 Ale spravím asi srdce. Inak ju máš naozaj vysokú, to ja môžem iba snívať o takých vysokých 😝

aduskatt
31. máj 2013

@makinka2 stalo sa mi a prijali to v pohode🙂

ajka82
31. máj 2013

moja nocna, co som mala robit tortu na stvrtok, piatok, sobotu po jednej, nakoniec vsetcia za piatok doobeda si pridu 😅 este ma caka jedna na nedelu co vobec netusim co na nu...pre pani na 70tku a detom som chcela urobit ponikov(MLP) no baby ma zrusili, ze oni si prosia len minitorticku pavucika, tak som vybavena 😝 😝
krtka chceli len mesieho jednoducheho, orchidka ma len 1,1kg, kamoska chcela dat nieco jej sefke, kedze po x rokoch odchadza a ona nerada zive kvety, ze tie zvadnu a nic z nich neni, tak som jej ponukla symbolicky taketo nieco a kvety ked bude chciet si moze odlozit 😝 a rybarska ma 9kg, som si zaposilovala na dobru noc

ajka82
31. máj 2013

babulky prosim, nemate niektora torticku na ktorej je polozena darcekova krabicka a okolo su nejake kvietky? nic take som nenasla a potrebovala by som to vidiet "nazivo" ako to vyzera...dakujeeem
ps. ak mate cas, najlepsie este dnes, prosiiiiim

sissmiss
31. máj 2013

Ahojte 🙂
Som uplny zaciatocnik a chcem sa naucit viac o robeni takychto torticiek, ste tu veeelmi sikovne, nadherne diela 😵
Viete ma odporucit na nejake stranky alebo informacie o tom na co sa ktore hmoty pouzivaju, ake kremy sa pod co odporucaju a ake nie...

Toto je moj druhovytvor, potahovane K2. Tortu som predtym natrela maslovopudingovym kremom. Srdiecka su z marcipanu. S K2 by sa malo robit vraj lahko, ale mne to moc neslo, valkala som pomocou zlateho klasu, tak sa to aspon nelepilo, ale asi nemam vhodne naradie, mam len taky tenky valcek, doteraz som peceniu moc nedala, maximalne raz za dva mesiace nejaky kolacik, aj menej casto...a toto ma teraz zacalo bavit, no ako som tu hmotu vyvalkala a davala na tortu prstami, tak sa to natahovalo na tych miestach kde som to drzala, aj ked opatrne a celymi dlanami, predsa len sa to vytahalo. Ked som to tam ako tak dostala, tak to nechcelo prilnut k tomu kremu (tortu som predtym mala asi hodinu v chladnicke) a spodok odstaval, tak som to poriesila tymi gulickami 😅 Plus, nejako som si to vyvalkala aby to bol zhruba plášť toho tvaru, ale aj tak sa to neda na 2D doske vyvalkat do 3D, takze ako som to dala na tortu, tak na niektorych miestach sa to zvlnilo.... Bojim sa ze ked sa bude krajat tak ten potah bude odstavat od cesta. Nasla som na nete info aj o hmote white icing a pasta dama top...spravaju sa podobne ako ta K2? A z coho je lepsie modelovat figurky? Ak sa teda nepytam na nejake vase know-how, ak ano, ospravedlnte zaciatocnika, ja sa poducim 🙂

aduskatt
31. máj 2013

@sissmiss ja valkam uplne klasickym drevenym valcekom na cesto🙂))) hmotu najlepsie asi zehlickou uhladzat, ak nemas, mozes pouzit trebars vicko od zavaraniny🙂 a na modelovanie asi najlepsie Smartflex Flower

sissmiss
31. máj 2013

@aduskatt Dakujem 🙂
ja mam ten tenky co vlastne aj vidno na fotke, som myslela ze pomocou klasickeho to nejako lahsie zdvihnem, mam zafixovanu spomienku ako mamina cesto pomocou valceka dava na plech...ale teda som to este nerobila 😀 Ale tymto tenkym by to ani neslo... Je to len prax a cvik dostat potahovu hmotu na priestorovu tortu alebo mam hladat nejake grify?
Ja som to potom uhladzala poharom naplnenym teplou vodou 😅 Nic lepsie ma nenapadlo. Ale asi ta hmota rychlo stuhla na tom studenom kreme, lebo sa s nou uz moc nedalo robit ked som ju tam dala... Este tie nerovnosti sa dali vyhladit ale na bokoch kde bolo toho materialu viac to nebolo ono...to by sa mi potom pytalo narezat a cast z toho odrezat a spojit...ale to by som asi uz nespojila...

aduskatt
31. máj 2013

@sissmiss ako hovoris, chce to cvik🙂

tothova5a
31. máj 2013

@pralinka25 @aduskatt ako ste robili tu cokoladu? Bojim sa, ze skor ako tam ja stihnem nalepit lentilky, tak mi stvrdne :(

aduskatt
31. máj 2013

@tothova5a rozpustila som si bielu cokoladu nad parou v kovovej miske a stetcom som potrela lentilku a dala, kam bolo treba........ked bola cokolada uz tuha, tak znova nachvilku nad paru.ale ono vydrzi dost dlho v pouzitelnom stave

janka345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
muffinka8
31. máj 2013

Tortička pre nás doma. 1,3 kg, mala som zbytky poťahovky čo bolo treba spotrebovať, a skúšala som aj novú plnku. A aj mašľu som si chcela vyskúšať.

muffinka8
31. máj 2013

@sissmiss ja mám na vaľkanie silikónovú podložku aj valček z Tupperware a hmota (Spamrflex velvet) sa mi nelepí, netreba podsýpať. Prenášam rukami a rýchlo. Ono asi závisí aj od toho aké hrubé či tenké to vyvaľkáš. A žehlička je dobrá vec. Poťah na torte treba postupne uhládzať, prípadne trošku na danom mieste nadvihnúť a narovnať. Ale treba naozaj rýchlo. A tá tortička sa to naozaj podarila, je pekná, vôbec nevidieť nedostatky čo si popísala 🙂 Zo smartflexu sa aj postavičky dobre robia. Ja pod poťah dávam maslo + cukor + lyžica nutely aby to viac chutilo. Keď som prvý krát dávala pod poťah maslovo pudingový krém tak tam vznikol taký sliz (sa roztopila poťahovka) a odliepalo sa to od torty.

eliska22
31. máj 2013

@z.junasova ničím nepotieram 😉

eliska22
31. máj 2013

@pipka krásna, ty máš tuším v poslednej dobe samé mega torty 😀 😀

florentina
31. máj 2013

@z.junasova takhle malé myslím vystužovat nemusíš, ale já jsem srábek 😀 a vystužuji vždy všechno....ale taky záleží čím potahuješ...teď jak jsem dělala s tím smartflexem, bych klidně nevyztužovala, to je relativně pevné hned, ale já dělám s tím marcipánem a to je zpočátku opravdu dost měkké, v lednici to teprve ztvrdne, takže asi tak.

vemala
31. máj 2013

Ahojte chcem sa nieco opytat.Niesom profesionalka v peceni,obcas nejaku torticku zbucham.Zaujmalo by ma aka je ta Smartflex poťahová hmota?Ja som vzdy robila potahovku zo suseneho mlieka alebo z penovych cukrikov.Teraz chcem malej spravit na narodeniny 2 alebo 3 poschodovu tortu a napadlo ma skusit tuto Smartflex hmotu.Ako sa s nou pracuje?Je dobra na potahovanie alebo skor na nejake postavicky a tak?Ako sa farbi?Ako sa na nu maluje?Alebo by ste mi odporucili nejaku inu hmotu?Alebo ma este napadlo ci je chutna.Troska vela otazok ale vopred velmi pekne dakujem za odpovede 🙂