Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
1. jún 2013

@janula.h ved ta Minnie je super! joj boze, by som niektorych ludi normalne preplieskala! 😠

viera6
1. jún 2013

mam ešte k vam prosbu, kolko by ste vzali za tu poslednú tortičku s tím psikom a mačkou? ma 4,330 a priemer 35..a pas a mačku som modelovala...dakujem

jakelina
1. jún 2013

@janula.h dortíky máš krásné, nic si z toho nedělej 😉

halienka
1. jún 2013

@florentina 😀 😀 😀 šak neboj, ja som tiež mala na mále, našťastie ma dosť zavčasu osvietilo 😀 😀
@mia1111 presne ako píšeš, ľudia by chceli za 20 Eur zázraky, podľa mňa nemajú ani šajnu, čo je s tým za robota, hlavne teda s tým ozdobovaním, čože upiecť korpus a naplniť je to najmenej. Tiež používam len kvalitné suroviny, žiadne margaríny lacné šľahačky atď. a ľudia to cítia, teda aspoň zatiaľ mi chuť veľmi chvália, a chcem aby to tak ostalo i naďalej... ale s tou cenou vidím na nich, že nie sú zmierení, že torta môže toľko stáť... 😒
@viera6 ten delfín je úúúžasnýýý 😵

viera6
1. jún 2013

@halienka dakujem 🙂 kosatka sa pačila aj pani vraj je krajšia ako ,čo som robila 3D psa 🙂

anibas
1. jún 2013

@janula.h Mala Ti poslať foto !!! Aj tak ju rozrežú a zjedia 😀 😀 😀

anibas
1. jún 2013

Ja som v piatok zrušila susedku, chcela tortu koňa - odmietla som 😀 😀 😀 Môj čas je drahý, aby som ho zabila tvorením koňa, ktorý sa aj tak nebude podobať a ktovie koľko € chce investovať do torty 😀 😀

anibas
1. jún 2013

A ešte moje posledné torty v jarnej sezóne :

viera6
1. jún 2013

@anibas krasne 🙂

mia1111
1. jún 2013

@anibas - náááádherné 😵 😵 😵 😵 😵 , počúvaj, čo to máš za srdiečko na vrchu tej poschodky? Kde je detailná foto? Vyzerá to super! 😵

dm1
1. jún 2013

@mia1111 presne si to napisala ludia niektori ani netusia co je za tym akoby nechodili ani do obchodu a nevideli co stoja suroviny.... a torta ma v prvom rade byt chutna a nielen vyzerat

79zuzana
1. jún 2013

@maya30 Paradne torty, ta domcekova vyzera uplne luxusne 🙂 Inak netusim kto je cotton&cosi 😅 ale fotila som to na baliacom papieri. Videla som kdesi na nete taky navod na fotenie. Dam si stolicku k oknu, na nu baliaci papier a z druhej strany, oproti oknu, bielu plachtu aby odrazala svetlo... funguje to... teda fotim cez den a nie v noci 😀

@halienka ta piramida je uzasna.... normalne, ze mi to vyrazilo dych... suprova 😉
@rachel36a krasne su 🙂

macamac
1. jún 2013

@janula.h 😲 ako? tá s Minnie sa nepáčila? a akú chcela? či ti dala voľnú ruku a potom zrazu ee? nechápem 😠 veď je náááádherná-všetky sú krááásne 😵 nedepkuj!!!! 😉 🙂 🙂 🙂
a tá 50-to nechápem. to aká mala byť???

fakt sú kráááásne 😵 😵 🙂

macamac
1. jún 2013

@viera6
@anibas
baby-nádhera 😵 🙂 😉

teodorie
1. jún 2013

Pro mé děťuly k MDD přilétlo beruškové komando 😀. Nejsou vůbec dokonalé, mají dost nedostatků, ale bylo to narychlo a dětem to vůbec nevadilo. 🙂 Zkoušela jsem nové misky z Ikei a také jsem domácí mléčný marcipán nahradila Montanou. Chtěla jsem vědět, jaká je, když jste ji tu tak chválily 🙂 . Hotová byla rychle, krásně se mi s ní pracovalo, ale ta chuť prostě není ono. Je dobrá, ale mléčňák to není, to je naše srdcovka 😀 . Jen mi vadilo, že kdykoli jsem dorty vyndala z lednice, za chvíli začaly být lepkavé a barvy trošku pouštěly. Jak šly do lednice, tak super suché... Tak nevím. Možná je dost vlhko, když pořád venku tak cedí? 😖 Kakaový korpus, mascarpone s čokoládou a jahodami. 🙂 Omlouvám se za fotky.

macamac
1. jún 2013

@ajka82
@levandulka3
@lucka_o

nádherné tortičky 😵
@lucka_o ty riadne makáš 😉 krása-a tá včielkaaaaa 😵 🙂

janula.h
1. jún 2013

@macamac mala to byť 60 😀 ale také čísla veľké ale sme sa nepochopili lebo ona mi napísala takú ako tá 60 a ja že ok a tá pani asi pred 3 mes brala odomna takú na 60 ako som teraz urobila ja som myslela že chce tú a ona chcela číslice 😀 tak som sa pred ňou zosypala rozplakala unavená do pol 4 so makala a ráno zase a bolo 😀

elamaslakova
1. jún 2013

@janula.h Nádherné tortičky

maya30
1. jún 2013

@79zuzana dobry napad s tym baliacim papierom, musim vyskusat, ono ta fotka vela spravi ked chce clovek prezentovat pracu aj inde ako doma 😅 strasne rada pozeram takto pekne nafotene dielka 🙂
@anibas nadherne su tie torticky vsetky 😵

macamac
1. jún 2013

@janula.h 😉 hlavne že to teta zobrala športovo 😀 😉 🙂
nemusíš sa hanbiť za svoju prácu-naozaj 😵 😉 🙂

renata5
1. jún 2013

ahojte dievcata poradili by ste mi prirodne farbiva do plnky piskoty???chcem malemu piect len nechcem aby to bolo velmi skodlive dakujem

macamac
1. jún 2013

@halienka fíha cica- si sa posnažila 😉 🙂 krásne 🙂

macamac
1. jún 2013

@maya30 waaaau aké torťuše 😵
malá hneď-že aj ona chce takú s domčekom a psíkom. nuž moja-maminka takú nevie 😀 😀 😀
a tie mačky-no nemajú chybu!! ako pre moju Lili 😵

jakelina
1. jún 2013

@renata5 borůvky ti obarví na fialovo

macamac
1. jún 2013

@lawli no nemám slov!!! krááása!!!!
dnes keď pozerám tie torty baby, normálne mám kultúrno-estetický zážitok 🙂 😉

a neviem,ako to stíhate cez víkend
bo ja som dnes spala celý deň 😀 😀 😉

lauraa
1. jún 2013

Dievcata pomoc.....prvykrat som kupila smartlex.... a je tvrdy ako kamen .... co s nim.... do mikrovlnky?

timonko
1. jún 2013

na želanie 🙂

pipka
1. jún 2013

@nika1985 ja vzdy len z Milka cokolady a je 100% 😵

macamac
1. jún 2013

@evicaka nááádherný psík, aj tá s bábom 😵
a to auto je potiahnuté čokoládou? krásna práca 🙂
@brunila dobrý nápad na tie gerbery 🙂
@dada2007 krásne 🙂 hríbiky sú zlaté a spiderman je parádny 😉
@svetlo55 super bazén-to je želatína? kks iná prplačka 😉
@vecernicci koratnačka nemá chybu 🙂 to je farbená?

babule-krása 🙂

macamac
1. jún 2013

@mimcak jeej to srdiečko sa dalo aj otvárať? krásne 🙂
@pristela aj ja som premýšľala, či to fotíš ten rozdeľovač z chodby 😀 nádhernééé 😉 podaktorí ľudia majú fakt zvláštne požiadavky - ale musia stretnúť profíčku na realizáciu 😉 tak sa trafili výborne 😉