Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
2. jún 2013

@mia1111 v pohode, bude bude, budem rada, nezostane na mňa nič sa nedeje, mám 2 doma, len ak je taká možnosť za tie peniaze, tak prečo nie...

akzuzs
2. jún 2013

@luciahromadkova no mám len keď to tam dám (smart flex velvet) mi to ide ťažko vytlačiť

mizulienka
2. jún 2013

dievcata zasa nadherne torty vsetky a tie krajky 😕

chcem sa spytat, dievcata, ktore uz chodite do prace a robite tortu na sobotu, kedy plnite?
myslite, ze mozem stvrtok, ked je torta na sobotu?

katkak23
2. jún 2013

@mizulienka to aj mna zaujima ci taky pribinak s ovocim tortu nepremoci...ale ja napr teraz robim svadobku a kedze si po nu pridu normalne uz v piatok ako asi po vsetky svadobne tak ja MUSIm naprlnit vo stvrtok inak nestiham a to uz rano 😲

pipka
2. jún 2013

@rapunzel1 ja uz tiez nemam prehlad kto s kym...ja si len pamatam, ze my sme uz tri 😅 ale vela bab si objednalo, tak cakaj, do rana este urcite bude vela zaujemkyn 😉

pipka
2. jún 2013

@mizulienka ja bezne plnim vo stvrtok, lebo v piatok si ju bravaju a vzdy v pohode 😉
aj nam domov robievam tak, ze na sobotu si ju naplnim uz vo stvrtok a v piatok je hotova aby som sa uz len inym veciam venovala a ked je torta v chladnicke, je do soboty uplne v poho 😉

dm1
2. jún 2013

@mizulienka ja plnim vo stvrtok vecer pripadne v piatok podla toho kedy hu beru. Ak v piatok tak plnim vo stvrtok a ak az v sobotu tak plnim v piatok. Ale vacsinou si veru beru tortu den pred akciou chcu tak hlavne svadobne tak tam jej jasne ze je to nemozne naplnit vsetko v piatok a aj dorobit

daducha
2. jún 2013

@mizulienka ja plnim vo stvrtok vecer, a stalo sa mi, ze pred potahovanim v piatok vecer bola na jednom mieste ppiskota mokra az po podlozku.Bol v nej pribinak.nebolo to nejake velke, mozno do 2 cm, ale dost ma to zarazilo .Teraz uz budem robit tak, ze naplnim pooobede ked pridem z prace, v noci pred spanim iba potiahnem a dokoncim v piatok vecer.neviem ci tomu zabranim, ale skusim to ..

lawli
2. jún 2013

Ahojte kočky, je niektorá z vás z okolia Slič ,Zvolen ? Kamoška potrebuje tortičku na august...ďakujeeem 🙂

katkak23
2. jún 2013

@daducha a mala si aj omaslovanu? lebo hadam maslo zatuhnute by mohlo takemuto premoknutiu zabranit?nie?ci si len myslim 😅 ja mam zo svadobnych des lebo tie su take "dolezitejsie" ako ine...no ale fakt sa inak neda ved na piatok musim naplnet vo stvrtok...a mozno aj dokoncit ak zabiju ze doobeda v piatok si ju beru...

daducha
2. jún 2013

@katkak23 no prave ze mala, ja to robim dokonca v dvoch vrstvach,aby som ju mala uplne rovnu.No a v piatok som to maslove mala normalne ze prasklinu.Skoro som infakrt dostala a bolo to presne od toho miesta kde to bolo trosku premocene.

katkak23
2. jún 2013

@daducha no teda ma nestras 😉 no nic uvidime a potom ti to nepremocilo potah?

daducha
2. jún 2013

babulky pridavam moje najnovsie a cestne priznavam, ze uz mam dost.Popri praci a detoch a domacnosti mam jazyk po kolena a som tak unavena, ze zaspavam po sediacky.Ale tak este dva tyzdne a konieeec s tortami.Fakt sa na to tesim 😀

daducha
2. jún 2013

@katkak23 joj to som nechcela 😔 .Mne sa to nikdy nestavalo, neviem co sa stalo.Potah bol uplne v pohode,ono to maslo to prekrylo,lan ako to vyzeralo ked to rozkrojili to netusim.Je jasne, ze ked ju beru v piatok, musis ju naplnit vo stvrtok.Ono aj ked som robila tortu s pribinakom pre nas, tak po dvoch dnoch bola spodna piskota poriadne vlhka, ale mne to nevadilo,aspon to nebolo suche 😀

lawli
2. jún 2013

Kočky moje zlaté ešte jedná prosba...práve som zobrala objednávku na tortičku s dinosaurami...a nemám uloženú ani jednu inšpiráciu 😕 vy ste tu pridavali také krásne dielka....prosím o tapetku...ďakujeeem 😉

lussy23
2. jún 2013

@jenie123 @mariann2 @salonka1981 @katkak23 @aadulik2110 @evala777 @viera6 @zuul @daducha krásne tortičky
@lokalistin ďakujem za názor. nabudúce to už vylepším.
@pipka ďakujem. šablonky mam, ale už som nemala naladu sa s nimi hrať. Nabuduce ich použijem... a ako to myslíš s tým pozadím?

lussy23
2. jún 2013

@zz134 ďakujem

peinka
2. jún 2013

prosim vas ako urobim cisto ciernu ci len vela geloveho farbiva

aduskatt
2. jún 2013

@peinka extragelovka je asi naj

luciahromadkova
2. jún 2013

@akzuzs tak vloz na chvilu do mikrovlnky tak 20 sekund a zahrej, potom to ide lahko 😉

luciahromadkova
2. jún 2013
lawli
2. jún 2013

@luciahromadkova ďakujem krásne moja 😉 😵

lucula73
2. jún 2013

@katkak23 ahojky,ak dáš ovocie na plnku,nie priamo na korpus,tak ti tú vlhkosť vsiakne stredný korpuss,nie ten najsspodnejší,čiže zospodu by si to nemala mať premočené a v strede to nevadí,ak bdue mokrejšia 🙂
ja som nám minule robila probinák s malinami,v sobotu som plnila a v stredu sme ju ešte dojedali a bola úplne v pohode 😉

pipka
2. jún 2013

@lussy23 nieco jednofarebne za torticku, aby vynikla 😉 staci biela plachta alebo obrus 😉

maya30
3. jún 2013

@mia1111 no sak to aj mna napadlo ci ich vobec budu tolko mat 😀 si tu brusime zuby tolke a mozno vyjdeme naprazdno 😝 ale tak ja by som prip. jeden pas tej kvetinkovej niekomu prepustila a zas vzala jeden motylikovy ak by niekto mal navyse, len aby sa @karmenta nezlakla co tu na nu chystame 😎

florentina
3. jún 2013

@ludkas31 Ahoj, moc děkuji za zprávu, jsem opravdu velmi ráda, že dort všem tak chutnal. Děkuji i za doporučení, to je pro mě velkou motivací do dalšího pečení 😉. Je škoda, že jste neměli lepší počasí, ale snad jste si i tak oslavičku užili 😉

mia114
3. jún 2013

@mia1111 aj ja by som chcela krajku ak je este kusok volny 😅

mizulienka
3. jún 2013

dakujem dievcata 😉
@pipka @daducha @dm1

mia114
3. jún 2013

@rapunzel1 ja by som sapodelila o tu krajku ak je este moznost 😅

mia114
3. jún 2013

@mizulienka ja plnim tiez vo stvrtok dakedy poobede dakedy vecer podla toho ako som v praci, alebo aj v piatok ked nemam volno vo stvrtok.