Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
4. jún 2013

Ahoj, u nás voda kam se podíváš a to jsem měla zrovna ted péct. 😖 my jsme naštsětí na kopci,ale řeku máme pod sebou - no řeku - ted spíš moře 😝
@bambula1307 přeji brzké uzdravení,hlavně hodně odpočívej,to je ted důležité.

sisix
4. jún 2013

@mamina1978 je to sila. JA bydlim nad Vranym nad Vltavou. Je to hnus. Dnes sem byla v Modrnech a ta je taky pod vodou. Je mi tech lidi hrozne lito. No .... byla jsme pomahat odklizet po povodnich v roce 2002 a pujdu u ted, jen co voda opadne. Nejvice je mi lito starych lidi ... psychika... beznadej. ☹

nellynka
4. jún 2013

jaj kocky strasne s tou vodou, som zvedava co bude v spravach. No idem dopiect moje korpusy na Angry Birds. Inak vyskusala som 1x smartflex, to je aka parada vec🙂 , taaak sa mi s nou dobre robilo. Uplna pohodka.

mia1111
4. jún 2013

@kika777 - už som tu, ja som musela odísť skôr do škôlky, nikto mi nevolal, tak neviem, ako že sa mi nemohla dovolať? 😒 Čo chcela? Idem urobiť tú objednávku, len potrebujem prejsť, čo ste mi písali, mám kopec upozornení od vás asi 😉

bambula1307
4. jún 2013

@wera.g ja som to 😀 co potrebujes Veruska?

mia1111
4. jún 2013

Baby, môžme to urobiť tak, že odošlem objednávku, zajtra zavolám, či sa to dá aj na dobierku zaplatiť, alebo len tým prevodom, ak na dobierku, tak to zaplatím zo svojho a budem sa spoliehať, že mi všetky pošlete prašulky 😅 , nemuseli by sme to komplikovať že jedna objedná, druhá zaplatí. Mohla som nechať jednej číslo, vôbec ma to nenapadlo, len som musela skôr odísť pre drobca a nemala som čas sem nakuknúť, až teraz sme prišli domkov 😒 . Tak sa nehnevajte, dobre? ☹

ajka82
4. jún 2013

baby prosim, ktore ste robili lienku vo velkej miske, ako asi vahovo vychadza? mam doma 20cm priemer-bude 2x naplnena pribinakom na 3 kg? 😕 dakujeeem bo ja netusim ani kolko cesta do tej misy vmestim, v nej som este nepiekla

lamps
4. jún 2013

@mia1111 ja ti môžem poslať peniažky aj hneď. Alebo napíš nám dokedy treba poslať peniažky tebe na účet a keď budeš mať všetko od nás zaplatené objednaj

aduskatt
4. jún 2013

dievcata, prosííííííím, uplne od veci, nejaky dobry recept proti svrbenie - kiahne ( plane nestovice, pre kamosky susedky). Fenistil som dala pred dvoma hodkami a strasne to maleho svrbi, nechcem ho predavkovat...dakujem.a sorry za mimo temu

bambula1307
4. jún 2013

@benjik
@florentina divcence dakujem, ja sa uz citim celkom dobre, nebolia klby ani hlava..a ani chrbtica..teda vobec nemam chripkove priznaky..ako na zaciatku. 😉

bambula1307
4. jún 2013

@mamina1978 juj Zdenka to je teda radost ..och drzim palce by sa to cim skor ukludnilo a nebola potopa ani prethnuta hradza..u nas je to zatial ok, mame sice priehradu..ale stiha odtekat zatial.

ajka82
4. jún 2013

@aduskatt ak fenistil tak nakremovat...my sme natierali alpou-lesanou 😉

aduskatt
4. jún 2013

@ajka82 fenistil mame kvapky, ked mu dam alpu, pomoze?

lamps
4. jún 2013

@aduskatt tekutý púder s mentolom

ajka82
4. jún 2013

@pipka akurat mi buchla tvoja lienka do oka co si piekla... v kej miske, ako ti vysla velkostne/vahovo? kujeeem

mia1111
4. jún 2013

@lamps - ak to pôjde zaplatiť dobierkou, tak by ste poslali mne, ak nie, mám č.účtu na niku, pošlem každej v IP, len už mi to tam na firme nikto neberie, ale Kike odpísali, že dá sa aj dobierkou, tak to by bolo super. Mojko, tak ešte vydrž, aj tak, keď pošleš peniažky dnes, splatné to bude až zajtra, lebo už je veľa hodín, tuším len do nejakej 17tej sa robia prevody, tak to už je dnes jedno, len nech v tom máme jasno, musíme sa dohodnúť.... Ja objednávku urobím a ak to pôjde na dobierku, zaplatím, vy mi pošlete a ja vám krajky rozpošlem, ak to nepôjde na dobierku, tak objednávku nám podržia a budú čakať, kým im neuhradíme faktúru, zajtra budeme múdrejší, len idem urobiť tú objednávku, nech nás majú v systéme už

aduskatt
4. jún 2013

@lamps tekuty puder si pamatam🙂) to aj nam davali, lekarka dnes povedala, ze to nie.ale asi predsalen pojdem do lekarne, lebo sa nemozem nanho pozerat☹ nestaci, ze horuckuje, boli ho brucho, neje, lebo kiahne ma aj v hrdle, este ho to aj svrbi☹

ajka82
4. jún 2013

@aduskatt mojim pomohlo... aj ako lamps pise, tak niekto odporuca ten puder s mentolom, ale nasa dr. neni jeho zastancom, lebo ze ked zaschne potom tie luzgiere dobre nedychaju a vysusia sa pomalsie

mataaa30
4. jún 2013

Ahojte prosím o radu kde v BA sa da zohnať či objednať hlavne rýchlo Marcipánová torta...Dakujem

pipka
4. jún 2013

@ajka82 ali v jenskej mise a ikea miske, ale z ikea misy som len ten gulaty vrsok pouzila, dokopy zo 6 vajec a vaha bola tusim nejakych 3 a pol ..alebo tak 😉

dadulka271
4. jún 2013

@aduskatt mi tiež kiahnujeme no už druhy tyžden ale už je to dobre nam ked nepomohol fenistil sme potierali bodky Tantum Verde to je aj na vyplachovanie ust a pomohlo to dcera ich mala tiež tri tyždne dozadu a teraz ich ma maly tak druhy tyžden sedime doma skus ten Tantum snad vam pomoze 😉

bambula1307
4. jún 2013

@ajka82 ja som tak robila lienku a mala 2500g..tiez pribinak 2x plnena

lamps
4. jún 2013

@mia1111 tu nejde o mňa ale o to, aby si ty mala istotu, že dostaneš peniažky za všetky krajky 🙂

aduskatt
4. jún 2013

@ajka82 prave, ze dnes lekarka hovorila, ze puder nie, ze len vzduch, ale mlady je z toho na nervy...tak skusim alpu a ked nie, tak zajtra pomazem snad aj pre ten puder

aduskatt
4. jún 2013

@dadulka271 tak to by ma nenapadlo🙂 to mozem asi tym padom aj Listerinom asi.tak pojdem v poradi alpa, ustna voda, mentolovy puder🙂))

ajka82
4. jún 2013

@pipka jaaj, bo ja mam z ikei 20cm, ci mi to bude dost alebo jeden korpus pripiect v obyc forme 😕

lamps
4. jún 2013

@ajka82
@aduskatt ten tekutý púder zachne a opadáva, je z toho taký "piesok" mali sme to všade u nás mali kiahne jedno po druhom všetky štyri ratolesti a ten mentol to chladí a trochu zmierňuje to svrbenie. Ja som mala kiahne v 23 rokoch živo si to pamätám to svrbenie je na nevydržanie a tento púder mi aspoň trochu pomáhal

dadulka271
4. jún 2013

@aduskatt noo neviem či ustnou vodou ale tento Tantum Verde je velmi dobry a hoji aj bolačky v ustach nam ho dr.poradila a velmi nam pomohol 😉

aduskatt
4. jún 2013

@lamps dakujem, idem ho teda naalpovat a zajtra skocim pre ten puder.teda ak sa da dostat bez predpisu...da sa?

ajka82
4. jún 2013

@lamps no kamoska pudrovala ale vobec nevyzeralo, ze to padavalo... deti boli cele biele 😅 ja som doma nemala klasicku alpu ale lesanu, ta tiez bylinkovo chlladi a bola pohodicka 🙂

lamps
4. jún 2013

@aduskatt áno dá sa bez predpisu. Tá alpa ho nebude veľmi štípať?