• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@bambula1307 , @jaja555 - babulky, super, ste zlaté, zajtra dám info, kam peniažky pošlete :wink:.
@jaja555 - super, že ste sa ozvali, prosím, napíšte mi adresu do IP :wink:
4. jún 2013 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sissmiss casom podoplnas:slight_smile:
4. jún 2013 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111 už som písala do IP :slight_smile:
4. jún 2013 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt a uz mam aj zehlicku :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
Aj 6farieb, aj podlozky pod tortu :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
Este pozeram po perach, cokotransfere a teraz aj jedlom lepidle :grinning:
4. jún 2013 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja555 - juuuuuj, ale nemám tam žiadnu správu od Vás :confused:
4. jún 2013 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mám několik dotazů k tvorbě dortů
1) at chladím sebevíc a pak potáhnu a vyhladím nikdy nemám dort hladký jak na fotkách, jsou tam vidět výběžky dortu. Krém mám máslový
2) druhý den se potah /smartflex/ od dortu (po nakrojení na talíři) odlepuje a jakoby se roztéká - proč?
3) je nějaká hmota se kterou se modeluje lépe složité tvary (např. květiny) která dřív vytvrdne?

Děkuji za odpovědi.
4. jún 2013 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karmenta co presne davas pod potah? lebo to, ze sa Ti topi pod kremom je maly podiel masla v kreme, podla mojich skusenosti
4. jún 2013 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt dělám nejvíc tento krém. ----
3 pol. lžíce polohrubé mouky
400 ml mléka
1balíček van. cukru
- smícháme a uvaříme hustou kaši, necháme vychladnout a občas mícháme, aby se nevytvořil škraloup a hrudky

1 máslo
100g ml. cukru (dle vlastní chuti)
4. jún 2013 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 ospravedlňujem sa, dala som tam o jednu jednotku menej. A prosím nevykaj mi :wink: :slight_smile: :wink:
4. jún 2013 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@karmenta a je to jasne:slight_smile: musi byt vacsi podiel masla ako mlieka, takze aby Ti to netieklo, malo by byt v kreme aspon 400 g masla........takze radsej odober z kremu nejake tri lyzice a domixuj tam este cele maslo
4. jún 2013 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@karmenta tak to ti pod potahem dělá ten krém, musí být víc másla než pudinku nebo moučné kaše.
4. jún 2013 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@aduskatt aha.. a jaký krém děláš ty? at to zkusím s vyzkoušeným krémem, než budu kouzlit? dělala jsem i z vajíček, ale to se ted na léto bojím
4. jún 2013 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karmenta cistucke maslo a praskovy cukor, do toho lyzicu nutely.tymto obtriem lubovolne naplnenu tortu:slight_smile:
4. jún 2013 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jaja555 - ahaaaa, tak aspoň vieme, kde je chyba, ja som sopliak 32 ročný :grinning: , to nemôžem len tak tykať, keď viem, že ste Zdenkina mama :wink:
4. jún 2013 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 ach du scheisse sorry ale moja prva reakcia u nas v nedelu hucala sirena ale tak ona huci kedy tedy az teraz ma napadlo, ze ved mam za domom jazero ani neviem v akom je stave, no netavodim vam to tam najlepsie sediet doma ale tak dneska konecne pekne tak dufam, ze aj tak zostane a polepsi sa to tam u vas
4. jún 2013 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt aha, děkuji :slight_smile: takže do dortu dát krém jak jsem zvyklá a obmazat tím co jsi psala :slight_smile: to je hotová alchymie to pečení dortů :grinning:
4. jún 2013 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina Majka, ja mám pocit, že ľuďom na dobro šibe :angry:
4. jún 2013 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@karmenta presne tak:slight_smile:
4. jún 2013 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111 veď tu sme si všetky rovné ... :slight_smile: :wink: :slight_smile:
4. jún 2013 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@karmenta ja idem v juli do Prahy :slight_smile:
4. jún 2013 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sissmiss ako si robila to more?
4. jún 2013 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 skoda.. Už nestiham.. :( ja než som sa sem docitala, už je aj objednane.. Ale ak by sa ti niekto neozval, tak mysli na mňa, urcite ju zoberiem.. ;););)
4. jún 2013 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
inak baby ako drzia tie torty ze mala a na tom velka, ale nie presne na stred, to sa nejako neprevrati ???
4. jún 2013 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambula1307 :grinning: som si aj myslela :grinning: :grinning: nechcela by si tortičku na nedeľu? mám k vám do kuchyne na PSP jednu a chcela by som trošičku voľno, nechcelo by sa ti? :sweat_smile:
4. jún 2013 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak dievcata .........................................hlasim, ze o 19:22 sa pretrhla hradza, o ktorej som predtym pisala, najprv tam boli 2 trhliny na nej a tato ocakavana druha vlna ju strhla. Takze sa vsetko zaplavuje. Moj MM je niekde pri firme a ja trpnem doma s detmi :frowning2: :frowning2:
4. jún 2013 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 Och devce .... drzte se. Myslim na vas vsechny
4. jún 2013 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g juj zlatko, ja odmietam pecenie, bo pri detvakoch sa mi nedaaa. tak vsetych posielam prec....
No a zase ja nemam take krasne torticky ako, ty ..mohli by byt sklamani. No a este k tomu teraz ta borelia co ma chytla. :confounded:..tak sa setrim :grinning:
4. jún 2013 o 20:54  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 myslim na vas, drzte sa
4. jún 2013 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt daj mu fenistil, ale gel, ja som mojim deckam minuly rok fenistilom natierala a ani sme nevedeli ako a bolo po kiahnach :wink:
4. jún 2013 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok